مقالات تزریق چربیمقالات پروتز سینه

مقایسه عمل پروتز سینه با تزریق چربی به سینه

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل پروتز سینه و تزریق چربی به سینه چه تفاوتی دارند؟

دو عمل پروتز سینه و تزریق چربی به سینه از روش های رایج برای افزایش حجم و فرم دهی سینه هستند. عمل پروتز سینه و تزریق چربی به سینه با هم تفاوت ‌های زیادی داشته و روش انجام آن ها کاملاً با هم متفاوت است. این  دو روش فقط در یک زمینه مشابه هستند و آن هم افزایش حجم و فرم دهی سینه ها است. هزینه انجام این دو جراحی نیز کاملاً با هم متفاوت است. در این مقاله قصد داریم تفاوت عمل پروتز سینه و عمل تزریق چربی به سینه را بیان کنیم تا افراد متقاضی بتوانند راه و جراحی مناسب را با توجه به شرایط خود پیدا کنند. اگر قصد انجام هر کدام از این عمل ها را دارید این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه یک عمل زیبایی به حساب می آید که سایز و حجم سینه را افزایش می دهد. در سال های اخیر این روش در میان بانوان رواج زیادی پیدا کرده است. بهترین مارکهای پروتز سینه در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود. این پروتز ها ماندگاری بالایی داشته و در اکثر موارد نتیجه عمل تا مدت زمان طولانی باقی می ماند. بانوان ممکن است به دلایل زیادی نیاز به انجام این عمل داشته باشند. معمولاً سینه ها به دلایلی همچون عوامل وراثتی، حاملگی، شیردهی، نوسانات وزنی و... دچار افتادگی، کاهش حجم و تغییر حالت می شوند. چنین مواردی را می توان کاندید اصلی برای عمل پروتز سینه دانست. در حین انجام این عمل معمولا برش هایی در ناحیه پایینی سینه ایجاد شده و با کمک آن پروتز ها در داخل سینه جاگذاری می شود.  پس از آن بخیه های لازم زده می شوند.

عمل پروتز سینه

عمل تزریق چربی به سینه

یکی دیگر از روش های افزایش حجم سینه، عمل تزریق چربی به سینه است. بسیاری از متخصصان این روش را یک عمل طبیعی می ‌دانند زیرا برای انجام آن از چربی‌ های موضعی بدن بیمار استفاده می ‌شود. برخی از متخصصان جراحی به این روش عمل پیوند چربی یا ترانسفر چربی هم می گویند. معمولا مقداری از چربی های تزریق شده جذب بدن شده و لازم است مجددا تزریق چربی انجام شود. پس از 2 الی 3 نوبت تزریق چربی به سینه، حجم و فرم نهایی تثبیت می شود.

عمل تزریق چربی به سینه

هزینه عمل پروتز سینه در مقایسه با هزینه تزریق چربی به سینه

هر کدام از این دو عمل با شرایط خاص و به روش خاصی انجام شده و این موضوع باعث می شود تفاوت قابل ملاحظه ای در هزینه این دو عمل وجود داشته باشد. عوامل زیادی در تعیین قیمت این عمل ها تاثیر دارند. می ‌توان گفت هزینه عمل پروتز سینه در سال 1401 بیشتر از هزینه تزریق چربی به سینه است. عوامل موثر بر قیمت نهایی جراحی پروتز سینه شامل برند پروتز، جنس پروتز سینه، دستمزد جراح و دستیاران، هزینه اتاق عمل، هزینه دارو و... می باشد. عوامل تاثیر گذار بر هزینه تزریق چربی به سینه شامل مواردی همچون حجم چربی تزریق شده، مدت زمان عمل، روش استخراج چربی ها، مهارت جراح و... هستند.

عوارض عمل پروتز سینه در مقایسه با تزریق چربی به سینه

عوارض پروتز سینه برای فرم دهی به آن در مقایسه با تزریق چربی اندکی متفاوت است. برخی از این عوارض نه تنها در این دو عمل، بلکه در تمام عمل های زیبایی دیده می شود. اما برخی از خطرات این دو روش جراحی کاملاً با هم متفاوت هستند. در این بخش عوارض هر کدام از این دو عمل را بیان می ‌کنیم تا در تصمیم گیری بهتر شما کمک کننده باشد.

عوارض عمل پروتز سینه

انجام دقیق مراقبتهای بعد از عمل پروتز سینه موجب کاهش عوارض و بهبود نتیجه این جراحی خواهد شد. همچنین اقدامات قبل از پروتز سینه وضعیت بدنی فرد را برای جراحی در اتاق عمل در حالت استاندارد نگه می دارد.

 1. یکی از خطرات و عوارض عمل پروتز سینه بی حسی در قسمت نوک سینه است. این حالت موقتی بوده و فقط در موارد نادر به طور دائمی نوک سینه ها بی حس می شود.
 2. ممکن است پروتز سینه به دلایل مختلف پاره شود. این دلایل شامل وارد شدن فشار به پروتز، بالا رفتن عمر پروتز، کیفیت پروتز، جنس آن و... می باشد.
 3. در برخی موارد ممکن است ژل داخل پروتز به بیرون نشست کند. برخی متخصصان بر این باورند که نشست این ژل ممکن است به غدد لنفاوی آسیب وارد کند.
 4. به دنبال تغییر وزن بعد از عمل، تناسب میان سینه ها و بدن از بین رفته و نتایج عمل پروتز سینه دچار اشکال می شود.
 5. در برخی موارد بدن دچار عفونت می شود که این عارضه به دلایل زیادی ممکن است رخ دهد.
 6. ممکن است در اطراف پروتز، مایع تجمع پیدا کند. این عارضه سروما نام داشته و در مواردی که مشکل حاد باشد ممکن است لازم باشد این مایعات با استفاده از یک عمل دیگر خارج شود.
 7. به دلیل برش های ایجاد شده طی عمل، سینه در روزهای اول مقداری خونریزی خواهد داشت.
 8. یکی دیگر از عوارض عمل پروتز سینه، انقباض کپسولی است که در موارد شدید به عمل مجدد نیاز دارد.

تفاوت عمل پروتز سینه و تزریق چربی به سینه

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

عوارض عمل تزریق چربی

عوارض جراحی تزریق چربی به سینه برای افراد مختلف متفاوت است. اگر مراقبتهای بعد از عمل تزریق چربی به درستی انجام شود، خطرات کمتر و نتایج بهتری حاصل خواهد شد. عوارض احتمالی این جراحی عبارتند از:

 1. یکی از عوارض عمل تزریق چربی به سینه، ماندگاری کمتر آن به نسبت پروتز است.
 2. عمل تزریق چربی باید در چند مرحله انجام شود تا بهترین نتیجه ایجاد شود.
 3. در ناحیه ای که چربی از آن خارج شده است، امکان ایجاد جراحت وجود دارد.
 4. در روزهای اول از ناحیه استخراج چربی، خونابه خارج می شود.
 5. امکان بروز عفونت در ناحیه اهدا کننده و گیرنده چربی وجود دارد.
 6. در ناحیه سینه و ناحیه ای که چربی از آن خارج شده است، ایجاد تورم قابل انتظار است.
 7. امکان اینکه سینه ها با هم تقارن نداشته باشند وجود دارد.
 8. در برخی از موارد پس از بارداری و گذراندن دوره شیردهی، سینه ها دچار تغییر حالت می شوند.

عمل پروتز سینه قبل و بعد

مزایای عمل پروتز سینه در مقایسه با تزریق چربی به سینه

عمل پروتز سینه و تزریق چربی به سینه از مزایا و معایب تقریبا یکسانی برخوردار هستند. هر کدام از این دو عمل دارای مزیت های مختلفی هستند که لازم است به طور جداگانه به آن ها بپردازیم. بنابراین نکات مثبت و مزایای عمل پروتز سینه و مزایای عمل تزریق چربی به سینه را به طور جداگانه بیان می کنیم.

مزایای عمل پروتز سینه

 • با عمل پروتز سینه می توان حجم سینه ها را به هر مقدار دلخواه افزایش داد.
 • در مواردی که سینه ها به دلیل افزایش سن و یا تغییر وزن دچار افتادگی و تغییر حجم شده باشند این مشکلات را می توان با استفاده از پروتز رفع کرد.
 • ماندگاری عمل پروتز سینه بالاتر است.
 • تعادل و تقارن بین سینه ها از بین نمی رود.
 • اعتماد به نفس بیمار افزایش پیدا می ‌کند.
 • اکثر افراد کاندید مناسبی برای این عمل هستند.

مزایای عمل تزریق چربی به سینه

 • اصلی ترین مزیت عمل تزریق چربی به سینه این است که از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود. در چنین حالتی خطر زیادی بیمار را تهدید نمی کند.
 • سینه ها در مدت زمان کم افزایش حجم چشمگیری خواهند داشت.
 • هیچ گونه جای زخم روی سینه و اطراف آن به جا نمی ماند.
 • در صورت بالا بودن مهارت جراح، نتایج طبیعی و ماندگار از عمل تزریق چربی به سینه حاصل می شود.

نمونه عمل پروتز سینه

تفاوت دوره نقاهت عمل پروتز سینه و عمل تزریق چربی به سینه

طول دوره نقاهت پروتز سینه بیشتر از عمل تزریق چربی به سینه است‌. طی عمل تزریق چربی جراحت کمتری ایجاد شده و بیمار سریع ‌تر بهبود می یابد. در حین انجام عمل پروتز سینه برش های بزرگتر در ناحیه تحتانی سینه ایجاد شده که باعث طولانی شدن دوره بهبودی این عمل می ‌شود. به طور کلی دوره نقاهت این دو عمل از اهمیت بالایی برخوردار است و مستقیما در نتایج ایده ال عمل نقش دارد. بیمار پس از انجام هر کدام از این دو عمل باید رژیم غذایی مناسبی داشته و در این دوران مایعات بیشتر مصرف کند. بهبودی و دوره ‌نقاهت عمل پروتز‌ سینه بین 4 تا 6 هفته و دوران نقاهت عمل تزریق چربی به سینه بین 2 تا 3 هفته است.

تفاوت ماندگاری عمل پروتز سینه نسبت به تزریق چربی به سینه

معمولاً ماندگاری هر دو عمل طولانی مدت است و این مسئله به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور کلی ماندگاری عمل پروتز سینه بیشتر از ماندگاری تزریق چربی به سینه است. در صورتی که فرد دچار اضافه وزن یا کاهش وزن شود، نتیجه عمل تزریق چربی تحت تاثیر قرار می گیرد. پس از بارداری نیز سینه دچار تغییراتی می شود که این مشکلات در عمل پروتز سینه کمتر دیده می شود. پروتز ها در نهایت دچار پارگی می شوند ولی ماندگاری آن ها بیشتر است. البته این در صورتی است که از پروتز با کیفیت استفاده شود. ماندگاری نتایج عمل تزریق چربی به سینه و پروتز سینه تا حد زیادی به فاکتورهای فردی بستگی دارد.


به این محتوا رای دهید..

۱۲
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • هوری عظیمی

  سلام. من بالاخره نفهمیدم. برای حجم دهی به سینه بهتره از پروتز استفاده بشه یا تزرق چربی؟

  مدیر سایت

  سلام ممنون از سوالتون. یکی از راه هایی که برای افزایش حجم سینه عنوان میشه، تزریق و ترنسفر چربی به سینه است. امروزه در دنیا بهترین انتخاب برای بزرگ کردن سینه، استفاده از پروتز و ایمپلنت هست. استفاده از چربی در حجم بالا برای بزرگ کردن سینه میتونه امکان بروز عفونت و همینطور نکروز چربی رو بیشتر کنه و عوارض ناخوشایندی برای فرد ایجاد کنه. به علاوه اینکه نتیجه عمل هم مورد رضایت نخواهد بود. از تزریق چربی در مواردی که سینه نیاز به تغییرات جزئی داشته و یا برای مخفی کردن نقص خاص استفاده می شود و بهتر است طبق مطالعات کمتر مورد توجه قرار بگیره.

  0
  0
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081