مقالات تزریق چربی

مراقبت ها و اقدامات بعد از عمل تزریق چربی و تاثیر آن در نتیجه عمل

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مراقبت های پس از عمل تزریق چربی

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی به مجموعه اقداماتی گفته می ‌شود که بیمار پس از عمل باید آنها را انجام دهد. همچنین در این مدت بیمار باید یک سری نکات را رعایت کرده و برخی از مواد غذایی را مصرف نکند و از انجام برخی فعالیت ها دوری کند. در صورتیکه فرد اقدامات لازم و دستورات جراح را رعایت کند احتمال بروز عوارض تزریق چربی به صفر می رسد. در ادامه مهمترین اقداماتی که فرد باید بعد از ترانسفر چربی انجام دهد را قرار داده ایم.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

مراقبت های بعد از جراحی تزریق چربی

 • بیمار نباید تا یک ماه بعد از عمل تزریق چربی در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. در صورت لزوم بهتر است از کرم های مخصوص استفاده شده و یا با استفاده از لباس، ناحیه تحت جراحی پوشانده شود. در فصول گرم و نم دار باید کرم های تجویز شده توسط پزشک هر دو ساعت یکبار استفاده شود.
 • خم شدن حتی مختصر برای دو هفته ممنوع است. همچنین پس از گذشت این زمان بیمار نباید به طور طولانی مدت خم شود و به ناحیه فشار وارد کند.
 • نباید تا مدتی به انجام کارها و فعالیت های سنگین مانند ورزش و دویدن پرداخت.
 • در صورتی که فشار اضافی به بدن وارد شود، فشار خون بالا رفته و تورم نیز افزایش می یابد. پس از عمل می توان برای کاهش تورم از کمپرس آب سرد استفاده کرد. البته یخ نباید برای طولانی مدت با پوست تماس داشته باشد. بهترین کار قرار دادن یک حوله یا پارچه تمیز بین بدن و کمپرس آب یخ است. همچنین نباید کمپرس آب سرد را بیشتر از 30 ثانیه در یک نقطه نگه داشت.
 • بیمار باید تا دو روز پس از انجام عمل تزریق چربی به طور کامل استراحت کند. تحرک نداشتن در این مدت باعث کم شدن فشار خون و در پی آن موجب کاهش تورم می شود. در هنگام خواب نیز بهتر است سر بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 • پس از مرخص شدن باید یکی از آشنایان برای رساندن بیمار به خانه او را همراهی کند.
 • تا چند هفته بعد از تزریق چربی از گن مخصوص ناحیه استفاده شود. گن کششی باعث کاهش بیشتر تورم شده و در فرم دهی ناحیه تحت عمل بسیار موثر است.
 • تورم و کبودی ممکن است در ناحیه ای که چربی از آن خارج شده و منطقه ‌ای که چربی در آن تزریق شده، دیده شود که این حالت طبیعی بوده و با گذشت زمان رفع می شود.
 • در هفته اول بعد از تزریق باید مصرف نمک و چربی را به حداقل رساند.
 • بیمار در روزهای اول می ‌تواند پیاده ‌روی آرام و کوتاه مدت داشته باشد. این کار تا حدی باعث کاهش تورم شده و همچنین از لخته شدن خون در پا ها جلوگیری می کند.
 • یکی دیگر از مراقبت های پس از تزریق چربی استفاده زیاد از مایعات و سبزیجات است تا از بروز نفخ و یبوست جلوگیری شود.
 • نباید تا چند ماه از مشروبات الکلی و سیگار استفاده کرد.
 • حداقل تا دو هفته بعد از عمل نباید رابطه جنسی برقرار کرد.
 • دو روز پس از عمل بیمار می تواند استحمام کند که باید با استفاده از آب ولرم انجام شود.

چه زمانی می توان نتیجه نهایی جراحی تزریق چربی را مشاهده کرد؟

حتی اگر بهترین جراح تزریق چربی عمل شما را انجام داده باشد، نمی توان بلافاصله پس از جراحی، نتیجه نهایی را مشاهده کرد. این موضوع به دلیل وجود تورم ناشی از عمل است که انجام دقیق اقدامات ذکر شده می تواند این زمان را کوتاه تر کند. چند هفته طول می کشد تا تورم از بین برود، درصد بالایی از ورم ناشی از تزریق چربی در هفته های اول از بین می ‌رود. به طور کلی تورم ناشی از عمل پس از 3 ماه کاملا جذب بدن می شود. در این زمان می توان تصمیم گرفت که آیا مجددا نیاز به تزریق وجود دارد یا خیر. مدت زمان از بین رفتن تورم و مشخص شدن نتیجه نهایی به عواملی همچون وسعت عمل، فیزیولوژی بدن و رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی بستگی دارد.

اقدامات دوره نقاهت عمل تزریق چربی

ماندگاری عمل تزریق چربی

نمی توان به دقت عدد خاصی را برای ماندگاری عمل تزریق چربی بیان کرد. این زمان در افراد مختلف متفاوت است. چرا که بین 50 تا 70 درصد از چربی ها به صورت طولانی مدت در محل عمل شده باقی می مانند. حتی ممکن است ماندگاری نتایج، دائمی باشد. تا چند ماه کاهش و جذب چربی وجود داشته و پس از آن متوقف می شود. در این مدت می توان دوباره تزریق را انجام داد و در مرحله های بعدی تزریق، جذب چربی به حداقل می ‌رسد. در مناطقی از بدن که تحرک بیشتری دارند، کاهش چربی بیشتر است. بنابراین در مناطقی مانند گونه، چانه و سینه ها کاهش چربی دارای وسعت کمتری است. مهارت جراح، روش انجام عمل و انجام صحیح مراقبت های پس از تزریق چربی هم بر ماندگاری نتایج عمل تزریق چربی تاثیر دارد.


به این محتوا رای دهید..

۵
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081