مقالات تزریق چربی

مزایا و فواید عمل تزریق چربی علت اصلی رواج این جراحی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مزایای عمل تزریق چربی کدامند؟

مزایای عمل تزریق چربی این جراحی را به یکی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی تبدیل کرده است. با افزایش سن ممکن است برخی از اعضای بدن دچار چین و چروک شده و نیاز به افزایش حجم و جوانسازی داشته باشد. در چنین مواردی استفاده از عمل تزریق چربی بسیار کارآمد است. از این عمل برای نقاط مختلف از جمله زیر چشم، خط خنده، لب، گونه، سینه، دست، باسن و ران ها استفاده می ‌شود. دلیل محبوبیت بالای این عمل، فواید و مزیت های آن و کم بودن عوارض تزریق چربی است. در ادامه به بیان مزایای عمل تزریق چربی خواهیم پرداخت.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

مزایای عمل تزریق چربی

کم خطر بودن عمل تزریق چربی

یکی از اصلی ترین مزایای تزریق چربی، کم خطر بودن آن است. در اکثر روش‌های مشابه از مواد خارجی و مصنوعی برای فرم دهی بدن استفاده می شود که ممکن است در طولانی مدت عوارضی را برای بدن ایجاد کند. اما در جراحی تزریق چربی از هیچ گونه ماده خارجی و مصنوعی استفاده نشده و چربی ها از بدن خود فرد استخراج می شود. همین موضوع باعث افزایش مزیت های عمل تزریق چربی و افزایش ماندگاری آن می شود.

هزینه پایین تزریق چربی

هزینه تزریق چربی نسبت به جراحی های مشابه با اختلاف زیادی بصرفه تر است. با توجه به اینکه ماندگاری این جراحی دائمی است، هزینه های اضافی فرد برای ترمیم آن حذف می شود. یک تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل همین موضوع هزینه است. با توجه به اینکه بیمار باید هر یک سال یا نهایتا هر دوسال تزریق ژل انجام دهد، در مجموع هزینه این روش از ترانسفر چربی بیشتر است.

ماندگاری بیشتر تزریق چربی نسبت به دیگر روش ها

به این دلیل که چربی های مورد استفاده از بدن فرد استخراج می‌شود، ماندگاری این عمل افزایش می ‌یابد. چربی تزریق شده با بدن فرد سازگاری داشته و درصد کمی از آن جذب می شود. در صورتی که جراح ماهر و باتجربه انتخاب شود، به چربی آسیب وارد نشده و ماندگاری عمل تزریق چربی افزایش می یابد.

مزایای تزریق چربی

ظاهر طبیعی به دنبال تزریق چربی

یکی دیگر از مزایای عمل تزریق چربی، ظاهر طبیعی ناحیه بعد از آن است. دلیل اصلی بروز چین و چروک در پوست، از بین رفتن ذخایر چربی زیر پوست است. بسیاری گمان می کنند که دلیل این چین و چروک، افتادگی پوست است. زمانی که عمل تزریق چربی انجام می ‌شود در واقع چربی های از دست رفته جبران می‌ شود. در نتیجه ظاهر اندام بعد از عمل طبیعی و متناسب خواهد بود.

جوانسازی پوست

پس از انجام عمل تزریق چربی، پوست فرد جوان تر و شفاف تر به نظر می رسد. با انجام این عمل سطح پوست کشیده تر شده و ظاهر جوان تر و بهتری خواهد داشت.

احتمال کم ایجاد عفونت

از دیگر فواید عمل تزریق چربی می توان به احتمال پایین بروز عفونت اشاره کرد. بدن انسان همواره نسبت به ماده خارجی حساس است اما در تزریق چربی به دلیل استفاده از چربی های طبیعی بدن، احتمال ایجاد عفونت به حداقل می رسد. مراقبتهای بعد از تزریق چربی تقریبا آسان است و فرد نسبت به دیگر جراحی ها، درد و عوارض کمتری را تجربه می کند.

مزایا و فوائد عمل ترانسفر چربی

دیگر مزایای عمل تزریق چربی

  • عمل تزریق چربی با توجه به عضو تحت جراحی معمولا با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و از بیهوشی عمومی کمتر استفاده می شود.
  • مدت زمان عمل کوتاه بوده و تقریبا نوعی عمل سرپایی به حساب می آید.
  • در ناحیه تحت جراحی جای هیچگونه زخمی باقی نمی ‌ماند.
  • امکان به وجود آمدن آلرژی بسیار ناچیز است.
  • دوره نقاهت عمل تزریق چربی کوتاه بوده و می توان پس از گذشت زمان کوتاهی نتیجه عمل را مشاهده کرد.
  • پس از انجام عمل محدودیت حرکتی خاصی وجود ندارد.


به این محتوا رای دهید..

۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081