بهترین دکتر جراح تزریق چربی در تهران
بهترین دکتر جراح تزریق چربی در تهران ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات تزریق چربی

تزریق چربی به روش نانوفت چیست و چه مزایایی دارد؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

جدیدترین روش تزریق چربی

با پیشرفت علم پزشکی و افزایش تقاضا برای عمل های زیبایی، روش های زیادی برای جوان سازی اندام های بدن ابداع شده است. یکی از روش های فرم دهی و از بین بردن چین و چروک های بدن، تزریق چربی است. این عمل در سال‌های اخیر همواره در حال پیشرفت و تغییرات در زمینه های مختلف بوده است. یکی از روش های نوین جوان سازی و حالت دهی به اعضای بدن، تزریق چربی به روش نانوفت است. با افزایش سن، قدرت کلاژن ‌سازی پوست کاهش پیدا کرده و به همین دلیل دچار چین و چروک می شود. در سنین بالاتر نیز چربی های زیر پوستی جذب شده و شاهد کاهش حجم برخی از اندام های بدن خواهیم بود. بعلاوه افرادی ممکن است در سنین جوانی به دلیل عدم تناسب در صورت، اندام و یا کوچک بودن برخی از اعضای بدن، قصد انجام این عمل را داشته باشند. در چنین شرایطی عمل تزریق چربی به روش نانوفت می‌ تواند مفید باشد.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

منظور از تزریق چربی نانوفت چیست؟

نانوفت یا نانو چربی، روشی نوین در زمینه جراحی تزریق چربی است که نسبت به روش‌های قدیمی مزایای بیشتر و معایب محدود تری دارد. در این روش چربی ها فرآوری شده و دارای سلول های بنیادی با غلظت بالا هستند. وجود این سلول ها باعث ترمیم بافت و بهبود نتایج می شود. همچنین وجود سلول های بنیادی باعث تولید کلاژن و در نتیجه جوان سازی و بالا رفتن خاصیت کشسانی پوست می شود.

تزریق چربی نانوفت

نانوفت چه تاثیراتی روی پوست دارد؟

استفاده از نانوفت تاثیرات حیرت انگیزی روی بدن دارد. از جمله تاثیرات این روش می ‌توان به جوان سازی پوست، رفع آسیب های پوستی، بهبود پوست سوخته، رفع کبودی، رفع چین و چروک پوست و از بین رفتن جای زخم اشاره کرد.

روش انجام تزریق چربی به روش نانوفت

برای انجام تزریق چربی نانوفت لازم است ابتدا چربی لازم از ناحیه هایی همچون شکم، باسن و ران (به انتخاب و تشخیص پزشک) استخراج شود که به این منظور از عمل لیپوساکشن و لیپوماتیک استفاده خواهد شد. برش هایی در محل مورد نظر ایجاد شده و لوله کانولا به زیر پوست هدایت می ‌شود. با استفاده از این لوله، بافت چربی سست شده و به وسیله دستگاه ساکشن استخراج می شود‌.

پس از این مرحله جراح به خارج کردن مواد اضافه از چربی ‌ها و فرآوری آن می پردازد. در این مرحله چربی ها غنی شده و سلولهای بنیادی به آن اضافه می ‌شود. برای اینکه بیمار در حین عمل دردی احساس نکند، از ترکیب آدرنالین و بی حس کننده موضعی در ناحیه اهدا کننده چربی استفاده می شود. پس از این که چربی لازم جدا شد، برش های ایجاد شده بخیه می شود. همچنین در محل تزریق چربی نانوفت، داروی بی حسی تزریق شده تا در این ناحیه نیز دردی احساس نشود. پس از آن چربی فرآوری شده به محل مورد نظر تزریق می ‌شود. به این منظور باید از سوزن های تیز و بسیار باریک استفاده شود. جراح پس از هر بار تزریق باید سوزن را ضدعفونی کرده تا از بروز عفونت جلوگیری شود. این عمل خطری به همراه نداشته و دوره نقاهت تزریق چربی در این روش کوتاه است. پروسه انجام این عمل بسته به محل تزریق بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد.

نقش سلول های بنیادی در تزریق چربی به روش نانوفت

استفاده از سلول های بنیادی باعث بهبود نتایج و افزایش مزایای تزریق چربی به روش نانوفت می شود. پس از انجام این عمل، سلول های بنیادی شروع به تقسیم شدن کرده و تعداد آن ها افزایش می ‌یابد. نقش اصلی سلول های بنیادی، بازسازی سلول هایی از پوست است که دچار آسیب دیدگی شده اند. همچنین تحریک ساخت کلاژن، باعث از بین رفتن چین و چروک و جوان سازی پوست می شود. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، شش ماه پس از عمل لایه ای مکمل در زیر پوست ایجاد شده و پوست به شکل قابل توجهی بهبود می یابد. تزریق چربی به روش نانوفت و تزریق چربی به روش میکروفت عمل های زیبایی هستند که علاوه بر فرم دهی به اعضای مختلف بدن باعث جوان سازی آنها نیز می شود.

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

مزایای تزریق چربی نانوفت باعث شده امروزه اکثر جراحان در سراسر دنیا این روش را برای انجام عمل انتخاب کنند. اگر شما هم قصد انجام عمل تزریق چربی به روش نانوفت را دارید، این بخش را با دقت مطالعه کنید.

 • نسبت به روش‌های قدیمی تزریق چربی، دوام و ماندگاری بالاتری دارد.
 • اکثر عوارض این عمل، عمومی و زود گذر می باشد.
 • جراحت ایجاد شده در محل تزریق خیلی زود بهبود پیدا می کند.
 • باعث افزایش کلاژن سازی پوست می شود. به این ترتیب در تمام سنین چین و چروک ها را کاهش داده و موجب جوان سازی پوست می شود.
 • مواد مورد استفاده در این عمل کاملاً طبیعی و بی خطر بوده و با بدن انسان سازگاری دارد.
 • باعث شفافیت و روشن شدن پوست می شود.

عمل تزریق چربی به روش نانو فت

مراقبت های بعد از تزریق چربی به روش نانوفت

 • تا یک روز نباید محل تزریق را لمس کرد.
 • سعی کنید تا 48 ساعت آب با پوست تماس نداشته باشد.
 • زخم های محل لیپوساکشن نباید دستکاری شود.
 • نباید فشار یا ضربه به محل عمل وارد شود.
 • مایعات و میوه جات تا چند هفته باید به صورت مداوم مصرف شود.
 • سیگار و الکل باعث افزایش دوره نقاهت تزریق چربی به روش نانوفت می شود، بنابراین حداقل تا یک ماه از مصرف آن ها خودداری کنید.
 • تا دو روز بعد از عمل به استراحت مطلق نیاز است.
 • تا یک ماه از کار سنگین خودداری شود.
 • تا یک ماه نباید به طور مستقیم زیر نور آفتاب قرار گرفت.

تزریق چربی به باسن به روش نانوفت

عوارض تزریق چربی به روش نانوفت

به دلیل فرآیند طبیعی و عدم استفاده از مواد خارجی، عوارض و معایب تزریق چربی به روش نانوفت بسیار ناچیز است. به طور کلی این عمل غیر تهاجمی و ایمن بوده و با انجام آن خطر جدی بیمار را تهدید نمی ‌کند. عوارض تزریق چربی نانوفت شامل موارد زیر است.

 • ممکن است پس از عمل در برخی از مراجعین عفونت جزئی ایجاد شود. برای رفع این عفونت ها آنتی بیوتیک های معمولی تجویز می شود.
 • زخم هایی در ناحیه برداشت و ناحیه تزریق چربی ایجاد شده که پس از یک دوره کوتاه محو می شود.
 • پس از عمل تزریق چربی نانوفت، تورم و کبودی قابل انتظار است. این حالت طبیعی بوده و با گذشت زمان از بین می رود. می توان برای کاهش تورم در روزهای اول از کمپرس آب یخ استفاده کرد. همچنین زمانی که اثر داروی بی حسی از بین برود، کمی درد قابل انتظار است. برای کاهش این دردها از مسکن های معمولی استفاده می شود. 

برای مشاهده نتایج نهایی تزریق چربی نانوفت به چه مقدار زمان نیاز است؟

مقداری زمان لازم است تا سلول های بنیادی اثر خود را روی پوست و سلول های آسیب دیده به جا بگذارد که این زمان حدوداً 6 ماه است. مدت این زمان به شرایط بدنی بیمار و مهارت جراح بستگی دارد.

برای چه نقاطی از بدن می توان از تزریق چربی نانوفت استفاده کرد؟

این عمل را می ‌توان روی بخش‌های مختلف بدن انجام داد. بخش هایی از بدن که می توان تزریق چربی نانوفت را در آنها انجام داد شامل دست، تمام نقاط صورت، بازو، قسمت تیره زیر چشم، خط های کناره لب ناشی از خندیدن، شقیقه، پیشانی، لب و... می باشد. همچنین می ‌توان از این عمل برای ترمیم پوست های آفتاب سوخته، پر کردن و افزایش حجم گونه ها، ایجاد چال گونه، رفع جای زخم و اسکار و افزایش الاستیسیته پوست استفاده کرد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام تزریق چربی به روش نانوفت هستند؟

 • افرادی که به دلیل افزایش سن، پوست پیر و پر چین و چروک دارند.
 • افرادی که دخایر چربی لازم برای این عمل را دارا هستند.
 • افرادی که دارای دست های لاغر و استخوانی هستند.
 • افرادی که سلامت عمومی مناسب داشته و به بیماری خاصی مبتلا نباشند.
 • افرادی که عادت به مصرف دخانیات و الکل ندارند.
 • افرادی که به هر دلیلی پوستشان آسیب دیده باشد.
 • افرادی که در برخی از اندام ها دارای حجم کوچکی باشد.

تزریق چربی نانو فت

اندام های مناسب برای برداشت چربی در عمل تزریق چربی نانوفت

فرد متقاضی باید در بدن خود مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق نانوفت را داشته باشد. معمولاً این چربی ها از قسمت شکم، باسن و ران و با استفاده از لیپوساکشن و لیپوماتیک استخراج می شود. جراح در جلسه مشاوره تعیین می کند که کدام عضو به این منظور مناسب است. در صورتی که هیچ کدام از اندام های ذکر شده چربی لازم را نداشته باشد، از ناحیه پشت و پهلو چربی گرفته می شود.

هزینه تزریق چربی با روش نانوفت

هزینه تزریق چربی به روش نانوفت دارای مقدار یکسان و دقیق نیست و در شرایط مختلف، متفاوت است. فاکتور اساسی در تعیین این هزینه، مهارت جراح است. هرچه تجربه و مهارت جراح بالاتر باشد، هزینه تزریق چربی نانوفت افزایش می یابد. محلی که عمل در آن انجام می‌شود نیز در تعیین قیمت موثر است. مدت زمان عمل، تعداد اعضایی که تحت جراحی قرار می گیرد، هزینه مرکز جراحی و کادر درمان هم در تعیین قیمت تزریق چربی به روش نانوفت بی تاثیر نیستند. بسته به اندام مورد جراحی هزینه تزریق چربی در این روش از حدود 10 تا 30 میلیون تومان متفاوت است.


به این محتوا رای دهید..

۳
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081