مقالات تزریق چربی

عمل تزریق چربی و تزریق ژل چه تفاوت هایی دارند؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

تفاوت عمل تزریق چربی و تزریق ژل

به طور کلی عمل تزریق چربی و تزریق ژل هر دو با هدف‌ مشترکی انجام شده و آن از بین بردن چین و چروک پوست و فرم دهی به اعضای مختلف بدن است. اما روش انجام این دو عمل کاملاً با هم متفاوت است. علاوه بر روش انجام، یکی از اصلی ترین فاکتورهای تفاوت بین این دو عمل، مقدار ماندگاری است. برای تزریق ژل از مواد آماده استفاده می شود؛ اما در تزریق چربی ابتدا چربی های لازم از اندام های هدف استخراج شده سپس خالص سازی و تزریق می‌شود. بنابراین مدت زمان انجام  تزریق ژل کوتاه‌ تر است. در این مقاله به طور کامل تفاوت تزریق ژل و عمل تزریق چربی را بیان می کنیم. تزريق ژل بیشتر با تزریق چربی به صورت مقایسه می شود. چون ژل برای نقاط دیگر بدن کاربرد چندانی ندارد. 

 

عمل تزریق چربی

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

تفاوت اصلی تزریق چربی و تزریق ژل در ماده مورد نیاز برای تزریق است. در هر عمل از مواد خاصی برای تزریق و فرم دهی بدن استفاده می شود. بهتر است ابتدا نگاهی به هرکدام از این روش ها داشته باشیم.

تزریق چربی

در روش تزریق کردن چربی، برای پر کردن محل مورد نظر و رفع ایرادات آن از چربی‌های طبیعی ذخیره شده در بافت های بدن استفاده خواهد شد. در گام اول جراح تشخیص می دهد که بهترین عضو برای برداشت و استخراج چربی کدام است. با ایجاد برش های کوچک و استفاده از روش لیپوساکشن و یا لیپوماتیک، چربی اضافی خارج می ‌شود. پس از آن باید با استفاده از سانتریفیوژ و یا روش های مانند نانوفت و میکروگرافت، مواد اضافی از چربی ‌ها جدا شده و خالص سازی شود. ممکن است بخشی از چربی‌ها پس از تزریق مجددا جذب بدن شود. بنابراین در مواردی لازم است پس از چند ماه در جلسات دیگری تزریق دوباره انجام شود. جذب چربی ها تا 6 ماه ادامه داشته و چربی هایی که پس از این مدت باقی مانده باشد، از بین نخواهند رفت. ماندگاری تزریق چربی نسبت به ژل بیشتر است.

تزریق ژل

ژل و یا فیلر متشکل از ماده هیالورونیک اسید است. این ماده به طور طبیعی در بدن انسان ساخته می شود. به طور کلی با افزایش سن، تولید کلاژن پوست به حداقل رسیده و دچار چین و چروک می شود. استفاده از این ماده در ژل های تزریقی باعث تحریک پوست و کاهش چین و چروک خواهد شد. همچنین استفاده از این عمل باعث جوان سازی پوست نیز می شود. در حالت ایده آل ماندگاری تزریق چربی از تزریق ژل بیشتر است.

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل

موارد استفاده تزریق چربی و تزریق ژل

اکثر افرادی که قصد تزریق و جوان سازی را دارند، این سوال را مطرح می کنند که چه زمانی باید تزریق ژل و چه زمانی باید عمل تزریق چربی انجام داد. هر دوی این عمل‌ها با هدف حجم دهی و بهبود فرم اعضای بدن و همچنین از بین بردن چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین راه برای انتخاب روش مناسب تزریق و ماده مورد استفاده، مشاوره با جراح خبره و ماهر است. همچنین باید از روش انجام و جزئیات هر کدام از این دو عمل اطلاعات کامل را به دست آورد تا تصمیم گیری و انتخاب به نحو احسن انجام شود. عضوی که قرار است تحت تزریق قرار بگیرد نیز در تعیین روش عمل تأثیرگذار است.

اکثر متقاضیان به دنبال روشی هستند که عوارض کمتر و ماندگاری بیشتری را به دنبال داشته باشد. عمل تزریق چربی معمولا دارای عوارض کمتری است. در این روش و در صورت تزریق صحیح، چربی ها در زیر پوست جابجا نشده و فرد احساس وجود یک ماده خارجی در پوست خود را ندارد. در روش تزریق چربی چون از چربی های بدن خود فرد استفاده می شود، احتمال بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک به حداقل می رسد. اما با تزریق فیلر ممکن است مواد تزریقی در زیر پوست جابجا شود و ظاهر ناهموار و نامناسب به خود بگیرد. بنابراین یکی از مهم ترین تفاوت های تزریق چربی و تزریق ژل، تفاوت در عوارض و خطرات بعد از عمل است.

کدام روش عوارض بیشتری به دنبال دارد؟

در ادامه عوارض عمل تزریق چربی و تزریق ژل به طور کامل بیان می شود تا در تصمیم گیری بهتر متقاضیان یاری کننده باشد.

عوارض عمل تزریق چربی

عمل fat lnjection یا تزریق چربی فرآیندی طبیعی داشته و طی آن از مواد خارجی برای فرم دهی اندام های بدن استفاده نمی شود، به همین دلیل با انجام این عمل خطرات و عوارض کمتری برای بیمار ایجاد می شود. البته مانند سایر عمل ها، تزریق چربی هم عوارض خاصی دارد که در ادامه ذکر می شود.

  • ایجاد تورم و کبودی در ناحیه برداشت و تزریق
  • احتمال ایجاد عفونت
  • ایجاد درد در هر دو ناحیه
  • جذب مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن
  • ایجاد آمبولی چربی در صورت استفاه از کانولای بسیار تیز

عوارض تزریق ژل

تزریق ژل علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، عوارض دیگری را هم به همراه دارد. یکی از اصلی ترین عوارض این عمل امکان جابه جا شدن ژل تزریق شده در زیر پوست است. این مورد ممکن است در مواردی باعث تغییر شکل ظاهری و یا افتادگی و ناهمواری شود. در این روش از مواد خارجی برای تزریق استفاده می‌شود و ممکن است این مواد با بدن ناسازگاری داشته و حساسیت‌ هایی را ایجاد کند. تزریق ژل بسیار کمتر از تزریق چربی بوده و لازم است بیمار هر چند وقت یکبار آن را تکرار کند.

تفاوت هزینه عمل تزریق چربی و تزریق ژل

هزینه تزریق چربی نسبت به ژل بصرفه تر است. ژل در کیفیت های مختلف تولید می شود. پس از انجام عمل مشخص می شود که چند سی سی ژل مورد استفاده قرار گرفته و هزینه تزریق ژل مشخص می شود. توصیه می شود تا حد ممکن از ژل های با کیفیت استفاده شود تا خطرات و عوارض ناشی از آن به حداقل برسد. علاوه بر این در دراز مدت باید هزینه بالایی برای تزریق ژل پرداخت شود زیرا ماندگاری عمل کوتاه بوده و هر چند وقت یکبار باید تکرار شود. عمل زیبایی تزریق چربی نهایتا طی 2 الی 3 نوبت انجام شده و نتایج دائمی به دنبال دارد. همچنین با انجام این عمل بیمار فقط پول عمل را پرداخت کرده و هزینه ای برای مواد تزریقی خارجی پرداخت نمی ‌کند. بنابراین می توان گفت که انجام عمل تزریق چربی با توجه به ماندگاری آن، برای بیمار به صرفه تر است.


به این محتوا رای دهید..

۲
۲
( امتیاز : ۵۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081