بهترین دکتر جراح تزریق چربی در تهران
بهترین دکتر جراح تزریق چربی در تهران ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی چقدر است و چه عواملی در آن موثرند؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

دوام و ماندگاری عمل تزریق چربی

میزان ماندگاری نتایج عمل تزریق چربی به عوامل زیادی بستگی دارد. پس از انجام این عمل به مدت 6 ماه مقداری از چربی ها جذب بدن شده و پس از این مدت متوقف می شود. به همین منظور در برخی از نواحی بدن مانند باسن، 30 درصد بیشتر از مقدار مورد نیاز چربی تزریق می ‌شود. در این مقاله توضیحاتی درباره میزان ماندگاری تزریق چربی بیان می شود.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی نوعی عمل زیبایی بوده که به دلایل مختلفی انجام می شود. در اکثر موارد از این عمل برای رفع چین و چروک در نواحی مختلف بدن و همچنین افزایش حجم اندام های مختلف استفاده می‌شود. برای انجام این عمل از بافت های چربی بدن خود فرد استفاده می شود. در اکثر موارد از چربی های نقاطی همچون شکم، باسن و ران استفاده شده و با استفاده از روش‌های خاص مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک، چربی ها آماده تزریق خواهند شد. بهتر است این عمل توسط جراح معتبر و با تجربه انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شده و ماندگاری نتایج عمل تزریق چربی به حداکثر میزان ممکن برسد.

بدن با افزایش سن در نواحی مختلف دچار چین و چروک و افتادگی می شود. اکثر افراد به دنبال یک راه طبیعی برای رفع این مشکلات هستند. بهترین و طبیعی ترین راه برای رفع افتادگی، فرم دهی و افزایش حجم اعضای مختلف بدن، عمل تزریق چربی است. انجام این عمل در صورتی امکان پذیر است که فرد مراجعه کننده چربی کافی را در نواحی دیگر بدن خود داشته باشد. در صورتی که در اندام مورد نظر چربی کافی وجود نداشته باشد، معمولا از چربی‌های قسمت شکم و پهلو استفاده خواهد شد. جراح پس از خارج کردن چربی به خالص سازی آنها می پردازد. برای تزریق کردن چربی باید یک سرنگ مناسب با ناحیه هدف انتخاب شود. مهارت جراح در نتیجه مناسب و ماندگاری طولانی مدت تزریق چربی تأثیر بسزایی دارد. با انجام این عمل می توان بافت های بدن را پر کرده و در مواردی باعث لیفت و بالا بردن عضو مورد نظر نیز شد.

ماندگاری نتایج تزریق چربی

ماندگاری نتایج تزریق چربی چقدر است؟

به طور کلی اگر کلیه شرایط ایده آل باشد، ماندگاری جراحی چندین سال و در مواردی همیشگی است. علاوه بر این در صورتی که فرد برای بار دوم تزریق چربی انجام دهد، مدت زمان بیشتری از نتایج آن لذت می برد. این چربی ها هیچ گونه عوارضی را برای بیمار به همراه ندارند، زیرا از بدن خود فرد استخراج می شود.

این سوال برای اکثر مراجعه کنندگان ایجاد می شود که آیا نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی است؟ یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب روش مناسب جراحی، میزان ماندگاری آن است. روش های تزریقی زیادی برای فرم دهی به اندام های مختلف بدن وجود دارد که یکی از این روش ها عمل تزریق چربی است. این عمل نسبت به روش های دیگر مزایای زیادی دارد. یکی از مزایای این عمل، ماندگاری بالای آن است. تا شش ماه پس از انجام این عمل، درصدی از چربی های تزریق شده جذب بدن شده و چربی های باقی مانده معمولا به صورت دائم باقی می ماند. بیمار پس از انجام این عمل نباید تغییر وزن زیادی داشته باشد. در صورت عدم تغییر وزن و داشتن سبک زندگی سالم، نتایج این عمل تا همیشه باقی می ماند.

ماندگاری عمل تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل و پارامترهای زیادی بر ماندگاری تزریق چربی تاثیرگذار است. بنابراین ممکن است این مدت زمان در افراد مختلف متفاوت باشد. مهمترین فاکتور، وجود ذخایر چربی با کیفیت در اندام فرد می باشد. در صورتی که انجام عمل به یک متخصص ماهر سپرده شود، ماندگاری تزریق چربی افزایش می یابد. همچنین ابزار و تجهیزات استفاده شده و روش عمل نیز روی ماندگاری عمل تزریق چربی تاثیر بسزایی دارد.

سالم بودن چربی و توانایی جراح هم بر میزان ماندگاری نتایج تزریق چربی اثر می گذارد. در بیشتر موارد برای رسیدن به نتیجه همیشگی می بایست یک بار دیگر تزریق انجام شود. همچنین عوامل دیگری همچون سن و سال، اقلیم، ژنتیک و میزان فعالیت روی این موضوع تاثیر گذار هستند. به طور کلی می توان تزریق چربی را یک عمل دائمی دانست که بیمار با انجام این عمل نیاز به تکرار آن نداشته و یک بار برای همیشه خود را راحت می‌ کند.

ماندگاری تزریق چربی به باسن

تاثیر فرایند ساکشن و تزریق چربی بر ماندگاری آن

فرآیند انجام تزریق چربی با روش هایی همچون تزریق ژل، فیلر و یا پروتز متفاوت است. برای انجام تزریق ژل و عمل پروتز از مواد خارجی برای پر کردن محل مورد نظر استفاده می شود اما برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی از چربی‌های نواحی دیگر بدن استفاده شده و هیچگونه مواد خارجی به بدن تزریق نمی شود. به این منظور جراح بهترین ناحیه را برای برداشت چربی انتخاب کرده و مقداری بیش از حد لازم چربی خارج کرده تا پس از خالص سازی و جدا کردن مواد اضافه، مقدار مورد نیاز به جا بماند. در حین عمل نباید از کانولای نوک تیز استفاده شود چرا که چنین ابزاری باعث افزایش احتمال آمبولی چربی خواهد شد. بهتر است برای خارج کردن چربی مورد نیاز از روش لیپوماتیک استفاده شود. برخلاف بیشتر روش های لیپوساکشن، در روش لیپوماتیک چربی به شکل سالم و زنده خارج شده و این موضوع باعث ماندگاری بیشتر تزریق چربی می شود.

تعداد جلسات تزریق چربی چه تاثیری در ماندگاری آن دارد؟

معمولا در عمل تزریق چربی بخشی از چربی توسط بدن جذب می شود. با گذشت شش ماه از عمل تزریق چربی، حدود 40 درصد از این مقدار کاهش می یابد. برای ماندگاری بیشتر نتایج تزریق چربی و رسیدن به حجم و فرم ایده آل ممکن است به چند نوبت تزریق با فواصل زمانی منظم نیاز باشد. برای اندام های بزرگ مانند باسن معمولا می توان با دو تا سه مرحله تزریق به نتایج ایده آل رسید.

تزریق چربی معمولاً در دو مرحله انجام می شود، در مرحله دوم مقدار چربی های از دست رفته و جذب شده توسط بدن، جبران می ‌شود. لازم به ذکر است که در برخی افراد چربی های جذب شده بسیار ناچیز بوده و در اکثر موارد با یک بار تزریق، خواسته های بیمار برآورده می ‌شود.


به این محتوا رای دهید..

۹
۳
( امتیاز : ۷۵%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081