عوارض جراحی پروتز سینه و راه کارهای جلوگیری از آن
عوارض جراحی پروتز سینه و راه کارهای جلوگیری از آن ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات پروتز سینه

اقدامات مورد نیاز قبل از عمل جراحی پروتز سینه

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

آمادگی برای عمل پروتز سینه

بسیاری از متقاضیان گمان می کنند که انجام اقدامات قبل از عمل پروتز سینه، تاثیر زیادی بر نتیجه عمل نداشته و کار اصلی آن ها بعد از جراحی شروع می شود. باید توجه داشت که برای انجام هر نوع عمل جراحی یک سری پیش شرط ها و آمادگی ها نیاز است که روند انجام جراحی و موفقیت آن را تضمین می کند. لذا لازم است کلیه بیماران از اقدامات مورد نیاز قبل از عمل پروتز سینه آگاهی داشته و با دقت و حساسیت این موارد را اجرا کنند. در این مقاله شما را با این اقدامات و مراحل آشنا می کنیم.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

عمل پروتز سینه چیست؟

جراحی پروتز سینه یک عمل زیبایی بوده که به دلیل تاثیرات مثبت قابل توجهی که دارد در میان بانوان رواج پیدا کرده است. کاندیدای مناسب این عمل بانوانی هستند که به دلایلی مثل کوچکی سینه، عدم تقارن، از دست دادن بخشی از سینه و فرم نامناسب در سینه های خود نقص هایی دارند. امروز این عمل به یکی از اصلی ترین انتخاب ها برای عمل زیبایی سینه تبدیل شده است. دلیل محبوبیت پروتز سینه، اثرگذاری بالا بر زیبایی و تناسب اندام کلی فرد و همین طور ماندگاری بالای آن است. برای جایگذاری پروتز سینه به انتخاب جراح در یکی از قسمت های زیر سینه، اطراف نوک سینه و زیربغل برش هایی ایجاد می شود.

اقدامات قبل از پروتز سینه

اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

به دلیل اهمیت بالای این اقدامات و نقش موثری که در نتیجه جراحی دارد، در ادامه اقدامات مورد نیاز قبل از عمل پروتز سینه را شرح خواهیم داد.

 • اولین قدم برای انجام عمل پروتز سینه، جستجو و یافتن اطلاعات کاربردی در زمینه این جراحی است. دانستن زیر و بم ها و فواید و عوارض این جراحی می تواند در تصمیم گیری منطقی و درست، فرد را یاری کند.
 • پس از تصمیم گیری، نوبت به یافتن بهترین جراح پروتز سینه می رسد. اهمیت این مرحله بسیار زیاد است و نقش بسیار مهم و حیاتی در رضایت شما بعد از عمل دارد. برای انجام هرچه بهتر این مرحله می توانید به مقاله بهترین جراح سینه در تهران مراجعه کنید.
 • در جلسه مشاوره مشخص می شود که بیمار باید چه نوع پروتز و با چه سایزی استفاده کند. در این جلسه انتظارات و اولویت های بیمار مطرح شده و بر اساس این اطلاعات، نقشه جراحی طرح ریزی می شود.
 • تهیه پروتز سینه بر عهده بیمار است. با توجه به راهنمایی های جراح و انتخاب پروتز، باید برای خرید آن اقدام کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مارک های مختلف پروتز سینه رجوع کنید.
 • انجام آزمایشات مورد نیاز هم جزو اقدامات قبل از عمل پروتز سینه به حساب می آید. در برخی از موارد ممکن است لازم باشد بیمار ماموگرافی سینه انجام دهد.
 • بیمار باید بداند پروتز های قطره اشکی، فرم طبیعی تری داشته و پروتز های گرد، فرم برجسته تری دارند. دانستن این موضوع در انتخاب پروتز به بیمار کمک بسزایی می کند. البته جراح درباره ویژگی هر کدام از پروتز های سینه توضیحات لازم را ارائه می دهد.

شکل های مختلف پروتز سینه

 • جراح در جلسه مشاوره توضیحات لازم را به بیمار داده و انتخاب های وی را مطرح می کند. تصمیم گیری نهایی درباره پروتز سینه با انتخاب بیمار و مشاوره و راهنمایی جراح صورت می گیرد.
 • یکی از اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه، قطع مصرف برخی از داروها است. همچنین جراح ممکن است دستور مصرف برخی از داروها را عوض کرده تا از بروز عوارض پروتز سینه جلوگیری شود.
 • مصرف سیگار و مشروبات الکلی بر نتیجه عمل تاثیر مستقیم داشته و باعث افزایش دوره نقاهت جراحی پروتز سینه می شود.
 • یکی دیگر از اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه این است که بیمار باید چند هفته قبل از عمل غذاهای مقوی و پروتئینی استفاده کند تا روند ترمیم بافت های سینه سریع تر صورت بگیرد.
 • از 8 ساعت قبل از عمل بیمار نباید وعده غذایی مصرف کند. همچنین مصرف آب دو ساعت قبل از عمل قطع می شود.
 • در صورتی که بیمار سرما خورده باشد، لازم است انجام عمل به زمان دیگری موکول شود.
 • اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه شامل آماده کردن محل زندگی برای دوران نقاهت نیز می شود.
 • بیمار قبل از عمل باید وسایل لازم از جمله سوتین مخصوص، پماد، کرم و... را تهیه و آماده کند.

اهمیت اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

همانطور که ذکر کردیم اقدامات قبل از جراحی پروتز از ضرورت بالایی برخوردار بوده و می توانند تجربه جراحی دلچسب و راحتی را برای فرد به ارمغان بیاورد. زمانی که فرد اقدامات قبل از عمل پروتز سینه را به صورت دقیق انجام دهد، امکان بروز عوارض و مشکلات ناشی از جراحی پایین آمده و نتایج جراحی نیز راضی کننده خواهد بود. انجام این اقدامات باید از یک ماه قبل از عمل شروع شود.

نمونه عمل پروتز سینه

آیا با استفاده از تزریق ژل می توان سینه ها را بزرگ کرد؟

قطعاً با استفاده از تزریق ژل می توان سایز سینه را افزایش داد. اما این روش معایب زیادی داشته و نمی تواند فرم مناسب و ثابتی برای سینه ایجاد کند. ریسک استفاده از این روش بالا بوده و می تواند باعث بروز عفونت شود. مدت ماندگاری این عمل بسیار کوتاه بوده و امکان جابجایی ژل تزریق شده در زیر پوست وجود دارد.

سوالاتی که باید جراح پروتز سینه پرسیده شود

مشاوره با جراح پروتز سینه و پرسیدن سوالاتی که ذهن را درگیر کرده، در تصمیم گیری و آرامش قبل از جراحی بسیار موثر است. بنابراین بیمار از قبل باید به این سوالات فکر کرده و نکات مبهم ذهن خود را با جراح در میان بگذارد.

 • درباره مدرک و تخصص جراح از وی سوال بپرسید.
 • باید از تجربه عملی جراح پروتز سینه مطمئن شد.
 • سوالات خود در زمینه اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه و مراقبت های بعد از آن را مطرح کنید.
 • درباره محل انجام عمل و مدت زمان آن سوالات خود را مطرح کنید.
 • یک شمای کلی از روند جراحی و اقداماتی که انجام می شود، داشته باشید.
 • درباره ارتباط بارداری و شیردهی با عمل پروتز سینه سوالات خود را مطرح کنید.
 • دوران نقاهت جراحی پروتز سینه چقدر طول می کشد؟
 • خطرات ناشی از این عمل چیست؟
 • در صورت ناراضی بودن از نتیجه عمل، چه باید کرد؟
 • روند بهبودی پس از عمل چگونه طی می شود؟

نمونه قبل و بعد عمل پروتز سینه

هزینه جراحی پروتز سینه

یکی دیگر از اقدامات قبل از جراحی، اطلاع از هزینه عمل پروتز سینه و آماده بودن برای آن است. بیمار باید در نظر داشته باشد که علاوه بر هزینه ای که به جراح پرداخت می کند، هزینه خرید پروتز سینه را نیز باید پرداخت کند. هزینه جراحی زیبایی سینه دارای مقدار معین و دقیق نبوده و عواملی مانند جنس پروتز، مارک پروتز سینه، مهارت و تجربه جراح و هزینه های مرکز جراحی در تعیین قیمت جراحی پروتز سینه نقش دارند. بسته به برند و شرایط دیگر قیمت عمل پروتز سینه بین 14 تا 25 میلیون تومان می باشد.


به این محتوا رای دهید..

۱۰
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • مشکی

  من یه سوال در مورد ایمپلنت سینه داشتم و اینه که شنیدم پروتز سینه بعدها تشخیص تومور و سرطان سینه رو مشکل میکنه. این درسته؟

  مدیر سایت

  سلام.این مسئله از مواردی هست که در گذشته بیشتر مطرح می شد. سابقا برای تشخیص قطعی تومور سینه از MRI استفاده میشد و در مواردی ممکن بود تشخیص درست به دلیل وجود پروتز با مشکل مواجه می شد. اما امروزه از ماموگرافی برای تشخیص استفاده میشه که دقت بسیار بالایی داشته و وجود پروتز هم مانعی برای این کار ایجاد نمی کند.

  0
  1

  مدیر سایت

  سلام.این مسئله از مواردی هست که در گذشته بیشتر مطرح می شد. سابقا برای تشخیص قطعی تومور سینه از MRI استفاده میشد و در مواردی ممکن بود تشخیص درست به دلیل وجود پروتز با مشکل مواجه می شد. اما امروزه از ماموگرافی برای تشخیص استفاده میشه که دقت بسیار بالایی داشته و وجود پروتز هم مانعی برای این کار ایجاد نمی کند.

  0
  0
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081