مقالات پروتز سینه

آیا تزریق ژل به سینه روش مناسبی برای بزرگ کردن سینه است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

تزریق ژل به سینه چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل به سینه یکی از روش های افزایش و بزرگ کردن سایز سینه است. تزریق ژل یک روش غیر تهاجمی است یعنی نیاز به عمل جراحی نداشته و جای هیچگونه زخم و برش بر روی بدن باقی نمی گذارد. به همین دلیل خانم ها علاقه بیشتری به این عمل دارند و دوره نقاهت طولانی و خاصی نیز ندارد. به دلیل پروسه ساده تر و بدون نیاز به بیهوشی، خانم های زیادی برای اصلاح فرم سینه خود به تزریق ژل به سینه روی می آورند ولی نیاز است که از تمام جنبه های این روش به خوبی آگاه باشند. بزرگ کردن سینه با ژل ماندگاری بین یک تا دو سال دارد و روشی با هزینه نه چندان مناسب بوده و می تواند برای برخی متقاضیان سنگین باشد. مخصوصا با توجه به این مطلب که ماندگاری همیشگی وجود ندارد. سینه های برجسته و خوش فرم علاوه بر زیبایی ، اعتماد به نفس بالایی به افراد می‌دهد که آرزوی بیشتر خانم ها است.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

تزریق ژل به سینه

روند تزریق ژل به سینه به این گونه است که محل تزریق با مواد ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود، سپس ماده بی حس کننده مانند لیدوکائین به سینه تزریق می شود و در مرحله بعد ژل که همان هیالورونیک اسید یا فیلر است، با سرنگ مخصوص و سوزن های ظریف با زاویه دقیق که به هدف عمل بستگی دارد، به سینه تزریق می شود. در این روش نیاز به بیهوشی و جراحی نیست و فقط با بی حسی موضعی انجام می شود. ممکن است پزشک بعد از تزریق با ماساژ مخصوص ژل تزریق شده را در سطح کلی سینه پخش کند تا از تجمع و گلوله گلوله شدن آن جلوگیری شود.

کاندیدای مناسب برای بزرگ کردن سینه با ژل

خوش فرم کردن سینه ها به روش تزریق ژل مناسب افرادی است که علاقه به بیهوشی و انجام عمل جراحی ندارند. همچنین افرادی که شرایط زیر را دارند می توانند کاندید مناسبی برای تزریق ژل به سینه باشند.

 • فقط به افزایش یک سایز یا یک کاپ نیاز دارند.
 • چین و چروک و تو رفتگی در سطح سینه دیده می شود.
 • عدم تقارن در سینه دو طرف قابل مشاهده است.
 • به طور طبیعی سینه های کوچک دارند.

عوارض عمل تزریق ژل به سینه

با وجود روند ساده این روش و کوتاه بودن پروسه آن، عوارض خاصی به دنبال تزریق ژل به سینه قابل انتظار است که در ادامه گفته می شود.

 • برخی از انواع ژل های مورد استفاده ممکن است برای فرد ایجاد حساسیت پوستی و آلرژی کنند و باید قبل از تزریق روی فرد تست شود.
 • ممکن است بعد از عمل در نقطه تزریق، عفونت‌های جزئی یا شدید ایجاد شود. در عفونت های شدید نقطه های تزریق برش داده شده و ژل از بدن خارج می شود که این امر نیاز به عمل جراحی است.
 • ژل هایی که نامرغوب و فاقد محلول مناسب باشند ممکن است به مرور و گذشت زمان تجمع پیدا کرده و به صورت توده درآیند که در نهایت نیاز به تخلیه ژل خواهد بود.
 • بر اثر سازگار نبودن ژل به بدن امکان جوش زدن و قرمزی پوست وجود دارد.
 • در صورت تزریق اشتباه امکان آسیب به لایه های زیرین پوست وجود دارد.
 • مقداری کبودی و تورم بعد از تزریق ژل به سینه قابل انتظار است.

در آخر باید گفت تزریق ژل به سینه عوارض بالایی دارد و به دلیل جذب بالا و ماندگاری محدود، روش‌های جایگزین افزایش حجم سینه که در ادامه به آنها می پردازیم، پیشنهاد می شود.

تزریق ژل به سینه در تهران

آیا تزریق ژل به سینه درد دارد؟

از آنجایی که تزریق فیلر به سینه بدون نیاز به جراحی است و به صورت سرپایی انجام می شود، بعد از عمل درد کمتری به دنبال دارد ولی در کل بعد از جراحی در نقاط تزریق و کل سینه درد و تورم قابل انتظار است. همچنین قبل از شروع تزریق با کمک بی حس کننده های موضعی محل عمل بی حس می شود تا فرد راحتی بیشتری داشته باشد.

دوره نقاهت فرم دهی سینه با تزریق ژل

عمل بزرگ کردن سینه با ژل به صورت سرپایی انجام می شود و فرد بلافاصله می تواند به منزل بازگردد. معمولاً در سینه و نواحی تزریق مقداری درد احساس می شود. بهتر است فرد یک تا دو روز بعد از عمل استراحت کرده و از اعمال فشار خودداری کند. با گذشت یک هفته از تزریق ژل به سینه می توان فعالیت های عادی و روزمره مثل ورزش را از سر گرفت. بعد از گذشت یک هفته درد و تورم اندکی در سینه باقی می ماند که نسبت به سایر جراحی های زیبایی بسیار کمتر است.

ورم و کبودی سینه بعد از تزریق فیلر یا هیالورونیک اسید به مرور زمان و با گذشت یک هفته از بین می رود. بعد از عمل پزشک متخصص برای تورم کیسه یخ و کمپرس سرد، همچنین برای برای نقاط تزریق که متورم هستند، آنتی بیوتیک تجویز می کند. در کل دوره نقاهت تزریق ژل به سینه کوتاه و آسان است. بهتر است بیمار پس از دو روز بعد عمل پیاده روی نرم و آهسته را شروع کند زیرا اندک تورم سینه ها را کاهش می دهد.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

مراقبت های بعد از عمل تزریق ژل به سینه

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به سینه بسیار مهم است چرا که از میزان درد و عوارض ناشی از جراحی می کاهد. پس به نکات زیر توجه فرمایید.

 • از انجام فعالیت های سنگین مثل جابجایی اجسام و ورزش های سخت جلوگیری کنید.
 • از انجام هر کاری که به بالاتنه و سینه های شما فشار وارد می شود اجتناب کنید.
 • 2 الی 4 روز بعد از تزریق سینه ها شسته نشده و تنها با دستمال نمدار جای زخم ها تمیز شود.
 • از خوابیدن به صورت دمر و بر روی پهلو خودداری کنید و فقط طاق باز بخوابید.
 • سه روز پس از تزریق برای معاینه مجدد به پزشک مراجعه کنید.
 • در دو هفته اول رابطه جنسی را محدود کنید.

بزرگ کردن سینه با تزریق فیلر

مزایای تزریق ژل به سینه

 • نیاز به جراحی و بیهوشی نیست.
 • تزریق به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • در این روش جسم خارجی مثل پروتز سینه قرار داده نمی شود. ژل از جنس هیالورونیک اسید است که با بدن سازگاری دارد.
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه است.
 •  زخم و جراحت بعد از عمل دیده نمی شود.

ماندگاری عمل بزرگ کردن سینه با تزریق ژل

ژل های تزریقی از جنس هیالوورونیک است که یک ماده طبیعی موجود در بدن است، ماندگاری این ژل در بدن از شش ماه تا 2 سال است. یکی از عوامل موثر بر ماندگاری و نتیجه طولانی مدت، متابولیسم بدن فرد و جنس ژل است. معمولاً بزرگ کردن سینه با ژل نیازمند تزریق مجدد در دوره های زمانی منظم است تا نتایج ثابت باقی بماند.

معمولا افرادی که ژل تزریق می کنند با گذشت زمان وقتی ژل ها جذب می شوند اقدام به تزریق دوباره می کنند. ممکن است این روند با افزایش سن باعث ایجاد افتادگی سینه، شل شدن سینه و ایجاده توده چربی شود.

کدام یک از روش های تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز سینه برای افزایش حجم سینه بهتر است؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا مرورری مختصر بر هر روش داشته باشیم و سپس مقایسه را انجام دهیم.

 تزریق ژل

 ژل ها از جنس هیالوورونیک اسید هستند که یک ماده طبیعی در بدن بوده و به مرور زمان جذب بدن می‌شود و از بین می‌رود.

تزریق چربی به سینه

یکی دیگر از روش های افزایش و بزرگ کردن سایز سینه، تزریق چربی است. در این روش با کمک روش لیپوماتیک، چربی از ران، پهلو، شکم و باسن فرد گرفته شده و پس از آماده سازی با کمک چند برش، تزریق چربی به سینه انجام می شود.

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه یا ایمپلنت سینه یکی از روش های افزایش سایز و خوش فرم کردن سینه است که با برش و شکاف سینه، ایمپلنت سیلیکونی یا آب نمکی زیر بافت یا زیر عضله سینه قرار می گیرد.

در مقایسه تزریق ژل و تزریق چربی به سینه باید گفت تزریق چربی بسیار مناسب‌تر است چراکه ماندگارتر بوده و عوارض کمتری دارد. بعلاوه می توان میزان مورد نیاز چربی را با ساکشن از سایر نقاط بدن به سینه تزریق کرد. در مقابل تزریق ژل به سینه محدودیت داشته و نمی توان بیش از حد مجاز تزریق کرد، چراکه باعث حرکت مواد و ایجاد توده های پراکنده در سینه شده و ظاهر نامناسبی را ایجاد می کند. تزریق چربی روشی طبیعی تر و با ماندگاری بیشتر است که خود نیز با محدودیت هایی روبرو است.

بزرگ کردن سینه با پروتز سینه

در مقایسه تزریق ژل یا چربی نسبت به عمل پروتز سینه می توان گفت پروتز سینه بسیار روش ایمن‌ تر و ماندگارتر است که نتیجه بهتر و طولانی تر نسبت به روش های تزریقی دارد. ژل یا چربی تزریق شده به سینه بعد از گذشت زمان جذب بدن می‌شوند و از بین می‌روند و در نتیجه نیاز به تزریق مجدد دارد. نتایج عمل پروتز سینه به مدت و طولانی تر باقی مانده و جز در موارد خاص نیاز به عمل ترمیمی ندارد. گفتنی است هزینه تزریق ژل مکرر نسبت به یک بار عمل پروتز سینه بیشتر است، در نتیجه عمل پروتز سینه صرفه اقتصادی بیشتری دارد. لازم به ذکر است که روش تزریق چربی احتمال ایجاد عفونت بعد از عمل را بالاتر برده و به نسبت پروتز سینه پیشنهاد نمی شود.

هزینه تزریق ژل به سینه

وقتی صحبت از تزریق و پروتز می شود خیلی از افراد نگران هزینه های عمل و هزینه‌های جانبی انجام این کار هستند. قیمت تزریق ژل به سینه به عواملی مانند نوع ژل، مقدار ژل مصرفی، دستمزد متخصص و هزینه های کلینیک بستگی دارد. هر چه متخصص و جراح دارای تجربه و مهارت بالایی باشد دستمزد و هزینه جراحی نیز  بالاتر می‌رود.

تزریق ژل به سینه در تهران

برای عمل بزرگ کردن سینه با ژل در تهران باید به متخصص زیبایی و جراح زیبایی مراجعه کنید. تهران به دلیل فراوانی و تمرکز متخصصان زیبایی بهترین مکان برای انجام این عمل می باشد و با تحقیق و مقایسه نمونه کارهای جراحان و همینطور مقایسه هزینه های کلینیک می توان بهترین مرکز را پیدا کرد.

انتخاب بهترین دکتر که تجربه و مهارت بالا و مدارک معتبر داشته باشد می تواند به شما کمک بسزایی کند تا از تزریق ژل به سینه خود نتیجه ایده آل را کسب کنید.

چرا بهتر است تزریق ژل به سینه جزو انتخاب های آخر ما باشد؟

تزریق فیلر یا همان ژل ممکن است برای فرد حساسیت پوستی، آلرژی، جوش زدن، قرمزی پوست، عفونت، آسیب به لایه های زیرین پوست و ... را به دنبال داشته باشد. گاهی اوقات با افزایش سن ممکن است این ژل در بدن حرکت کرده و تجمع پیدا کند که باعث ایجاد توده سفت در سینه می شود و برای تخلیه این ژل باید جراحی انجام گیرد. همچنین بزرگ کردن سینه با ژل ماندگاری زیادی نداشته و روشی دائمی نیست پس نیاز به ترمیم های متعددی دارد که برای فرد هزینه‌های زیادی در پی دارد.

جایگزین مناسب برای تزریق ژل به سینه

در مرحله اول جایگزین این روش، عمل تزریق چربی به سینه است چرا که طبیعی تر بوده و عوارض کمتری دارد. ولی انتخاب اصلی و روش مناسب تر برای افزایش سایز سینه، عمل پروتز سینه است که سالیانه هزاران متقاضی آن را با موفقیت انجام می دهند.


به این محتوا رای دهید..

۸۱
۱۷
( امتیاز : ۸۳%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081