مقالات عمل بینی

لیفت بینی با نخ

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

لیفت بینی با نخ یک روش کم‌تهاجمی است که می‌تواند رؤیای شما برای داشتن پل بینی بلندتر و صاف‌تر و نوک بینی تیزتر را برآورده کند. بسیاری از افراد به جای تغییر چشمگیر، خواهان بهبودی ظریف در ظاهر بینی خود هستند و در عین حال نمی‌خواهند خطرات یا دوره نقاهت جراحی بینی را تجربه کنند.

لیفتینگ بینی با نخ گزینه خوبی برای این افراد است. این روش علاوه بر لیفت بینی می‌تواند به اصلاح ناهنجاری‌های موضعی نوک بینی کمک کند و طول بینی را بدون برش‌ یا اسکارهای جراحی بینی سنتی تغییر دهد. نخ‌های مورد استفاده در لیفت بینی مشابه نخ مورد استفاده در جراحی است و از مواد قابل جذب زیستی ساخته می‌شوند.

نخ‌ها به تدریج در طول یک دوره 6 تا 9 ماهه توسط بدن جذب می‌شوند، اما نتایج برای مدت طولانی‌تری باقی می‌مانند. در این مطلب، در مورد کاربردهای لیفتینگ بینی با نخ، نحوه انجام آن، انواع نخ‌های مورد استفاده و همچنین مزایا و معایب این درمان زیبایی صحبت می‌کنیم.

کاربرد لیفت بینی با نخ

تکنیک لیفت بینی با نخ تأثیر خود را روی زاویه بینی، نوک بینی و پل بینی نشان می‌دهد. کاربرد لیفت بینی با نخ می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • شکاف یا فرورفتگی‌های کوچک روی پل بینی را صاف کند.

 • پل بینی را بالاتر نشان می‌دهد.

 • پل بینی را صاف می‌کند تا از نیمرخ ظاهر بهتری داشته باشد.

 • نوک بینی را بالا می‌برد و برجسته و تیزتر می‌کند.

 • گشادی سوراخ بینی را کاهش می‌دهد.

نحوه انجام لیفت بینی با نخ

برای لیفتینگ بینی با نخ، بینی استریل می‌شود و یک بی‌حس‌کننده موضعی جهت کاهش ناراحتی به آن ناحیه تزریق می‌شود. پس از بی‌حس شدن ناحیه، یک سوراخ کوچک در نوک بینی ایجاد می‌شود و نخ‌های خاردار از آنجا وارد پوست می‌شوند. نخ‌ها در موقعیتی عمودی قرار می‌گیرند و مثل یک داربست برای بینی عمل می‌کنند. خارهای ریز این نخ‌ها هستند که بافت نرم بینی را بلند کرده و سفت می‌کنند. در آخر نیز موقعیت جدید نوک بینی با بخیه‌های بسیار ظریف تثبیت می‌شود. جراح چسب مخصوصی را برای حفظ موقعیت نوک بینی روی بینی قرار می‌دهد.

مزایا و معایب لیفت بینی با نخ

مزایا و معایب لیفت بینی با نخ

تقاضا برای لیفت بینی با نخ از طرف افرادی که مایل به بهبود ظاهر نوک بینی هستند، در حال افزایش است. مزایایی که باعث محبوبیت این درمان زیبایی شده‌اند:

 • انجام آن بیش از 30 دقیقه طول نمی‌کشد و نیازی به آمادگی یا مراقبت‌های بعدی خاصی ندارد.

 • برخلاف جراحی بینی، کم‌تهاجمی است، با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و خطر عوارض بسیار کم است.

 • افراد می‌توانند بهبودی فوری را در نوک بینی مشاهده کنند.

 • افراد می‌توانند بلافاصله به فعالیت‌های عادی روزانه خود برگردند.

معایب لیفتینگ بینی با نخ نیز شامل موارد زیر است:

 • اگر نتیجه لیفت با نخ مطلوب نباشد، معکوس کردن نتایج آن دشوار است.

 • ممکن است نخ‌ها از زیر پوست آشکار باشند.

 • این روش ممکن است نتواند پل بینی را به اندازه فیلر بالا ببرد.

 • بر خلاف جراحی بینی، اثرات لیفت با نخ دائمی نیست و باید هر 1 تا 2 سال یک بار تکرار شود.

 • اسکار داخلی ایجاد می‌کند که عمل جراحی بینی در آینده را دشوارتر می‌کند.

انواع نخ لیفتینگ بینی

استفاده از نوع مناسب نخ برای لیفت بینی روی بی‌خطر بودن آن و ماندگاری نتایج تأثیر دارد. نخ‌های پلی‌دیوکسانون (PDO) رایج‌ترین نخ‌های مورد استفاده برای لیفت بینی هستند زیرا سابقه اثبات شده‌ای دارند. سه نوع اصلی از نخ‌های PDO وجود دارد، اما همه آنها برای لیفت بینی مناسب نیستند:

 • نخ‌های تک رشته‌ای (مونو). این نخ‌ها صاف و نازک هستند و معمولاً به صورت سطحی زیر پوست قرار می‌گیرند تا با مقدار کمی لیفت یک اثر سفت کننده در پوست ایجاد کنند. آن‌ها ممکن است همراه با نخ‌های دیگر استفاده شوند، اما ایده‌آل‌ترین گزینه برای لیفتینگ بینی با نخ نیستند.

 • نخ‌های پیچی (اسکرو). این نخ‌ها به صورت یک یا چند رشته دور سوزن تابیده می‌شوند و برای بازگرداندن حجم به مناطق فرورفته پوست استفاده می‌شوند. هرچه تعداد رشته‌های تابیده شده بیشتر باشد، بهتر است.

 • نخ‌های خاردار. این نخ‌ها که کاگ نیز نامیده می‌شوند دندانه‌های کوچکی روی سطح خود دارند که به بافت اطراف قلاب می‌شوند و آن را بالا نگه می‌دارند. نخ‌های کاگ باعث تحریک بافت و افزایش کلاژن‌سازی نیز می‌شوند و بهترین گزینه برای لیفت بینی هستند.

کاندیدای مناسب برای لیفت بینی با نخ

افرادی که از یک سوم بالایی بینی خود راضی هستند و تمایلی به تغییر در ساختار استخوانی آن ندارند، کاندیدای خوبی برای لیفتینگ بینی با نخ هستند. این روش افتادگی نوک بینی را کاهش می‌دهد و در نتیجه برای افرادی که می‌خواهند موقعیت نوک بینی خود را بدون جراحی زیبایی بینی تغییر دهند ایده‌آل است. همچنین لیفت بینی با نخ مناسب افرادی است که پل بینی آن‌ها بیش از اندازه بلند است. با برگرداندن نوک بینی به سمت بالا، پل بینی می‌تواند واقعا کوتاه‌تر به نظر برسد.

سن مناسب لیفت بینی با نخ

افرادی که قصد انجام لیفتینگ بینی با نخ را دارند، باید حداقل 18 سال سن داشته باشند زیرا تا قبل از این سن بینی هنوز در حال رشد است و انجام لیفت ممکن است باعث اختلال در رشد بینی شود. برای سنین بالاتر محدودیتی وجود ندارد و افراد در دهه‌های مختلف زندگی خود می‌توانند لیفت بینی را انجام دهند.

عوارض و خطرات لیفت بینی با نخ

پس از این درمان، ممکن است مقداری تورم خفیف و کبودی گذرا وجود داشته باشد، اما معمولاً ظرف 2 تا 7 روز از بین می‌رود. عوارض جانبی غیرمعمول لیفتینگ بینی با نخ شامل عفونت، واکنش بافتی التهابی و درد است. گاهی یک فرورفتگی جزئی یا ناهمواری پوست ممکن است در محل ورود نخ ظاهر شود. این ناراحتی‌ها و عوارض معمولاً چند روز پس از درمان ناپدید می‌شوند. با رعایت کامل دستورالعمل‌های مراقبت قبل و بعد از عمل می‌توان ریسک‌های لیفت بینی با نخ را به حداقل رساند.

اقدامات قبل از لیفت بینی با نخ

توصیه می‌شود تاریخچه پزشکی و داروهایی مصرفی خود را به پزشک بگویید تا مطمئن شوید که لیفت بینی با نخ برای شما بی‌خطر است. علاوه بر این، اگر مستعد تبخال هستید یا سابقه اسکار کلوئیدی دارید، باید به پزشک اطلاع دهید، زیرا این عوامل ممکن است بر درمان تأثیر بگذارد.

جراح دستورالعمل‌های دقیق قبل از عمل از جمله قطع مصرف برخی داروها را در جلسه مشاوره به شما خواهد داد. آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین نمونه‌ای از داروهایی هستند که ممکن است باعث خونریزی شوند و نباید بخورید. همچنین باید مصرف الکل خود را قبل از عمل کاهش دهید و سیگار نکشید زیرا هر دوی آن‌ها می‌توانند بر بهبود زخم و نتیجه نهایی لیفتینگ بینی با نخ تأثیر بگذارند.

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

چسب مخصوصی که بعد از عمل به بینی اعمال می‌شود، باید به مدت یک هفته باقی بماند تا اطمینان حاصل شود که نوک بینی وضعیت جدید خود را حفظ می‌کند. مهم است که در دو هفته اول پس از لیفتینگ بینی با نخ از تماس بیش از حد با بینی، استفاده از عینک، بلند کردن اجسام سنگین از جمله کودکان و ورزش‌های سنگین خودداری کنید.

نخ‌هایی که برای نگه بالا داشتن از نوک بینی استفاده می‌شوند بسیار ظریف هستند و در صورت ضربه خوردن، ممکن است پاره شوند و منجر به افتادگی نوک بینی شوند. در این صورت، ممکن است برای اصلاح موقعیت نوک بینی به درمان مجدد نیاز داشته باشید. بعد از تقریباً چهار هفته، موقعیت نوک بینی در وضعیت جدید تثبیت می‌شود. علاوه بر این، از مصرف داروهای حاوی آسپرین و محرک‌های آلرژیک باید اجتناب شود. محرک‌های آلرژیک می‌توانند باعث تورم بینی شوند.

ماندگاری لیفت بینی با نخ

ماندگاری لیفت بینی با نخ

نتایج لیفتینگ بینی با نخ ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی، نتایج معمولاً تا 2 سال باقی می‌ماند. همچنین، برند نخ مورد استفاده می‌تواند روی ماندگاری نتایج تأثیر داشته باشد. نخ PDO در مدت 6 تا 9 ماه حل شده و جذب بدن می‌شود، اما به دلیل افزایش تولید کلاژن، اثرات آن ممکن است بیشتر دوام بیاورد. برخی پزشکان ادعا می‌کنند که اگر لیفت با نخ را پس از 9 ماه تکرار کنید، بسته به تحریک کلاژن در بینی، ممکن است نتیجه آن طولانی‌تر یا دائمی شود.

هزینه لیفت بینی با نخ

هزینه لیفت بینی با نخ و تزریق ژل بینی نسبت به جراحی بسیار پایین است و به چند فاکتور مختلف بستگی دارد. قبل از هر چیز، دستمزد جراحان پلاستیک بسته به تجربه و شهرت آن‌ها متفاوت است. علاوه بر این، نوع نخ استفاده شده و تعداد نخ‌ها در هزینه تأثیرگذار است. برای فهمیدن قیمت لیفتینگ بینی با نخ در جلسه مشاوره از جراح سؤال کنید.

نتایج لیفت بینی پس از چه مدت زمانی آشکار می شوند؟

معمولاً نتایج لیفت بینی با نخ بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است. اما 1 تا 2 هفته طول می‌کشد تا تمام تورم برطرف شود و نتیجه کاملاً نهایی ظاهر شود.

آیا لیفت بینی با نخ درد دارد؟

به لطف بی‌حسی موضعی، لیفتینگ بینی با نخ معمولاً دردناک نیست. در طول این عمل، برخی افراد احساس سوزش خفیف را گزارش می‌کنند. درد تجربه شده همچنین به نوع نخ استفاده شده، بی‌حسی مورد استفاده و آستانه درد افراد بستگی دارد.

لیفت بینی با نخ چقدر طول می کشد؟

درمان زیبایی لیفت بینی با نخ یک عمل سرپایی است و به طور معمول تنها 30 دقیقه طول می‌کشد.

آیا لیفت بینی با نخ می تواند جایگزین عمل بینی باشد؟

این موضوع به نقایص بینی و اولویت‌های شما بستگی دارد. اگر به دنبال تغییر چشمگیر در صورت خود هستید، تنها عمل جراحی می‌تواند شما را به هدفتان برساند. بهبود ناشی از لیفت بینی با نخ ظریف است، اثرات آن بیشتر از نیمرخ فرد آشکار است و نتایج دائمی نیست.

اگر مشکل بینی ساختار استخوان آن باشد، لیفتینگ بینی با نخ نمی تواند کار چندانی انجام دهد. در مقابل، جراحی بینی می تواند ساختار بالایی بینی (استخوان)، قسمت پایینی(غضروف) و پوست بینی را تغییر دهد. این جراحی مشکلاتی مثل انحراف سپتوم را نیز اصلاح می کند. نتایج جراحی بینی دائمی است و نیازی به تکرار درمان نخواهید داشت.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000