مقالات عمل بینی

اطلاعاتی که باید درباره رینوپلاستی داشته باشید

دکتر ساره شاه محمدی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر ساره شاه محمدی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی یک نوع عمل زیبایی است که افراد برای ایجاد تغییر در صورت خود به آن رو می آورند. بینی به این دلیل که در مرکز صورت قرار دارد، به گونه‌ای مرکز توجه بوده و در زیبایی تاثیر زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم که اطلاعاتی را در زمینه عمل بینی مفید است بیان کنیم.

اطلاعات کلی درباره عمل جراحی بینی

بینی عضو مهم در صورت بوده که علاوه بر تاثیر مهمی که بر روی دیگر اعضای بدن دارد در زیبایی هم نقش بسزایی را ایفا می کند. جراحی بینی در حالت عادی خطرات آنچنانی برای فرد نداشته و در زمان کوتاهی انجام می شود. رینوپلاستی عملی است که با استفاده از آن می توان تغییرات زیادی در بخش های مختلف بینی ایجاد کرد. با استفاده از جراحی زیبایی بینی می توان تغییراتی در سوراخ های بینی، کوچک کردن بینی، رفع انحراف و کجی بینی ایجاد کرد. همچنین با انجام این عمل می توان ارتفاع بینی را افزایش داد. برخی از افراد ممکن است دارای بینی های بسیار کوچکی بوده و تمایل داشته باشند بینی بزرگتری داشته باشند. تعداد این نوع عمل نسبت به عمل رینوپلاستی کمتر است اما جالب است بدانید که این کار امکان‌پذیر است. جراحی بینی در حالت بیهوشی انجام شده و فرد در حین آن دردی را احساس نمی کند.

 

روش های انجام رینوپلاستی

رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام میشود. رینوپلاستی به روش باز برش هایی در ناحیه بیرونی بینی زده می‌شود. اما رینوپلاستی به روش بسته عمل در داخل بینی انجام شده و برش های در درون بینی انجام می‌شود.

 

عمل بینی گوشتی

بسیاری بر این باورند که ممکن است نتیجه حاصل از جراحی بینی گوشتی مناسب نباشد. در گذشته برای انجام عمل بینی گوشتی از روش‌های کاهنده استفاده می‌شد. به این گونه که در حین عمل غضروف بینی بیش از حد برش می خورد و ضعیف تر می شد. بینی گوشتی در حالت عادی دارای استخوان و غضروف ضعیف هستند. امروز در جراحی بینی تغییراتی را لحاظ کرده اند، به این گونه که غضروف بینی را تقویت کرده و این موضوع باعث می‌شود بینی فرد بعد از عمل به حالت قبل باز نگردد دچار افتادگی نشود.

 

عمل بینی استخوانی

بینی استخوانی برخلاف بینی های گوشتی دارای ساختار غضروفی و استخوانی بیشتری است. محکم بودن ساختار بینی باعث می شود که کار راحت تر شده و نیاز به تقویت ساختار استخوان و غضروف بینی نباشد. عمل این نوع بینی ها هم با روش باز و بسته انجام پذیر است. در بسیاری از موارد که نیاز به تغییرات زیادی باشد باید عمل با استفاده از روش باز انجام شود. بینی استخوانی معمولاً دارای قوز است. فرد برای انجام رینوپلاستی باید نهایت تلاش داشته باشد تا بهترین جراح بینی را پیدا کند.

 

هزینه رینوپلاستی

هزینه رینوپلاستی ثابت نبوده و بر اساس شرایط و عوامل مختلفی تعیین می شود. از جمله مهمترین عواملی که بر روی هزینه عمل بینی تأثیر می گذارد می توان به تجربه و مهارت جراح بینی، نوع بینی، محل انجام عمل ( بیمارستان یا کلینیک) و کیفیت تیم همراه جراح اشاره کرد.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
دکتر ساره شاه محمدی
بستندکتر ساره شاه محمدیدکتر ساره شاه محمدی

سوالات خود را از دکتر شاه محمدی بپرسید

02122382657