مقالات عمل بینی

هزینه عمل بینی یا رینوپلاستی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی به تغییراتی گفته می شود که در ساختار بینی صورت گرفته و هدف از آن افزایش زیبایی ظاهری بینی است. ممکن است عمل بینی به دلیل زیبایی و یا رفع مشکلات و بهبود عملکرد آن انجام شود. بیمه در زمینه زیبایی هیچ هزینه ای را پرداخت نمی‌کند، اما اگر عمل بینی با هدف رفع مشکلات تنفسی انجام شود، ممکن است بیمه هزینه آن را پوشش دهد. تعرفه و هزینه جراحی بینی در سال 1402 از 20 تا 43 میلیون تومان تعیین شده است. هزینه جراحی بینی در نهایت توسط جراح مشخص می شود.

هزینه عمل بینی

جراحی بینی مطلوب چه ویژگی هایی دارد؟

جراحی بینی مطلوب که توسط جراح متبحر و با تجربه انجام شود، علاوه بر رفع ایرادات ظاهری بینی، مشکلات آناتومیکی و عملکردی بینی را نیز برطرف می کند. از جمله مهم ترین مشکلات بینی می توان به قوز بینی، عدم تقارن سوراخ های بینی، انحراف بینی و شکستگی آن اشاره کرد. برای اینکه یک عمل جراحی بینی خوب و موفق داشته باشید و به تمام نتایج مد نظر خود برسید، باید در انتخاب جراح نهایت دقت خود را به کار بگیرید.

هزینه عمل بینی تحت تاثیر چه عواملی است؟

قیمت عمل بینی به عوامل زیادی وابسته است. از جمله مهم ترین این موارد می توان به میزان مشکلات آناتومیک و عملکردی بینی، تبحر جراح، هزینه مرکز جراحی و بیمارستان، تیم جراحی و محل انجام عمل اشاره کرد. تعرفه جراحی بینی در سال 1402 بین 14 تا 18 میلیون تومان تعیین شده است. اما همان طور که گفته شد، قیمت نهایی قبل از عمل و حین جلسات مشاوره توسط پزشک جراح مشخص می شود. البته این تعرفه برای افرادی است که برای اولین بار این عمل را انجام می دهند. در صورتی که بیمار سابقه عمل زیبایی بینی داشته باشد، باید هزینه بیشتری برای جراحی بینی ترمیمی پرداخت کند. در ادامه به بررسی مهمترین عوامل موثر در هزینه عمل بینی می پردازیم.

قیمت عمل زیبایی بینی

روش جراحی و هزینه عمل بینی

روش انجام عمل یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه جراحی بینی است. عمل زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. تشخیص و انتخاب روش مناسب عمل به عهده جراح بینی است. معمولاً هزینه عمل به روش باز و بسته به میزان مشکلات ظاهری و عملکردی، تخصص جراح و هزینه های جانبی نظیر اتاق عمل و کلینیک بستگی دارد. معمولا هنگامی که بینی نیاز به تغییرات کمتری دارد، جراح روش بسته را به کار می گیرد. اما در مواردی که مشکلات بینی زیاد بوده و نیاز به تغییرات بیشتری داشته باشد، جراح از روش باز استفاده می کند.

تاثیر مهارت جراح بر قیمت عمل بینی

مهارت جراح بینی یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه عمل بینی است. افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند به دنبال انتخاب بهترین جراح بینی هستند. بسیاری از افراد حتی ممکن است به خاطر این که بینی خود را به دست جراح مناسب بسپارند، به کشور دیگری سفر کنند. تیم جراحان همواره برای ارتقای استاندارد های عمل بینی با بهترین و ماهر ترین جراحان زیبایی و گوش و حلق و بینی کشور همکاری دارد که می توانید لیست بهترین جراحان زیبایی بینی و نمونه کارهای ایشان را مشاهده کنید.

نقش ساختار بینی در تعیین هزینه عمل

هرچه ساختار بینی پیچیده تر باشد، تغییرات عمده تری نیاز داشته و نیاز به صرف زمان و دقت بالاتری داشته باشد، هزینه عمل بینی هم بیشتر می شود. برخی افراد چند مشکل را به صورت هم زمان در ساختار ظاهری و عملکرد فیزیولوژیک بینی دارند. از جمله این مشکلات می توان به انحراف بینی، پولیپ بینی، قوز، شکستگی، غیرقرینگی سوراخ ها و افتادگی بینی اشاره کرد.

در صورت نیاز به رفع چند مشکل به طور هم زمان با جراحی زیبایی، به زمان بیشتری نیاز است. نوع بینی نیز در تعیین قیمت عمل بینی تاثیر بالایی دارد. ممکن است اعمال تغییرات روی یک بینی دشوارتر و پیچیده تر از نوع دیگر باشد، زیرا ساختار بینی ها با یکدیگر متفاوت بوده و هر بینی جزئیات و مشکلات خاص مربوط به خود را دارد.

سایر عوامل موثر بر قیمت عمل بینی

محل انجام جراحی در تعیین هزینه عمل بینی تاثیر گذار است. معمولاً عمل هایی که در بیمارستان انجام می‌شود به دلیل امکانات بیشتر، هزینه بالاتری دارند. در مقابل اگر عمل بینی از پیچیدگی کمی برخوردار باشد و سلامت فرد درحالت ایده آل باشد، می توان عمل را در مراکز جراحی خصوصی انجام داد.

همچنین هزینه های قبل و بعد از عمل جراحی بینی نیز به هزینه عمل اضافه شده و باید در نظر گرفته شود.

تیم جراحی که شامل دستیار جراح، متخصص بیهوشی و کادر درمانی هستند نیز هزینه‌ ای را به خود اختصاص می دهند. قیمت نهایی عمل بینی بعد از جلسه مشاوره و معاینه بینی و با در نظر گرفتن کلیه عوامل موثر به مراجع اعلام می شود.

هزینه عمل بینی ترمیمی

هزینه جراحی بینی ترمیمی

ممکن است افراد برای بار دوم قصد انجام جراحی بینی را داشته باشند. در این حالت نتایج حاصل از جراحی اولیه مناسب نبوده و یا باعث ایجاد مشکلات زیبایی و عملکردی خاصی شده است و برای برطرف کردن این نواقص نیاز به جراحی مجدد می باشد. به عملی که روی بینی این افراد انجام می شود روتوش بینی، عمل ترمیمی بینی یا جراحی بینی ترمیمی گفته می‌شود. به طور تقریبی می‌توان گفت که هزینه عمل ترمیمی بینی یک و نیم تا دو برابر بیشتر از هزینه جراحی اولیه است. زیرا برای انجام این جراحی نیاز به گرافت یا تکه غضروف مناسب است. همچنین زمان بیشتری برای عمل ترمیمی نیاز است و در نتیجه آن هزینه اتاق عمل و تیم جراحی نیز بیشتر می شود. قیمت عمل ترمیمی بینی به دلیل ریسک و نیاز به مهارت و دقت بالاتر، بیشتر است.

هزینه جراحی بزرگ کردن بینی

برخی افراد ممکن است دارای بینی بسیار کوچکی بوده و میل داشته باشند که بینی خود را تا حدی بزرگ کنند. در جراحی بینی تقویتی با استفاده از غضروف و گرافت، کاشت و یا ایمپلنت، ساختار بینی تقویت می شود. این عمل نیازمند زمان بیشتری است. هزینه این عمل بر اساس نوع و مقدار گرافت و برداشتن غضروف از نقاط دیگر بدن و جایگذاری آن افزایش می یابد.

قیمت عمل بینی در سال 99

مقایسه هزینه جراحی انحراف بینی با عمل زیبایی

سپتوپلاستی یا جراحی انحراف بینی زمانی انجام می‌شود که تیغه بینی کج باشد. در صورتی که فرد دچار انحراف باشد در تنفس اختلال ایجاد شده و مشکلاتی را برای فرد به همراه دارد. این عمل نسبت به عمل زیبایی هزینه کمتری دارد. در برخی موارد بر اساس درخواست بیمار ممکن است عمل انحراف بینی و زیبایی به صورت همزمان انجام شود. به این عمل سپتورینوپلاستی گفته می شود. در این موارد هزینه عمل بینی افزایش می یابد. 

آیا بیمه هزینه عمل جراحی بینی را پوشش می دهد؟

این سوال ممکن است به ذهن هر فردی خطور کند که آیا بیمه هزینه عمل بینی را پوشش می دهد یا خیر؟ عمل زیبایی بینی و به طور کلی جراحی های زیبایی، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و هزینه این گونه عمل ها را باید خود فرد بپردازد. اگر جراحی بینی، به دلیل بهبود کارایی و عملکرد آن بوده و ماهیت درمانی داشته باشد، ممکن است بیمه بخشی از مبلغ را تقبل کند.

هزینه عمل زیبایی بینی در سال 1402

هزینه عمل بینی مانند تمام خدمات پزشکی هر ساله به مقدار معینی افزایش می یابد. افزایش هزینه خدمات مرکز جراحی و دستمزدها باعث شده است تا قیمت عمل بینی در سال 1402 با مقداری افزایش روبرو شود. به طور میانگین هزینه مورد نیاز برای عمل زیبایی بینی در سال 1402 حدود 25 تا 40 درصد افزایش یافته است و این قیمت برای پزشکان مختلف متفاوت است.

استفاده از تبلیغات دروغین برای جذب متقاضی عمل بینی

متاسفانه برخی از پزشکان برای این که خود را در کانون توجه قرار دهند، از تبلیغات دروغین استفاده می‌کنند. به عنوان مثال یکی از تبلیغاتی که انجام می شود، عمل بینی با لیزر است. باید دقت داشت که عمل جراحی بینی با لیزر اصلاً امکان پذیر نیست و از لیزر فقط برای ایجاد برش های اولیه در قسمت پوست می توان استفاده کرد. تنها روش هایی که می توان با استفاده از آنها عمل زیبایی بینی را انجام داد، روش های عمل بینی باز و عمل بینی بسته هستند. توصیه می شود قبل از عمل درباره روش جراحی مورد نظر خود کاملا تحقیق کرده و فریب این گونه تبلیغات را نخورید. بعلاوه برای انتخاب بهترین جراح بینی باید چند فاکتور را به ترتیب اولویت مد نظر داشته باشید. متاسفانه اکثر متقاضیان عمل بینی صرفا نظر خود را روی قیمت عمل بینی متمرکز کرده و آن را مبنای تصمیم گیری خود قرار می دهند. سلامتی و زیبایی شما به هیچ عنوان ارزش قمار کردن را ندارد و بهتر است نتایج راضی کننده و جراحی بدون مشکل و عوارض را فدای هزینه کمتر نکنید.


به این محتوا رای دهید..

۶۷
۱۸
( امتیاز : ۷۹%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000