مقالات عمل بینی

برخی از سوالات مهم در زمینه عمل بینی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

امروزه زیبایی در میان افراد اهمیت بالایی داشته و همین عامل باعث افزایش تعداد عمل های زیبایی و به خصوص عمل زیبایی بینی شده است. به طور میانگین از هر 100 مورد عمل بینی، 80 درصد فقط هدف زیبایی داشته و بیست درصد از مراجعه کنندگان برای رفع مشکلات عملکردی، جراحی بینی را انجام می دهند. همانگونه که می دانید کانون زیبایی هر فرد، صورت او می باشد. مرکز صورت نیز بینی است و از باقی اعضای صورت بیشتر در معرض توجه قرار دارد. در این مقاله ما به سوالات متداول در زمینه جراحی بینی پاسخ می دهیم. جدا از مطالعه این مقاله و مقالات مشابه، باید کلیه سوالات خود را به طور کامل از جراح بپرسید.

بهترین سن برای انجام عمل زیبایی بینی چند سالگی است؟

بهترین سن برای انجام عمل زیبایی بینی برای دختران حداقل 15 سالگی و در پسران حداقل سن 17 سالگی است. سن مناسب جراحی بینی زمانی است که فرد از لحاظ جسمانی به حداکثر رشد خود رسیده باشد. در غیر این صورت با رشد بینی و صورت طی دوران بلوغ، تغییراتی ایجاد شده و تناسب به وجود آمده از بین می رود. علاوه بر بلوغ جسمی، بلوغ فکری نیز ضروری است تا متقاضی عمل بینی، اهداف معقول و واقع بینانه و قدرت تصمیمی گیری درست را داشته باشد.

 

سلامت روانی چه تاثیری روی عمل بینی دارد؟

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که فرد تنها برای پاسخ به نیاز های روانی خود تن به عمل زیبایی بینی داده و از لحاظ ظاهری و ساختاری هیچ نیازی به آن نداشته است. برای انجام عمل بینی باید دلایل پایه و معقول وجود داشته باشد و فرد از آرامش و سلامت روحی و روانی برخوردار باشد. در این موارد صداقت پزشک برای راهنمایی صحیح بیمار بسیار حائز اهمیت است.

 

قبل از انجام عمل بینی باید به چه نکاتی توجه شود؟

در مطلب اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی به صورت کامل به این نکات اشاره شده است. در این بخش به صورت مختصر مواردی یادآوری می شود.

  • 15 روز قبل از عمل بینی از مصرف داروهایی مانند آسپیرین و بروفن که باعث تشدید خونریزی می شود خودداری شود.
  • عمل بینی نباید در حالت سرماخوردگی انجام شود.
  • مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را یک ماه قبل و بعد از جراحی بینی باید قطع کرد
  • شب قبل از عمل باید استحمام کرده و 8 ساعت قبل از عمل نباید غذا خورد.

 

آیا درد ناشی از عمل بینی زیاد است؟

بسیاری بر این باورند که عمل بینی درد زیادی به دنبال دارد و همیشه از آن می ترسند. نیاز به ذکر است که درد همواره جزئی از روند بهبودی و جراحی است، اما در عمل زیبایی بینی بیمار در حالت بیهوشی عمومی بوده و دردی احساس نمی کند. درد مختصر بعد از جراحی نیز با مسکن های تجویز شده قابل تسکین بوده و در این باره نگرانی خاصی وجود ندارد.

 

افراد دارای مشکلات تنفسی می توانند عمل بینی انجام دهند؟

مشکلاتی از قبیل پولیپ و انحراف بینی باید قبل از عمل بینی، برطرف شود. در بسیاری از موارد می توان عمل زیبایی بینی و پولیپ بینی یا انحراف را همزمان با هم انجام داد. همچنین افرادی که مشکلات تنفسی دارند باید قبل از جراحی به پزشک اطلاع دهند تا از عدم تشدید علائم بعد از عمل بینی اطمینان حاصل شود.

 

عمل زیبایی بینی با لیزر صحت دارد؟

عمل زیبایی بینی با لیزر به تنهایی امکان پذیر نیست و فناوری لیزر تنها در مرحله ایجاد برش در عمل بینی کمک کننده است. همچنین برای رفع برخی مشکلات کوچک داخلی بینی نیز می توان از لیزر کمک گرفت.عمل بینی با لیزر تنها یک هیاهوی تبلیغاتی بوده و صحت ندارد.

 

مدت بستری بعد از عمل بینی چقدر است؟

 مدت بستری بعد از عمل بینی بسیار کوتاه بوده و در اکثر موارد، فرد چند ساعت بعد از عمل مرخص شده و می تواند به منزل برود. وجود همراه و انجام دستورالعمل های بعد از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه عمل بینی را نمی توان به طور دقیق تخمین زد. هزینه جراحی بینی به عواملی از قبیل مهارت و تجربه پزشک، هزینه های اتاق عمل، تیم همراه پزشک و... بستگی دارد. تعرفه جراحی بینی در سال 98 بین 7 تا 11 میلیون تومان است.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000