مقالات عمل بینی

نکاتی مختصر و مفید درباره جراحی بینی یا رینوپلاستی

دکتر ساره شاه محمدی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر ساره شاه محمدی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی به شمار می رود. بشر همواره در دوره های مختلف به دنبال زیبایی بوده است. این میل همیشه با استفاده از روش‌های مختلف ارضا شده است. امروز بهترین تعریف برای زیبایی صورتی زیبا است که دارای اجزای متناسبی باشد. به این گونه که فرم و اندازه اجزای صورت باید با هم تناسب داشته باشد. بینی به این دلیل که در مرکز صورت قرار دارد در زیبایی نقش مهم تری نسبت به دیگر  اجزای دارد. این مساله یعنی برقراری تناسب بینی با دیگر اجزای صورت یکی از اهداف و دلایل اصلی انجام جراحی زیبایی بینی و تعداد بالای آن است. فرد متقاضی جراحی رینوپلاستی زمانی که دارد به صورت خود نگاه می کند در واقع به صورت ناخودآگاه به این فکر میکند که آیا این بینی با این صورت تناسب دارد یا خیر. بینی باید با پیشانی، لب بالا و صورت زاویه متناسبی داشته باشد.

بهترین کاندید برای انجام عمل بینی چه کسانی هستند

دو نوع مراجعه کننده در زمینه عمل بینی وجود دارد. دسته اول افرادی که از عملکرد بینی خود راضی نیستند و انحراف بینی و یا پولیپ بینی دارند. البته این افراد ممکن است تقاضا داشته باشند که علاوه بر رفع مشکلات موجود در بینی خود عمل زیبایی هم انجام دهند. انجام عمل بینی و رفع انحراف یا پولیپ به صورت همزمان امکان پذیر است. این افراد معمولاً در تنفس دچار مشکل هستند و این موضوع می تواند دلایل زیادی داشته باشد.

دسته دوم افرادی هستند که از ظاهر بینی خود راضی نیستند و می خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهد. اما آیا این افراد درست فکر می‌کنند؟ باید به این گزینه توجه شود که آیا جراحی بینی در ظاهر فرد مراجعه کننده تغییری به وجود می‌آورد یا خیر. در چنین مواردی پزشک باید بررسی کند که آیا واقعاً بینی فرد نیاز به عمل دارد یا خیر.

افرادی باید عمل بینی را انجام دهند که فرم بینی آنها باعث به هم خوردن تناسب اجزای ‌صورت شان شده باشد. معمولا  در مواردی که یک یا چند مورد از مشکلاتی نظیر کجی بینی، نامتقارن بودن سوراخ های بینی، افتادگی نوک بینی، بزرگ بودن بیش از حد بینی و یا ارتفاع نامناسب بینی وجود دارد، جراحی بینی انجام می شود.

در انتخاب جراح بینی باید به چه مواردی دقت کرد؟

انتخاب جراح بینی یک امر بسیار مهم است. بینی یک عضو اصلی صورت بوده که در بسیاری از موارد باعث تناسب یا به هم خوردن تناسب درصورت می شود. بنابراین در انتخاب جراح بینی باید نهایت توجه صورت گیرد. اولین نکته این است که نام جراح منتخب شما باید در وبسایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و یا انجمن رینوپلاستی باشد. همچنین باید با افرادی که توسط جراح مورد نظر عمل شده اند مشورت شود. بررسی نمونه کارها و عکس قبل و بعد از عمل بینی که توسط پزشک جراح انجام شده است بصورت حضوری و غیرحضوری می تواند کمک کننده باشد. بررسی نظرات کاربران کمک زیادی به انتخاب بهتر دکتر جراح بینی خوب خواهد کرد.

انجام جراحی های دیگر به صورت همزمان با عمل زیبایی بینی

در بسیاری از موارد که مشکلاتی همچون انحراف بینی و پولیپ وجود داشته باشد می توان دو عمل را باهم انجام داد. علاوه بر این می توان عمل زیبایی بینی را به صورت همزمان با تزریق چربی گونه انجام داد. در برخی از موارد دیده شده که جراحی بینی و چانه به صورت همزمان انجام شده اند. در صورتی که بهتر است این دو عمل به صورت جداگانه انجام شوند. این کار باعث بالا رفتن دقت در هر کدام از این دو عمل می شود.

در چه صورتی ممکن است بعد از جراحی بینی انحراف رخ دهد؟

در مواردی که افراد دچار انحراف بینی بوده و جراح حین عمل زیبایی بینی انحراف را برطرف نکرده باشد ممکن است این مشکل به وجود آید. علاوه بر این افرادی که صورتشان قرینه نباشد ممکن است این مشکل را تجربه کنند. البته در این افراد مشکل اصلی قرینه نبودن صورت است و ربطی به انحراف بینی ندارد و بینی کج بنظر می رسد. در صورتی که این کجی ها بعد از عمل وجود داشته باشد نیاز به انجام عمل ترمیمی بینی است. بهترین کار این است که قبل از انجام عمل زیبایی بینی، انحراف آن برطرف شود. این عمل ها را می توان باهم انجام داد. با انجام این کار می توان در زمان و هزینه هم صرفه جویی کرد.

عمل ترمیمی بینی باید چند وقت پس از عمل زیبایی انجام شود؟

عمل بینی ترمیمی حداقل باید یک سال بعد از اولین جراحی انجام شود. زیرا حداقل یک سال لازم است تا بینی به فرم نهایی خود در آید. همچنین باید این زمان سپری شود تا ورم بینی کاملاً از بین برود. در صورتی که عمل ترمیمی بینی و عمل اول با هم فاصله کمی داشته باشند ممکن است مشکلات خونرسانی بینی نمایان شود.

قرینه نبودن سوراخ های بینی

قرینه نبودن سوراخ های بینی ممکن است به دلیل انحراف بینی باشد. در چنین مواردی می توان این مشکلات را برطرف کردن انحراف تیغه بینی و تغییر حالت پره های آن برطرف کرد. بسیاری از مراجعه کنندگان به این دلیل می خواهند عمل بینی را انجام دهند. در برخی از موارد ممکن است جراح نتواند با انجام جراحی بینی سوراخ ها را به حالت قرینه در آورد و در این صورت باید قبل از عمل جراحی به بیمار اطلاع داده شود.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
دکتر ساره شاه محمدی
بستندکتر ساره شاه محمدیدکتر ساره شاه محمدی

سوالات خود را از دکتر شاه محمدی بپرسید

02122382657