مقالات عمل بینی

اطلاعات مفید و مختصر درباره عمل جراحی بینی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

دانستنی های عمل بینی

بینی یکی از عضو های اصلی صورت از نظر زیبایی بوده و نقش مهمی را در زیبایی ایفا می کند. بنابراین افراد زیادی میل به عمل جراحی بینی آن دارند. اما برای انجام هر کاری لازم به کسب اطلاعاتی است. به طور کلی زیبایی در صورتی به وجود می‌آید که بین اجزای صورت تناسب وجود داشته باشد. قطعاً مشاهده کرده اید که افرادی دارای بینی نسبتا بزرگی بوده اما تناسب صورتشان خوب است و نیازی به عمل ندارند. بنابراین عمل بینی باید زمانی انجام شود که واقعاً به آن نیاز باشد.

یک جراح بینی خوب باید به بیمار بهترین مشاوره را بدهد و در صورتی که نیاز به عمل نباشد بیمار را مطلع کند. البته تصمیم نهایی را بیمار می گیرد. در برخی از موارد ممکن است جراح در این زمینه هیچ بحثی نکند، زیرا بیمار واقعاً به جراحی بینی نیاز دارد. البته همیشه باید انگیزه های بیمار از عمل را جویا شد. در صورتی که تصمیم به عمل جدی باشد، جراح بینی می تواند به فرد در رسیدن به ظاهر مورد نظر کمک کند. علاوه بر این عمل بینی می تواند در مواردی برای رفع مشکلات عملکردی بینی به کار آید. 

اهداف انجام جراحی بینی

هر فردی امروز می‌تواند برای انجام عمل بینی خود اهدافی را داشته باشد. البته برخی از افراد ممکن است بدون داشتن هدف و دلیل خاصی این عمل را انجام دهند؛ این افراد باید قبل از عمل به روانشناس مراجعه کنند. از جمله اهدافی که می تواند ما را به انجام عمل زیبایی بینی وادار کند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

رفع مشکلات عملکردی بینی از جمله مشکلات تنفسی، رفع انحراف بینی و پولیپ بینی.

رفع مشکلات ظاهری از جمله بلند بودن بینی، از بین بردن برجستگی بینی، باریک  کردن بینی پهن و... .

سن مناسب برای انجام جراحی بینی

امروز افراد در سن های مختلفی میل به انجام عمل زیبایی بینی دارند. در این میان نوجوانان میل بیشتری به انجام این عمل پیدا کرده اند. اما به طور کلی باید بیان کرد که عمل بینی باید در سنی انجام شود که بینی و صورت فرد به حداکثر رشد خود رسیده باشد. حداقل سن مناسب برای انجام جراحی بینی در دختران 15 سال و در پسران 17 سالگی است. جدا از این افراد باید به بلوغ کامل فکری رسیده باشند و انتخاب آنها منطقی بوده و گذرا نباشد. پزشک جراح بینی باید قبل از عمل به صورت کامل به فرد مشاوره دهد و اطلاعات لازم را در اختیار او بگذارد.

جلسه مشاوره قبل از عمل جراحی بینی

یکی از مهمترین بخش های عمل جلسه مشاوره قبل از عمل بینی است. در این جلسه پزشک جراح سوالاتی را از بیمار پرسیده و همچنین اطلاعاتی را به او می‌دهد. همچنین هزینه عمل جراحی بینی در این جلسه تعیین می شود. در ادامه موارد مهمی که در جلسه قبل از عمل مطرح می شوند را بیان می کنیم.

صحبت درباره سوابق بیماری

در این بخش جراح با پرسیدن سوالات از سوابق پزشکی بیمار مطلع می شود. این موضوع بسیار مهم بوده و حتماً باید با دقت به پزشک پاسخ داده شود. افرادی که دارای اختلالات خونریزی باشند عمل جراحی بینی برای آنها مناسب نیست. بنابراین در این زمینه باید درباره بیماری های خود به پزشک اطلاع داده شود که مشکلی به وجود نیاید.

 انجام آزمایش برای جراحی بینی

در هر شرایطی پزشک جراح تست کامل نظیر آزمایش خون از فرد می گیرد. این آزمایش ها باید قبل از عمل بینی انجام شده و در روز عمل نتیجه آنها همراه بیمار باشد. همچنین جراح در جلسه‌ای که با بیمار می گذارد او را معاینه کرده و بینی او را بررسی می کند.

انتظارات و اهداف بیمار از عمل جراحی بینی

هر فرد از عمل بینی انتظاراتی داشته و به خاطر رسیدن به آنها تن به این کار می دهد. در این بخش بیمار باید تمام انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارد. پزشک نیز در این بخش بیمار را از منطقی بودن یا نبودن انتظاراتش مطلع می کند. همچنین جراح بیان می کند که انتظارات بیمار تا چه حد قابل انجام هستند.

روش های انجام عمل جراحی بینی

روش های عمل جراحی بینی بر اساس بینی فرد و مهارت پزشک انتخاب می شود. البته ممکن است یک پزشک در همه روش‌ ها مهارت داشته باشد و انتخاب روش عمل را فقط بر اساس نوع بینی فرد انجام دهد.

عمل جراحی بینی به روش باز

عمل جراحی بینی به روش باز به این گونه انجام می‌شود که در ناحیه کلوملا (دیواره بین سوراخ های بینی) برشی انجام شده و پوست بینی به سمت بالا هدایت می‌شود. بنابراین جراح تمام اجزای بینی را می بیند و راحت تر می تواند کار خود را انجام دهد. از این روش برای بینی‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به تغییرات زیاد دارند. این روش برای عمل بینی گوشتی هم مناسب است. معمولا در جراحی بینی ترمیمی نیز از این روش استفاده می شود.

عمل جراحی بینی به روش بسته

 در عمل جراحی بینی به روش بسته تمام برش ها در داخل بینی انجام شده و  هیچ برشی در بیرون بینی به وجود نمی‌آید. معمولاً بینی هایی که به تغییرات جزئی نیاز دارند با این روش عمل می‌شوند. مهارت پزشک در انجام این عمل بسیار مهم است. در موارد جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی و عمل بینی طبیعی به انتخاب پزشک از این روش استفاده می شود.

مراقبت های قبل و بعد از عمل زیبایی بینی

برای انجام جراحی بینی نیاز به انجام مراقبت هایی قبل و بعد از عمل بینی است. این مراقبت ها به نتیجه عمل بسیار کمک کرده و با انجام ندادن آنها ممکن است مشکلاتی به وجود آید.

مراقبت های قبل از عمل بینی

سه هفته قبل از عمل بینی فرد باید از مصرف مواردی از قبیل آسپرین، دخانیات و مشروبات و هر چیزی که باعث افزایش خونریزی شود خودداری کند. در این باره مطلب کاملی را در سایت تحت عنوان اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی به صورت جداگانه قرار داده ایم. با مطالعه این مطلب می توانید به طور کامل از اقدامات قبل از جراحی بینی مطلع شوید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با انجام آنها می‌توان به حاصل شدن نتیجه مناسب کمک کرد. این اقدامات شامل انجام ندادن کار سنگین، طریقه استراحت، مصرف نکردن بعضی داروها، دخانیات و مشروبات الکلی و... است. همچنین به بیمار توصیه می شود چه اعمالی را تا چه زمانی نباید انجام دهد. دوره نقاهت عمل جراحی بینی در افراد مختلف، متفاوت است. در این زمینه نیز در همین سایت مقاله ای جداگانه تحت عنوان مراقبت های بعد از جراحی بینی قرار داده ایم؛ با مراجعه به این مطلب اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب خواهید کرد.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000