مقالات لیپوماتیک

کاربرد گسترده عمل لیپوماتیک برای تناسب اندام آقایان

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل لیپوماتیک برای آقایان

پیکرتراشی با لیپوماتیک در بین آقایان با سرعت زیادی در حال رواج است. با اینکه در میان بانوان افراد بیشتری برای انجام عمل های زیبایی مراجعه می کنند اما برای عمل لیپوماتیک در اعضایی همچون شکم و پهلو، ران، بازو و... کاندیدای زیادی در میان آقایان هم وجود دارد و تعداد آنها از بانوان کمتر نیست. دلایل زیادی برای انجام عمل لیپوماتیک آقایان وجود دارد. در واقع دلایل زیادی ممکن است باعث چاقی آقایان شود و نیاز به عمل لاغری موضعی را تشدید کند. در ادامه به طور کامل به عمل پیکرتراشی در آقایان به روش لیپوماتیک می پردازیم.

عمل لیپوماتیک آقایان

هدف از لیپوماتیک مردان چیست؟

هدف اصلی لیپوماتیک برای آقایان استخراج چربی ها و همچنین کاهش حجم و فرم دهی قسمت های مختلف بدن است. به طور کلی این عمل جنبه زیبایی دارد و برای ایجاد تناسب اندام انجام می شود. لیپوماتیک آقایان معمولاً در قسمت هایی همچون شکم، پهلو، کمر، بازو، ران و... انجام می ‌شود. آقایان معمولاً زمانی به انجام این عمل رو می ‌آورند که در یک عضو بیش از حد دچار تجمع چربی باشند.

بهترین آقایان کاندیدا برای عمل لیپوماتیک

بهترین کاندیدا برای لیپوماتیک آقایان افرادی هستند که روش های مختلف را امتحان کرده و نتیجه ای دریافت نکرده اند. در ادامه برخی از مواردی که نتیجه مناسب از این عمل را دریافت می کنند نام می بریم.

 • مردانی که روش های غیر جراحی مثل ورزش و رژیم غذایی آن ها را به نتیجه مد نظر خود نرسانده است.
 • آقایان ورزشکاری که مایل به تخلیه چربی های مقاوم در اندام های هدف خود هستند.
 • آقایانی که دارای سلامت عمومی مناسب هستند و بیماری خاصی ندارند.
 • افرادی که نتیجه لیپوماتیک بر روحیه و اعتماد به نفس آن ها تاثیر مثبت می گذارد.
 • مردانی که دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نمی کنند.
 • افرادی که سیستم ایمنی بدن قدرتمند داشته باشند.
 • کسانی که توان این را داشته باشند که وزن خود را در یک محدوده نگه دارند.

انواع عمل لیپوماتیک برای مردان

آقایان در قسمت های مختلف بدن خود مایل به انجام لیپوماتیک هستند و در این زمینه با خانم ها تفاوت اندکی دارند. همچنین ممکن است لازم باشد چند عضو با هم عمل شوند. در چنین شرایطی هزینه لیپوماتیک مردان افزایش می ‌یابد. معمولا بیشترین آمار عمل لیپوماتیک برای مردان به قسمت های زیر اختصاص دارد.

لیپوماتیک شکم و پهلو آقایان

در اکثر موارد آقایان برای انجام لیپوماتیک در ناحیه شکم و پهلو کاندید می ‌شوند. لیپوماتیک شکم و پهلو برای افرادی مناسب است که در این نواحی چربی موضعی داشته باشند. در این عمل برش های مینیاتوری در اطراف شکم و پهلو آقایان برای عبور لوله کانولا ایجاد می شود. در عمل لیپوماتیک مردان کانولا ارتعاش لازم را برای خرد کردن چربی ها ایجاد می کند و در نتیجه تخلیه یکدست و یکنواخت چربی ها انجام می شود. هزینه لیپوماتیک شکم و پهلوی آقایان از 8 میلیون تومان آغاز می شود.

طراحی سیکس پک به وسیله لیپوماتیک

طراحی سیکس پک با عمل لیپوماتیک برای مردان ورزشکاری که حجم چربی کمی دارند باعث می شود تا عضلات دیواره شکمی به خوبی نمایان شود و فرم میان تنه کامل شود. لازمه این عمل حجم چربی کم و وزن مناسب فرد است. لیپوماتیک شکم و پهلو با خارج کردن لایه های چربی مقاوم در زیر پوست شکم به نمایان شدن عضلات شکم کمک بسیار زیادی می کند. قیمت عمل سیکس پک آقایان نیاز به بررسی و مهاینه دقیق داشته و توسط جراح اعلام می شود.

لیپوماتیک سینه آقایان

برخی از آقایان ممکن است در اثر عوامل مختلف دارای سینه های بزرگی باشند. در چنین مواردی انجام لیپوماتیک سینه برای آقایان توصیه می شود. برای عمل این موارد سوراخ های بسیار کوچکی در قسمت پایینی سینه ها ایجاد شده و کانولای ظریفی برای استخراج چربی سینه ها وارد بافت های چربی می شود. در مواردی ممکن است بزرگی سینه آقایان به دلیل رشد بافت غددی باشد که در این صورت فرد به عمل ژنیکوماستی نیاز دارد. هزینه عمل لیپوماتیک و لاغری سینه آقایان از حدود 5 میلیون تومان آغاز می شود.

لیپوماتیک ران و باسن برای آقایان

در ناحیه ران و باسن هم امکان تجمع و افزایش چربی ها وجود دارد. در این اعضا هم با کمک لیپوماتیک و سوراخ های ایجاد شده، چربی ها خارج می شوند. لیپوماتیک ناحیه ران و باسن می تواند ناهماهنگی میان تنه را در آقایان از بین برده و تناسب اندام مد نظر فرد را به خوبی ایجاد کند. بهتر است طی این عمل چربی های ناحیه پهلو، کمر و شکم نیز برای هماهنگی بیشتر خارج شود. هزینه لازم برای لیپوماتیک باسن و ران مردان بسته به وضعیت فرد و حجم چربی از 10 میلیون تومان آغاز می شود.

پیکرتراشی غبغب آقایان با کمک لیپوماتیک

اکثر افرادی که چاقی و افزایش وزن را تجربه می کنند دچار غبغب هم می شوند. از بین بردن چربی های این ناحیه بسیار سخت است و به همین دلیل اکثر آقایان روی به لیپوماتیک غبغب می آورند. در این عمل لازم است از کانولای بسیار ظریف استفاده شود. همچنین سوراخ های ایجاد شده باید بسیار کوچک باشند که جای آنها باقی نماند.

لیپوماتیک بازو برای مردان

معمولاً آقایانی که چاق هستند در ناحیه بازوها دارای چربی اضافی هستند و این چربی ها باعث آویزان شدن بازو می ‌شوند. در عمل لیپوماتیک بازو برای آقایان در چند نقطه از بازو سوراخ هایی برای خارج کردن چربی ها به وجود می آید. این عمل باید به گونه ای انجام شود که جای اسکار و زخم و همینطور پوست اضافه باقی نماند. هزینه لیپوماتیک بازو و دست برای مردان از 8 میلیون تومان شروع می شود.

هزینه عمل لیپوماتیک آقایان

هزینه عمل لیپوماتیک مردان بسته به شرایط و عوامل متعددی تغییر می کند. هر کدام از این عوامل به مقدار خاص بر قیمت نهایی عمل لیپوماتیک آقایان تاثیر می گذارد. در ادامه به تاثیر چند عامل مهم در هزینه جراحی لیپوماتیک آقایان می پردازیم.

مهارت جراح لیپوماتیک 

میزان مهارت دکتر لیپوماتیک از اصلی ترین فاکتورها در تعیین هزینه است. هرچه پزشک سوابق بهتری در انجام لیپوماتیک برای آقایان داشته باشد، دستمزد او هم بیشتر است.

وضعیت و شرایط فیزیکی فرد

یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه جراحی لیپوماتیک مردان، وضعیت بیمار است. به همین دلیل است که جراحان می گویند بیمار باید قبل از عمل معاینه شود و پس از آن هزینه به او اعلام شود.

عضوی که تحت عمل قرار می گیرد

انجام لیپوماتیک در همه اعضای بدن با یک هزینه انجام نمی شود. برای انجام جراحی لیپوماتیک مردان در هر عضو به میزان خاصی انرژی و زمان صرف می شود. همچنین در هر عضو مقدار چربی جمع شده متفاوت است.

هزینه اتاق عمل

مراکز جراحی برای هر عمل هزینه ای را دریافت می کنند. این هزینه بر اساس امکانات اتاق عمل، مدت زمان عمل و... مشخص می شود.

دستمزد دستیاران جراح

در حین انجام عمل دستیاران جراح او را همراهی کرده و دستمزدی را دریافت می کنند. این هزینه هم به قیمت لیپوماتیک آقایان اضافه می شود.

اقدامات قبل از لیپوماتیک آقایان

برای آمادگی هر چه بیشتر برای عمل و رسیدن به نتیجه ایده آل لازم است اقدامات خاصی توسط فرد انجام شود. اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک مردان شامل موارد ذیل می باشد.

 • ممکن است برای رسیدن به نتیجه ایده آل نیاز به کاهش مقداری وزن باشد. در این صورت بهتر است فرد تحت نظر متخصص وزن را کاهش داده و برای عمل اقدام کند.
 • انجام آزمایشات و تست های سلامتی قبل از عمل لیپوماتیک برای آقایان لازم و ضروری است.
 • برای داشتن عملی خوب باید از یک ماه قبل مصرف الکل را قطع کرد.
 • شب قبل از عمل بیمار باید هشت ساعت مفید بخوابد.
 • چند هفته قبل از عمل نباید سیگار کشید.
 • در روز قبل از عمل بیمار باید استحمام کند.
 • در هنگام عمل یک نفر همراه بیمار باشد.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک آقایان

پس از انجام عمل جراحی لیپوماتیک آقایان باید به نکات زیر توجه شود. مراقبت هایی که در ادامه بیان می شود می تواند از بروز عوارض جلوگیری کرده و بهبودی بعد از عمل را تسریع بخشد.

 • گن مخصوص عضو عمل شده تهیه و به مدت شش هفته از آن استفاده شود.
 • در دو الی سه روز اول بیشتر اوقات استراحت کند و در منزل مقداری قدم بزند.
 • پس از چند روز فرد می ‌تواند به آرامی پیاده‌ روی داشته باشد.
 • در صورت لزوم از توالت فرنگی استفاده شود.
 • پس از یک ماه بیمار می تواند ورزش کند.
 • دو هفته پس از عمل بیمار باید معاینه شود.
 • بیمار باید داروهای خود را طبق دستور پزشک استفاده کند تا از بروز عوارض عمل جلوگیری شود.

دوره نقاهت عمل لیپوماتیک مردان

دوره نقاهت لیپوماتیک مردان طولانی نیست. البته مدت زمان دوره نقاهت پیکرتراشی مردان (لیپوماتیک) به سطح عمل و وضعیت بدن بیمار بستگی دارد. چند ساعت پس از عمل فرد می تواند آب و مایعات بنوشد‌. البته نباید از آب میوه ‌های اسیدی استفاده شود. در روز پس از لیپوماتیک بیمار می تواند در خانه راه برود. بهتر است در روز های اول از غذا های نرم و آبکی استفاده شود. در صورتی که فرد شاغل است بهتر است یک هفته مرخصی بگیرد و پس از گذراندن این مدت می ‌تواند به زندگی عادی خود بازگردد، اما نباید در این زمان فشار بیش از حد به خود وارد کند. بیمار پس از 6 هفته می تواند فعالیت های سنگین مانند ورزش هم انجام دهد.

عمل لیپوماتیک برای مردان ورزشکار

ورزشکاران هم ممکن است به عمل لیپوماتیک احتیاج پیدا کنند. شاید شما هم متوجه شده باشید که برخی از ورزشکاران عمل زیبایی انجام داده اند. به دلایل مختلف ممکن است در بدن این افراد هم ذخایر چربی هر چند اندک وجود داشته باشد. چربی های باقی مانده معمولا مقاومت زیادی دارند و به همین دلیل می توان با عمل ساده آن ها را خارج کرد. البته درصد این نیاز در میان ورزشکاران کمتر از افراد عادی است‌. این افراد به دلیل فعالیت مداوم و رژیم غذایی سالم می توانند برای مدت طولانی از نتیجه لیپوماتیک لذت ببرند.

بهترین دکتر لیپوماتیک آقایان

بهترین دکتر لیپوماتیک مردان قطعاً کسی است که در انجام این عمل بالاترین تبحر و تجربه را داشته باشد. به این معنا که علاوه بر تبحر بالا بهترین مشورت را به بیمار بدهد. همچنین هزینه ها را طوری تعیین کند که به بیمار هم فشار وارد نشود. باید در تعیین دستیاران خود نهایت حساسیت را به کار گیرد. همچنین باید پس از عمل پیگیر وضعیت بیمار باشد و او را در چند جلسه متعدد معاینه کند.


به این محتوا رای دهید..

۲۹
۴
( امتیاز : ۸۸%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000