مقالات لیپوماتیک

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک و اهمیت آن

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش ها در زمینه پیکرتراشی و فرم دهی بدن است. برای رسیدن به بهترین نتیجه از عمل زیبایی و جلوگیری از بروز عوارض شایع، روش های لیپوساکشن مرتبا بهبود یافته و بهتر می شود. در روش لیپوماتیک برای رسیدن به بهترین نتیجه و ظاهر طبیعی و صاف اندام بعد از جراحی، از کانولای لرزشی و مرتعش استفاده می شود که احتمال بروز عوارض را به حداقل می رساند.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

برای دستیابی به بهترین نتیجه باید به مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک با دقت زیاد توجه شود. نقاطی که برش در آن جا ایجاد شده است نیاز به مراقبت و نظافت مداوم دارند، در غیر این صورت بروز عفونت محتمل خواهد بود. جراح باید به صورت کامل مراقبت های عمل لیپوماتیک را برای فرد توضیح دهد. در ادامه اقدامات مورد نیاز در دوره نقاهت عمل لیپوماتیک را با هم مرور می کنیم.

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

اقدامات و مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک شامل چه مواردی است؟

در این بخش مراقبت های کلی و احتیاط های لازم بعد از عمل لیپوماتیک را بازگو می کنیم. ممکن است با توجه به وضعیت بیمار دستورات دیگری نیز توسط جراح ارائه شود.

 • ممکن است فرد پس از انجام لیپوماتیک دچار خونریزی مختصری شود. در چنین مواردی باید به پزشک اطلاع داده شود. در بسیاری از موارد علت خونریزی فعالیت بیش از حد فرد است، بنابراین در روزهای اول پس از عمل باید بیشتر استراحت کرد و از فعالیت های شدید و سنگین دوری کرد. تا یک ماه پس از انجام عمل لیپوماتیک نباید به انجام ورزش ‌های سنگین پرداخت.
 • ممکن است از برش های کوتاه ایجاد شده مقداری خونابه ترشح شود. این ترشحات طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد و پس از چند روز متوقف می شود. لازم است مدام از گاز استریل برای جذب ترشحات و تمیز نگه داشتن محل استفاده شود.
 • پس از انجام لیپوماتیک ممکن است احساس درد وجود داشته باشد. برای تسکین درد می توان مسکن های معمولی استفاده کرد. در میان داروهایی که جراح تجویز می‌کند، مسکن هم وجود دارد که باید طبق دستور جراح مصرف شود.
 • لازم است گن کششی مخصوص لیپوماتیک و لیپوساکشن تهیه و به مدت 4 تا 6 هفته استفاده شود. پوشیدن این گن ها باعث کاهش سریع تورم و کبودی و همچنین خارج شدن خونابه می شود. خاصیت دیگر گن کششی لیپوماتیک، فرم دهی بهتر ناحیه تحت جراحی است.
 • می توان طبق آموزش جراح، ناحیه عمل شده را به آرامی ماساژ داد. این فعالیت باعث کاهش تورم شده و در خارج شدن خونابه ها موثر است.
 • بیمار باید توجه داشته باشد که گن تهیه ‌شده سایز او باشد. نباید از گن های خیلی تنگ یا گشاد استفاده شود تا به طور کامل از فواید آن بهره مند شد.
 • افرادی که لیپوماتیک ناحیه شکم انجام می دهند، ممکن است در نشستن با مشکل مواجه شوند لذا به این افراد توصیه می ‌شود از توالت فرنگی استفاده کنند. بهتر است چند روز پس از انجام لیپوماتیک پیاده روی سبک در برنامه گنجانده شود. پیاده روی باید کوتاه باشد تا به بدن فشار ناخواسته وارد نشود.
 • استحمام بعد از عمل لیپوماتیک باید با هماهنگی جراح صورت بگیرد و طبق زمانبندی منظم انجام شود. در صورتی که آب به برش های جراحی نفوذ کند، می تواند زمینه ساز بروز عفونت باشد .
 • تا حداقل یک ماه نباید به استخر، سونا و جکوزی مراجعه شود.
 • تا یک ماه پس از عمل نباید سیگار و هر نوع دخانیات دیگری مصرف شود. همچنین در این مدت مصرف الکل ممنوع است.
 • مصرف میوه هایی نظیر پرتقال و آناناس و همچنین مصرف سبزیجات باعث تسریع روند بهبودی خواهد شد.


به این محتوا رای دهید..

۶
۱
( امتیاز : ۸۶%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081