مقالات پیکرتراشی

هزینه عمل پیکرتراشی سینه و قیمت آن در سال 99 و 1400

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

پیشنهاد می شود بخوانید: هزينه عمل پروتز سينه سال 1400 

هزینه عمل پیکرتراشی سینه چقدر است؟

هزینه عمل پیکر تراشی سینه در درجه اول به روش عمل و تغییرات مورد نیاز بستگی دارد. در برخی موارد لازم است که حجم سینه افزایش یابد و در برخی موارد نیاز به کاهش حجم سینه ها است. برای کاهش و افزایش حجم سینه ها راه های زیادی وجود دارد که همگی را می ‌توان جزو پیکرتراشی سینه دانست. بنابراین برای تعیین قیمت پیکرتراشی سینه اول باید ببینیم خواسته بیمار چیست و باید از چه روشی استفاده شود. همچنین عوامل دیگری هم وجود دارد که قیمت پیکرتراشی سینه را تحت تاثیر قرار داده و در ادامه به آن ها اشاره می شود.

بسته به نوع جراحی، وضعیت بیمار و جراح مدنظر فرد، هزینه پیکرتراشی سینه از حدود 15 الی 45 میلیون تومان متفاوت است. بعنوان مثال هزینه جراحی پروتز سینه بیشتر از لیپوماتیک سینه است. چرا که خرید پروتز حدود 18 الی 23 میلیون تومان به هزینه جراحی فرد اضافه می کند. در ادامه هزینه هر کدام از جراحی ها بصورت مجزا قرار گرفته شده است.

هزینه عمل پیکر تراشی سینه در تهران

برخی افراد گمان می کنند که هزینه عمل زیبایی در تمام شهرهای کشور یکسان است اما اینگونه نیست. شهری که بیمار می ‌خواهد عمل خود را انجام دهد تاثیر بسزایی بر هزینه مورد نیاز دارد. به عنوان مثال نمی ‌توان هزینه ‌ای که در شهر تهران برای پیکر تراشی سینه پرداخت می شود را با شهر شیراز یکسان دانست. حتی در شهر تهران هم نمی ‌توان گفت همه جراحان یک هزینه را دریافت می کنند. تعداد یک عمل در یک شهر یا کشور می ‌تواند باعث شود هزینه عمل در آن منطقه تحت تاثیر قرار گیرد‌. به همین دلیل است که افراد از خارج کشور ایران و تهران را به عنوان مقصد خود برای انجام عمل های زیبایی انتخاب می کنند. تعداد بالای عمل در یک منطقه علاوه بر تأثیر روی هزینه ‌ها باعث می ‌شود مهارت پزشکان هم در آن عمل افزایش یابد.

هزینه عمل پیکر تراشی سینه در سال 1400

قیمت عمل پیکرتراشی سینه در سال 1400 و 99 مقداری افزایش داشته است. تمام عمل های زیبایی و درمانی هر ساله درصدی افزایش قیمت دارند. افزایش قیمت عمل های زیبایی که پیکر تراشی هم یکی از آنهاست بین 20 تا 30 درصد است. به همین دلیل پزشکان به بیماران خود توصیه می کند قبل از ورود به سال جدید عمل مورد نظر خود را انجام دهند زیرا هزینه ‌ها افزایش می یابد. انجام پیکرتراشی سینه را باید به یک پزشک ماهر و با تجربه سپرد. این افراد ممکن است هزینه بیشتری را دریافت کنند اما نتیجه ای که حاصل می شود آن را جبران می کند.

هزینه روش ‌های مختلف پیکرتراشی سینه

پیکرتراشی سینه شامل مجموعه عمل هایی است که برای ایجاد تغییرات در سینه به کار می روند. روش انجام هر کدام از این عمل ها کاملاً با دیگری فرق دارد و هر کدام به اندازه ای برای جراح زمان بر است. بنابراین نمی توان برای همه این روش ها هزینه یکسانی را در نظر گرفت. اگر بخواهیم روش ‌های مختلف پیکرتراشی سینه را بیان کنیم می ‌توانیم به ماموپلاستی افزایشی که شامل پروتز سینه، تزریق چربی به سینه و ماموپلاستی کاهشی که شامل لیپوماتیک سینه، لیپوساکشن سینه، لیفت سینه و ماموپلاستی معمولی است، اشاره کنیم. در بخش های بعدی در مورد برخی از این روش‌ ها توضیحاتی را بیان خواهیم کرد.

هزینه عمل لیپوساکشن سینه

عمل لیپوساکشن سینه برای کاهش چربی سینه های بزرگ به کار می ‌رود. داشتن سینه های خیلی بزرگ برای افراد مشکلاتی را به وجود می آورد. همچنین کار سختی است که بتوان با استفاده از روش های غیر جراحی تغییراتی در سینه ایجاد کرد. در تعیین قیمت لیپوساکشن سینه به مواردی همچون حجم سینه های بیمار، توانایی جراح، روش انجام لیپوساکشن و... توجه می ‌شود.

هزینه عمل لیپوماتیک سینه

لیپوماتیک سینه هم یک روش مطمئن برای کاهش حجم سینه ها می باشد. در این روش برش های کوچکی در سینه ایجاد شده و دستگاه مخصوص که کانولا نام دارد به داخل چربی ها نفوذ کرده و آنها را جدا می کند. هزینه لیپوماتیک سینه هم به عوامل زیادی بستگی دارد. درباره هزینه عمل لیپوماتیک سینه مقاله‌ ای را به طور کامل در وبسایت جراحان قرار داده ایم. اگر قصد انجام این عمل را دارید به مقاله مذکور مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید.

هزینه عمل ماموپلاستی

ماموپلاستی شامل دو روش کاهشی (کاهش دادن حجم سینه) و افزایشی (افزایش دادن حجم سینه) می باشد. روش انجام این عمل متفاوت است و هر کدام با استفاده از روش ‌های مختلفی انجام می ‌شوند. بنابراین نمی ‌توان به طور کلی هزینه ای را برای ماموپلاستی در نظر گرفت. عوامل مختلفی بر هزینه هر کدام از روش ‌های ماموپلاستی موثرند. بنابراین ابتدا باید روش انجام عمل را تعیین کرده و سپس به وضعیت بیمار و مهارت جراح توجه کرد تا بتوان هزینه نهایی را مشخص کرد. اما بطور تقریبی هزینه ماموپلاستی کاهشی اعلام هزینه کنیم 

هزینه عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه یکی از روش ‌های ماموپلاستی افزایشی است که با قرار دادن پروتز های آب نمکی و سیلیکونی در سینه حجم آنها را افزایش می ‌دهد. هزینه تهیه پروتز ها باید توسط بیمار پرداخت شود. علاوه بر آن برای انجام عمل باید هزینه‌ ای را به جراح بپردازد. هزینه‌ این جراحی به مارکهای پروتز سینه، سایز و نوع پروتز بستگی دارد. همچنین دستمزد جراح بر اساس میزان تغییراتی که باید انجام شود و تجربه و مهارت او تعیین می ‌شود.

عوامل موثر در قیمت عمل پیکرتراشی سینه

در بخش های قبلی اشاره کردیم که عامل های زیادی در هزینه این عمل تاثیر می گذارند. پزشک می بایست بر اساس وضعیت شخص این پارامتر ها را در نظر گرفته و قیمت تمام شده را به او اعلام کند. در این بخش برخی از این عوامل موثر بر قیمت پیکرتراشی سینه را مورد بررسی قرار می دهیم.

مهارت و تجربه جراح

اولین فاکتوری که در تعیین قیمت عمل های زیبایی باید به آن توجه شود توانایی جراح است. هرچه پزشک منتخب از توانایی بیشتری در انجام عمل پیکرتراشی سینه برخوردار باشد، هزینه بیشتری به او پرداخت می شود.

روش انجام عمل پیکرتراشی سینه

همانطور که در بخش های اول اشاره کردیم روش های مختلفی وجود دارند که می ‌توان با استفاده از آنها پیکرتراشی سینه را انجام داد. هر کدام از این روشها دارای جزئیات مربوط به خود هستند. از این رو هزینه آنها هم با هم متفاوت است.

وضعیت بیمار

پس از اینکه روش عمل مشخص شود باید به وضعیت بیمار توجه کرد. هر چه به تغییرات بیشتری نیاز باشد تا ظاهر مد نظر بیمار ایجاد شود، هزینه تمام شده هم افزایش می یابد.

هزینه اتاق عمل

به طور کلی به مراکز جراحی برای انجام هر عمل باید هزینه پرداخت شود. این هزینه را پزشک پرداخت می کند اما در تعیین هزینه آن را لحاظ می ‌کند. هزینه مرکز جراحی بر اساس تجهیزات اتاق عمل و منطقه‌ ای که مرکز‌ جراحی در آن قرار دارد تعیین می شود.

دستمزد دستیاران جراح

جراح برای این که بتواند عمل پیکرتراشی سینه را به نحو احسن انجام دهد نیاز به دستیاران کاربلد و متخصص دارد. هر چه این افراد در کار خود از تجربه و تخصص بیشتری برخوردار باشند دستمزد آنها هم افزایش می یابد.


به این محتوا رای دهید..

۱۰
۶
( امتیاز : ۶۳%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000