مقالات پیکرتراشی

هزینه عمل پیکرتراشی باسن و قیمت آن در سال 99 و 1400

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

هزینه عمل پیکرتراشی باسن در سال 99 و 1400 چقدر است؟

قیمت هر کدام از روش های پیکر تراشی در سال 1400 و 99 افزایش یافته است. افزایش هزینه پیکرتراشی در روش های مختلف آن هم ممکن است با هم متفاوت باشد. ولی معمولاً هر کدام از این روش ها در سال 99 و 1400 بین 20 تا 30 درصد افزایش پیدا می کند. جراح این افزایش قیمت ها را بر اساس عوامل تاثیر گذار لحاظ می‌ کند. بنابراین می توان گفت رقمی که به پیکرتراشی باسن اضافه می‌ شود نامشخص است. نه تنها پیکر تراشی بلکه تمام عمل های زیبایی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و در سال جاری افزایش قیمت داشته اند. هزینه حدودی این جراحی بسته به نوع عملی که انجام می شود از 15 تا 30 میلیون تومان متفاوت است.

عمل پیکرتراشی باسن چیست؟

قبل از اینکه به هزینه پیکرتراشی باسن بپردازیم لازم است توضیحاتی را درباره این روش بیان کنیم. بزرگ بودن باسن می تواند مشکلاتی را برای افراد به وجود آورد. زمانی که باسن بیش از حد بزرگ باشد فرد دچار محدودیت حرکات ورزشی و ظاهر نامناسب می شود. این شرایط بیشتر برای بانوان به وجود می آید. یکی از راه هایی که می توان چربی ها را از بین برد عمل پیکرتراشی باسن است. البته پیکرتراشی فقط شامل کاهش حجم باسن نیست. علاوه بر لیپوساکشن و لیپوماتیک باسن روش هایی که باعث افزایش حجم باسن و یا تغییر حالت آن می ‌شوند نیز جزو پیکرتراشی باسن به حساب می ‌آیند. بنابراین زمانی که صحبت از پیکرتراشی می ‌شود باید ببینیم خواسته بیمار چیست و چه روشی قرار است انجام شود.

هزینه عمل پیکر تراشی باسن در تهران

پیکرتراشی باسن در تهران با هزینه متفاوتی نسبت به دیگر شهرها انجام می شود. امروزه تهران به قطب عمل های زیبایی تبدیل شده است. به حدی که بسیاری از افراد از کشورهای دیگر برای انجام عمل های زیبایی به تهران سفر می کنند. دلیل اصلی این موضوع بالا بودن مهارت پزشکان مختلف و پایین بودن هزینه ها برای افراد خارجی می باشد. در اکثر کشورهای خارجی به علت کم بودن تعداد عمل های زیبایی مهارت جراحان آنها کمتر بوده و همچنین هزینه زیادی از افراد گرفته می شود. تعداد بالای عمل زیبایی باعث شده هزینه پیکر تراشی و دیگر عمل ها در تهران و ایران کمتر از دیگر نقاط جهان باشد. علاوه بر آن در چنین شرایطی مهارت جراحان هم افزایش یافته است. صرف نظر از روش مورد نیاز می توان محدوده ای بین 15 تا 30 میلیون تومان را برای قیمت عمل پیکرتراشی باسن در تهران مد نظر داشت.

عوامل موثر در هزینه عمل پیکر تراشی باسن

همانطور که در مقاله های مختلف گفتیم عوامل زیادی بر هزینه هر عمل زیبایی موثرند. پزشک زمانی که بیمار را معاینه می ‌کند این عوامل را در نظر گرفته و بر اساس وضعیت مراجعه کننده هزینه را برای او تعیین می کند.

 • توانایی و تجربه جراح پیکرتراشی باسن یکی از موارد تاثیرگذار در تعیین میزان هزینه می باشد.
 • روش های انجام پیکر تراشی باسن هم بر این موضوع تاثیر گذار هستند.
 • مقدار هزینه ای که جراح برای هر عمل به مراکز جراحی می پردازد‌.
 • هزینه مربوط به داروها و لباس‌ هایی که بیمار استفاده می ‌کند.
 • دستمزدی که دستیاران جراح برای هر عمل از او دریافت می کنند.
 • میزان تغییراتی که باید در باسن به وجود آید.

هزینه روش های مختلف پیکر تراشی باسن

پیکر تراشی باسن یک لفظ کلی است و شامل روش های زیادی از جمله لیپوماتیک باسن، لیپوساکشن باسن، تزریق چربی به باسن، پروتز باسن، لیفت باسن و... می شود. هر کدام از این زیر شاخه های پیکر تراشی به روشی خاص انجام شده و دارای جزئیات مربوط به خود می باشد. بنابراین هزینه پیکر تراشی در روش‌ های مختلف متفاوت است. هرچه عمل دارای جزئیات بیشتری باشد هزینه آن هم افزایش می ‌یابد. در بخش بعد به طور جداگانه برخی از این روش ها را توضیح و هزینه آن را ذکر می کنیم.

هزینه عمل لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن یکی از بهترین روش ها برای خارج کردن چربی های باسن است. این عمل یکی از شاخه‌ های پیکر تراشی بوده و به منظور رسیدن به تناسب اندام در قسمت میان تنه و پایین تنه انجام می شود. قیمت لیپوماتیک باسن با دیگر روش‌ های پیکرتراشی یکسان نیست و هزینه لیپوماتیک در افراد مختلف متفاوت است. برای انجام لیپوماتیک باسن برش هایی در این ناحیه برای وارد شدن لوله کانولا به داخل چربی ها ایجاد می شود. این لوله با استفاده از ارتعاشاتی که دارد چربی ها را خرد کرده و خارج می کند.

هزینه عمل لیپوساکشن باسن

لیپوساکشن باسن هم یکی از زیر شاخه‌ های پیکرتراشی است که روش انجام آن شباهت‌ های زیادی با لیپوماتیک دارد. تجهیزاتی که در این دو عمل استفاده می ‌شود با هم متفاوت هستند. قیمت عمل لیپوساکشن باسن برای هر فرد بسته به میزان تغییراتی که انجام می ‌شود، مشخص خواهد شد. در این عمل جراح با استفاده از لوله کانولا فشاری را برای جدا کردن چربی ها وارد می کند. مدت زمان انجام عمل لیپوساکشن از لیپوماتیک بیشتر است.

هزینه تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن از زیر شاخه‌ های پیکر تراشی است که برای افزایش حجم در ناحیه باسن بکار می رود. قیمت عمل تزریق چربی به باسن بر اساس مقدار چربی تزریقی و حجم تغییرات تعیین می شود. چربی مورد نیاز برای این عمل معمولا از نواحی همچون شکم، ران، پهلو و... گرفته می ‌شود. فردی که قصد انجام این عمل را دارد باید در بدن خود چربی های لازم برای آن را داشته باشد.

هزینه عمل پروتز باسن

پروتز باسن هم یکی از بخش ‌های پیکرتراشی افزایشی است و برای بزرگ کردن باسن به کار می ‌رود. در این روش بیمار علاوه بر هزینه که باید برای جراحی بپردازد باید پروتز هم تهیه کند. این پروتزها از کشورهای دیگر تولید شده و وارد ایران می ‌شود و کیفیت آنها با هم متفاوت است. بنابراین باید به کیفیت پروتز باسن که تهیه می شود توجه زیادی کرد. پزشک در این زمینه مشاوره های لازم را به بیمار می دهد.

هزینه عمل لیفت باسن

لیفت و بالا کشیدن باسن برای افرادی به کار می رود که دارای باسن افتاده و آویزان هستند. با انجام این عمل باسن برجسته تر از قبل شده و فرم خوبی به خود می‌ گیرد. هزینه عمل لیفت باسن به عواملی همچون مهارت پزشکی که انتخاب شده است و میزان تغییرات بستگی دارد.


به این محتوا رای دهید..

۲۴
۱۳
( امتیاز : ۶۵%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • مهسا آئینی

  سلام به سایت خوب جراحان. چربی زیادی دور کمر و باسن دارم هرکاری میکنم با ورزش کم نمیشه. خواستم راهنماییم کنید. وزنمم 94 کیلو هست. مرسی

  مدیر سایت

  سلام دوست جراحان. مهمترین مسئله ای که باید در نظر بگیری اینه که قسمت های دیگه بدن هم چربی موضعی دارن و یا تنها لایه های چربی در قسمت شکم هست. با توجه به وزن و اینکه قد خود رو نگفتید میشه گفت که شاخص توده بدنی شما بالاتر از 30 هست. در این حالت باید اول افزایش وزن کنترل شده و ثابت بمونه و در صورت امکان کمتر بشه تا تو مرحله بعد چربی های موضعی و اضافی با کمک جراحی پیکرتراشی خارج بشه. برای نوبت گرفتن و معاینه حضوری با جراحان تماس بگیرید.

  3
  0
 • رسول

  سلام .من پسری هستم که باسنی بزرگ دارم طوریکه نمیتوانم بلیزم را داخل شلوار بزنم و این یک مشکل بزرگ برای انتخاب و پوشیدن لباس برام ایجاد کرده .برای لیپوماتیک هم اقدام کردم اما دکتر گفت که این مشکل از بزرگی عضلات سرینی هست نه چربی میشه راهنمایی کنید من باید دقیقا چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام. در صورتی که بافت عضلانی بزرگ باشه نمیشه با عمل جراحی کاری انجام داد. ورزش ها و تمرین های مناسب جهت چربی سوزی میتونه جایگزین مناسبی برای عمل باشه. توصیه میکنم توسط جراح های ماهر ما معاینه بشین.

  2
  0
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000