مقالات پیکرتراشی

بهترین عمل های زیبایی برای طراحی سیکس پک شکم

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل لاغری شکم و طراحی سیکس پک

عمل سیکس پک و لاغری شکم بهترین راه برای افرادی است که بی صبر رسیدن به شکم لاغر و عضلانی هستند. بسیاری از ورزشکاران حرفه ای هم برای از بین بردن و استخراج اندک چربی باقیمانده و مقاوم شکم خود از این روش ها استفاده می کنند.

روش های مختلف برای رسیدن به سیکس پک شکم

ورزش و رژیم غذایی

یکی از بهترین راه ها برای ساختن سیکس پک، ورزش است. اگر چه  این روش طولانی است اما کاملاً طبیعی است. رسیدن به سیکس پک با استفاده از رژیم غذایی و ورزش نه تنها عوارضی را برای بیمار نداشته بلکه باعث بالا رفتن سلامتی و قوی شدن سیستم ایمنی بدن او می شود.

البته همه افراد نمی توانند از این روش نتیجه دلخواه را بگیرند. حجم چربی در شکم برخی افراد به قدری زیاد است که پس از سوزاندن این چربی ها پوست اضافه شکم آویزان می شود. در چنین مواردی پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و باید مقدار اضافه آن جدا شود.

جراحی زیبایی شکم و سیکس پک

عمل سیکس پک شکم با روش های مختلفی قابل انجام است. برخی از افراد به دلایلی خواسته یا ناخواسته نمی ‌توانند با استفاده از ورزش به فرم بدن ایده آل خود برسند و روش‌های جراحی را انتخاب می کنند. این افراد به دلایلی همچون مشغله کاری، بیماری، آویزان بودن پوست شکم، حجم بالای چربی و... رو به عمل زیبایی شکم برای ساختن سیکس پک می ‌آورند. در روش های مختلف که برای طراحی سیکس پک استفاده می شود معمولا چربی های ناحیه شکم خارج می شود. در بخش ‌های بعدی به طور کامل به روش های مختلف عمل سیکس پک کردن شکم می پردازیم.

کاندیدای مناسب برای عمل زیبایی شکم و سیکس پک

کاندیدای مناسب عمل سیکس پک شکم افرادی هستند که دارای شرایط زیر باشند. در صورت مهیا نبودن شرایط زیر بهتر است فرد به فکر روش دیگر بوده و یا تا فراهم شدن زمان مناسب صبر کند.

 • افرادی که نتوانند از طریق ورزش به سیکس پک برسند.
 • افرادی که دارای چربی زیاد و پوست آویزان در ناحیه شکم هستند.
 • افرادی که تغذیه مناسبی داشته و وزن آن ها یکسان است.
 • افرادی که به داروی بیهوشی حساسیت ندارند.
 • افرادی که سیگاری نبوده و یا می توانند تا دو ماه از مصرف آن خودداری کنند.
 • افرادی که سیستم ایمنی بدن آن ها قوی است.

مزایای عمل لاغری و طراحی سیکس پک شکم

عمل طراحی سیکس پک یکی از روش های پیکرتراشی شکم است که دارای مزایای بسیاری است. این مزایا شامل موارد زیر هستند.

 • در کمترین زمان می ‌توان به یک فرم ایده آل رسید.
 • چربی ها و پوست اضافه شکم را حذف کرده و در صورت نیاز دیواره شکم را سفت می کند.
 • با رعایت رژیم غذایی مناسب می توان به مدت طولانی از ماندگاری عمل لذت برد.
 • با رسیدن به سیکس پک شکم اعتماد به نفس فرد بالا می رود.
 • اکثر افراد می توانند این عمل را انجام دهند.

انواع عمل زیبایی که برای طراحی سیکس پک استفاده می شوند کدامند؟

چند روش جراحی وجود دارد که از آنها برای پیکرتراشی شکم و عضلانی کردن آن استفاده می شود. هر کدام از این روش ها برای برخی از افراد مناسب اند. بنابراین جراح باید ابتدا وضعیت شکم و پهلوی بیمار را مشاهده کرده و بر آن اساس بهترین روش را برای او انتخاب کند. در ادامه به بهترین روش های لاغری و طراحی سیکس پک شکم می پردازیم.

عمل سیکس پک شکم با لیپوساکشن

لیپوساکشن شکم و سیکس پک یک عمل زیبایی است که برای حذف چربی های شکم و رسیدن به شکمی تخت به ما کمک می کند. در این روش سوراخ هایی در نقاط مختلف شکم به وجود می ‌آید. پس از آن لوله مخصوص ساکشن که کانولا نام دارد به داخل چربی ها نفوذ کرده و با فشار فیزیکی آنها را تخریب می کند. در آخر چربی های خرد شده به خارج از بدن ساکشن می شوند.  از جمله مزایای عمل سیکس پک با لیپوساکشن می ‌توان به تهاجم کم، مدت زمان عمل کم، تغییرات زیاد، رسیدن به تناسب اندام، رسیدن به شکمی سفت و... اشاره کرد.

عمل سیکس پک با لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم و سیکس پک هم شبیه لیپوساکشن انجام می شود. تفاوت این دو روش این است که در لیپوماتیک لوله کانولا دارای ارتعاش منظم بوده و فشار لازم را برای خرد کردن توده های چربی وارد می‌ کند. در این روش جراح تسلط بهتری بر روی بدن بیمار داشته و کار برای او آسان تر است. روش لیپوماتیک امروزه در کشور ما از رواج بالایی برخوردار است.

از مزایای عمل سیکس پک با لیپوماتیک می ‌توان به سطح پوست صاف و یکدست بعد از عمل، عوارض کمتر، احتمال کمتر آسیب رسیدن به اعصاب و عروق شکم، حذف چربی ها، رسیدن به شکم سفت و... اشاره کرد.

عمل سیکس پک با لیپولیز لیزری

یکی از راه های دیگر برای ساختن سیکس پک، لیپولیز لیزری یا ویزر است. این روش یکی از شاخه‌ های لیپوساکشن است که با استفاده از انرژی لیزر چربی ها را ذوب می ‌کند. پس از این مرحله چربی های ذوب شده از بدن خارج می شوند. اگر بخواهیم مزایای عمل سیکس پک با لیپولیز لیزری را بیان کنیم باید به حذف یکدست چربی ها، احتمال کمتر عفونت، جوانسازی و بازسازی پوست، سفت شدن دیواره شکم و... اشاره کنیم.

عمل سیکس پک با ابدومینوپلاستی

عمل سیکس پک با ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که اضافه وزن و چربی زیادی داشته و به دنبال آن پوست شکم اضافه و افتاده دارند. در این روش علاوه بر چربی های ناحیه شکم، پوست اضافه هم بریده و جدا می شود. ابدومینوپلاستی در دو سطح کامل و مینی ابدومینوپلاستی انجام می‌ شود. در مواردی که لازم باشد جای ناف هم در حین عمل تغییر کرده و عضلات دیواره شکم با بخیه به هم نزدیک تر می شود. عمل ابدومینوپلاستی بسیار حساس بوده و باید برای انجام آن به بهترین دکتر پیکر تراشی شکم مراجعه شود. در بیشتر مواقع علاوه بر بریدن پوست اضافی، چربی های موضعی با کمک لیپوماتیک خارج می شوند تا سیکس پک و عضلات شکم به خوبی نمایان شوند. از مزایای جراحی سیکس پک با ابدومینوپلاستی می توان به سفت شدن عضلات شکم، برداشت همزمان پوست و چربی اضافی و اثر گذاری زیاد عمل و از معایب آن نیز می توان به باقی ماندن جای برش و تهاجم زیاد عمل اشاره کرد.

چه افرادی نمی توانند از عمل جراحی برای لاغری شکم و سیکس پک استفاده کنند؟

 • افرادی که به هر دلیلی نمی خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند.
 • افرادی که سن آن ها بین 20 تا 60 سال نباشد.
 • افرادی که داروی بیهوشی برای آنها خطرناک است.
 • افرادی که می توانند با استفاده از روش هایی دیگر به سیکس پک شکم برسند.
 • افرادی که الکل و سیگار مصرف کنند.
 • افرادی که بیماری و مشکل سلامتی جدی دارند.

اقدامات قبل از عمل زیبایی سیکس پک

اقدامات قبل از عمل سیکس پک شکم به شرح زیر است و انجام دقیق آن ها باعث روند بهتر عمل جراحی و موفقیت بیشتر آن می شود.

 • بنابر تشخیص جراح شاید لازم باشد مقداری از وزن کاسته شود که در این صورت باید تحت نظر پزشک برای این کار اقدام کرد.
 • از یک ماه مانده به عمل زیبایی شکم سیگار و الکل مصرف نشود.
 • آزمایشات لازم را انجام داده و نتیجه را به جراح ارائه دهد.
 • در روزهای آخر تغذیه مناسبی داشته و مصرف نمک، چربی و شیرینی را کم کند.
 • شب قبل از عمل سیکس پک به خوبی استراحت کند.
 • یک نفر را روز جراحی به همراه خود بیاورد.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی سیکس پک

 • تا چند هفته به شکم فشار وارد نشود.
 • گن کششی شکم حتما تهیه و به مدت حداقل 6 هفته استفاده شود.
 • در هنگام خواب سر بالاتر قرار گیرد تا باعث کشیدن پوست شکم نشود.
 • از توالت فرنگی استفاده شود.
 • داروهای تجویزی به موقع مصرف شوند.
 • در روزهای اول بهتر است فرد پیاده روی کوتاه در منزل داشته باشد.
 • تا چند هفته انجام ورزش ‌های سنگین ممنوع است.
 • همچنین نباید تا 6 هفته ورزش های آبی انجام داد.

عوارض عمل سیکس پک کردن شکم

عوارض عمل لاغری شکم سیکس پک به روش انجام عمل بستگی دارد. هر کدام از روش‌ هایی که بیان کردیم دارای عوارضی هستند و  این بخش جدایی ناپذیر هر عمل جراحی است.

 • در برخی از روش ها تهاجم بالایی دارد.
 • ممکن است باعث بروز عفونت شود.
 • در صورت مهارت پایین جراح ممکن است در ناحیه شکم و اطراف آن عدم تناسب و هماهنگی ایجاد شود.
 • جای برش در روش هایی مانند ابدومینوپلاستی برجا می ماند و به مرور زمان کمرنگ تر می شود.
 • ممکن است در صورت رعایت نکردن و ادامه دادن سبک زندگی قبلی، پس از مدتی نتایج عمل از بین برود.

هزینه عمل سیکس پک کردن شکم

عمل سیکس پک شکم و هزینه آن به موارد زیادی بستگی دارند. این عمل بسیار حساس بوده و دارای جزئیات زیادی است. بنابراین نمی توان در شرایط مختلف هزینه‌ ها را یکسان دانست. مهم ترین اصل در تعیین قیمت سیکس پک شکم روش انجام عمل است. در ادامه عمل سیکس پک شکم و هزینه آن را در هر روش بیان می ‌کنیم.

هزینه لیپوساکشن سیکس پک

هزینه عمل سیکس پک به روش لیپوساکشن به شرایط بیمار و تبحر جراح بستگی دارد. اگر فرد از چربی موضعی کمتر برخوردار باشد با هزینه کمتری عمل را انجام می دهد. هزینه عمل لیپوساکشن شکم و طراحی سیکس پک از 8 میلیون تومان آغاز می شود.

قیمت لیپوماتیک سیکس پک

قیمت عمل به روش لیپوماتیک مقداری بیشتر از روش لیپوساکشن است و از 10 میلیون تومان آغاز می شود. این روش غیر تهاجمی تر بوده و نتیجه بهتری را به ما می دهد‌. در این روش هم اگر پس از جدا کردن چربی ها پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و آویزان باشد لازم است با استفاده از روش ‌های دیگر پوست اضافه جدا شود، که این موضوع باعث افزایش هزینه‌ ها می‌ شود.

هزینه لیپولیز سیکس پک

لیپولیز یک روش جراحی است که با استفاده از امواج لیزر یا امواج صوتی چربی ها را از بین می برد. هزینه لیپولیز برای رسیدن به سیکس پک به دستمزد جراح، تجهیزات و دستگاه مورد استفاده و وضعیت بیمار بستگی دارد و از حدود 10 میلیون تومان شروع می شود. امواج لیزر تا حدی باعث جمع شدن پوست شکم پس از عمل شده و ما را به رسیدن به سیکس پک نزدیک می کند.

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی برای سیکس پک کردن شکم

هزینه ابدومینوپلاستی برای رسیدن به سیکس پک مقداری بیشتر از دیگر روش ها است و به طور میانگین بین 15 تا 25 میلیون تومان تخمین زده می شود. در این روش می توان تضمین کرد که فرد پس از عمل به شکمی تخت و سفت می‌ رسد. در واقع تنها روشی که می ‌توان گفت در همه موارد به ما این نتیجه را می ‌دهد ابدومینوپلاستی است. به همین دلیل است که قیمت این عمل بیشتر از دیگر روش ها است. البته سختی عمل و بالا بودن حساسیت آن هم در تعیین این موضوع بی تاثیر نیست.


به این محتوا رای دهید..

۹
۹
( امتیاز : ۵۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000