عوارض و مضرات لیپوساکشن
عوارض و مضرات لیپوساکشن
مقالات ابدومینوپلاستی

عوارض عمل ابدو شامل چه مواردی می شود؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عوارض عمل جراحی ابدومینوپلاستی کدامند؟

آشنایی با خطرات و عوارض ابدومینوپلاستی برای شخصی که در پی انجام عمل زیبایی شکم است بسیار مهم و ضروری است. جراح باید عوارض و ریسک های قابل انتظار عمل را برای بیمار شرح داده و او را در تصمیم گیری بهتر یاری کند. معایب و عوارض ابدومینوپلاستی به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول عوارض عمومی است که شایع تر بوده و در میان تمام افراد احتمال بروز دارد. عوارض عمومی ابدومینوپلاستی با گذشت زمان برطرف خواهد شد. دسته دوم عوارض نادر هستند که معمولا بر اثر مشکلات جراحی و معضلات دوره نقاهت ابدومینوپلاستی رخ داده و ممکن است دیرتر بهبود پیدا کند. این  دسته از عوارض جراحی زیبایی شکم برای بهبودی به زمان بیشتری نیاز داشته و گاهی اوقات ممکن است خطراتی را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

 

عوارض ابدومینوپلاستی

درد، تورم و خونریزی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

یکی از عوارض ابدومینوپلاستی، تورم بعد از ابدومینوپلاستی است. بیمار در روزهای اول درد و تورم را تجربه می کند. مقدار درد و تورم به وسعت عمل و شرایط بدنی بیمار بستگی دارد. در صورتی که از روش مینی ابدومینوپلاستی استفاده شود، این عوارض کمتر دیده می شود. اما در روش ابدومینوپلاستی کامل، شدت و مدت درد و تورم بیشتر بوده و معمولا پس از گذشت یک الی دو هفته برطرف می شود. افرادی که بیماری خاصی داشته و یا سیگار می ‌کشند، ممکن است مشکلاتی مانند بهبودی طولانی تر و خونریزی را تجربه کنند. توصیه می‌شود افرادی که بیماری‌هایی مثل دیابت، بیماری‌های قلبی و بیماری های ریوی دارند، از انجام ابدومینوپلاستی صرف نظر کنند.

درد بعد از عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

ایجاد هماتوم بعد از عمل زیبایی شکم

یکی از عوارض جراحی ابدومینوپلاستی، ایجاد هماتوم است. در صورتی که خون یا خونابه ناشی از جراحی از بدن خارج شود، این مشکل به وجود نمی آید. اما در صورتی که خون در زیر پوست جمع شود، لخته خون یا هماتوم ایجاد شده و به صورت ناحیه قهوه ای رنگ زیر پوست دیده می شود. روش جلوگیری از این عارضه این است که یک سانتی متر از بخیه ها باز شده تا مسیر خارج شدن خون از زیر پوست ایجاد شود.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

عفونت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

یکی دیگر از خطرات ابدومینوپلاستی، احتمال بروز عفونت است. این عارضه در همه افراد محتمل نیست اما باید از خطر آن آگاه بود و در صورت ایجاد این مشکل سریعا برای درمان آن اقدام کرد. در صورتی که عفونت درمان نشود ممکن است مشکلات زیادی را برای بیمار ایجاد کند و حتی در مواردی ممکن است منجر به مرگ شود. از جمله علائم عفونت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می توان به قرمزی، درد، تب، بی حالی شدید و تورم بیش از حد اشاره کرد.

ترومبوآمبولی در اثر جراحی زیبایی شکم

از دیگر معایب ابدومینوپلاستی می توان به عارضه ترومبوآمبولی اشاره کرد. این عارضه زمانی رخ می دهد که لخته خون به داخل رگ ها نفوذ کرده و باعث بسته شدن رگ های خونی شود.

باز شدن زخم ها بعد از ابدومینوپلاستی شکم

ممکن است در موارد نادر برش های ابدومینوپلاستی به طور کامل ترمیم نشده و یا در نقاطی باز شود. احتمال بروز این مشکل در میانه برش ایجاد شده بیشتر بوده و دلایل زیادی باعث بروز این حالت می شود. در مواردی ممکن است پوست بیش از حد کشیده شده باشد و فشار زیادی روی آن وجود داشته باشد. یکی دیگر از دلایل این عارضه مصرف سیگار است. همچنین در بیماران دیابتی به علت خون رسانی ناکافی ممکن است این مشکل رخ داده و گاها بافت اسکار در این ناحیه دیده شود.

بی حسی شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

از دیگر عوارض ابدومینوپلاستی می‌ توان به کاهش حس در ناحیه شکم و اطراف آن اشاره کرد. در مواردی که جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن به صورت همزمان انجام شوند، امکان بروز بی حسی افزایش می ‌یابد که در اکثر موارد پس از مدتی برطرف می شود. در صورتی که این حالت ادامه دار باشد باید به پزشک مراجعه کرد.

سروما در اثر عمل زیبایی شکم

سروما نیز یکی از عوارض عمل ابدومینوپلاستی به حساب می‌ آید. پس از یک هفته در زیر پوست ماده زرد رنگی جمع می ‌شود که به آن سروما گفته می شود. این حالت زمانی به ایجاد می شود که پوست به طور کامل به بافت های زیرین شکم اتصال پیدا نکرده و بین آنها فضای خالی وجود داشته باشد. استفاده از گن مخصوص ابدومینوپلاستی خصوصا گن کششی باعث جلوگیری از ایجاد سروما می‌ شود.

نکروز پوست بعد از عمل زیبایی شکم

در مواردی ممکن است خطرات عمل ابدومینوپلاستی شامل نکروز پوست باشد. زمانی که خون به حد کافی به پوست نرسد، نکروز یا مرگ سلول های پوستی رخ می دهد. این عارضه بیشتر در قسمت های پایینی شکم دیده شده و در مواردی ممکن است باعث از بین رفتن قسمتی از پوست شود. نکروز پوست باعث تیرگی پوست و در نهایت سیاه شدن آن می ‌شود.

عوارض ابدومینوپلاستی از نظر زیبایی و ظاهری

ممکن است عوارض جراحی زیبایی شکم از نظر زیبایی و ظاهری نیز بروز پیدا کند. برخی از این عوارض ممکن است به حدی باشد که نیاز به عمل مجدد و ترمیمی باشد. در ادامه عوارض ابدومینوپلاستی از نظر زیبایی را مشاهده می کنید.

  • جوش نخوردن پوست های برش خورده روی هم
  • بد شکلی و بافت اسکار در ناحیه برش
  • نکروز چربی
  • عدم تقارن در قسمت ‌های مختلف شکم
  • تجمع مایع در زیر پوست
  • تورم به صورت ناحیه ای
  • آسیب به سیستم عصبی
  • بی حس شدن شکم و نواحی اطراف آن

کاندیدای عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

افرادی که قصد انجام این عمل را دارند باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. در غیر این صورت عوارض عمل زیبایی شکم افزایش می ‌یابد. انجام این عمل برای بانوانی که قبلا زایمان داشته اند، مناسب تر است. همینطور افرادی که به دلیل کاهش وزن شدید دچار شل شدگی شکم و پوست اضافه در آن شده ‌اند، گزینه مناسبی برای انجام این جراحی محسوب می شوند. به طور کلی از این عمل برای کاهش حجم شکم، برطرف کردن شل شدگی و افتادگی و همینطور سفت کردن عضلات دیواره شکمی استفاده می شود. روش انجام ابدومینوپلاستی با عمل لیپوساکشن یا لیپوماتیک کاملاً متفاوت بوده و گاها این دو عمل به اشتباه مشابه هم تلقی می شود. لیپوساکشن یا لیپوماتیک در اکثر نقاط بدن استفاده می شود و در خارج کردن چربی های موضعی کاربرد دارد اما ابدومینوپلاستی فقط در قسمت شکم کارایی داشته و پوست و بافت اضافی را نیز حذف می کند. بنابراین معایب عوارض ابدومینوپلاستی با معایب لیپوساکشن متفاوت خواهد بود.


به این محتوا رای دهید..

۱۴
۳
( امتیاز : ۸۲%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081