دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی شکم
دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی شکم
مقالات ابدومینوپلاستی

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی شکم

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی یک نگرانی همیشگی

هرگاه سوالات متداول مربوط به عمل زیبایی شکم را بررسی می ‌کنیم، مشاهده می کنیم نگرانی اکثر متقاضیان در زمینه بارداری بعد از ابدومینوپلاستی و رابطه بین آن ها می باشد. عمل ابدومینوپلاستی راهی برای کاهش حجم شکم و فرم دهی این ناحیه است که طی آن برش هایی در ناحیه پایین شکم ایجاد شده و پوست به بالا هدایت می شود. پس از آن چربی و بافت بریده شده و پوست اضافه شکم بریده خواهد شد. افرادی که قصد انجام این عمل را دارند باید بدانند که جراحی زیبایی شکم برای فرم دهی و کاهش چربی کاربرد داشته و تاثیر زیادی بر کاهش وزن ندارد. بیشترین مقدار چربی که می ‌توان با استفاده از این عمل خارج کرد، حداکثر 4 کیلوگرم است.

سوالاتی که درباره ارتباط بارداری و جراحی ابدومینوپلاستی پرسیده می شود شامل موارد زیر است.

 • آیا می توان پس از ابدومینوپلاستی باردار شد؟
 • آیا حاملگی و جراحی ابدومینوپلاستی تأثیری روی هم می گذارند؟
 • آیا می توان سزارین و جراحی زیبایی شکم را باهم انجام داد؟

آیا بعد از انجام ابدومینوپلاستی می توان باردار شد؟

در پاسخ به این افراد باید گفت که فرد پس از انجام جراحی زیبایی شکم می تواند باردار شود و هیچ مانعی برای او وجود ندارد. همچنین هیچ خطری جنین را تهدید نمی ‌کند. اما باید به این نکته هم توجه کرد که دلیل اصلی چاقی و افتادگی شکم در بانوان بارداری است. بنابراین ممکن است در اثر بارداری مجدد، شکم به حالت قبلی خود بازگردد. اکثر جراحان به دلایل زیادی توصیه می ‌کنند که ابدومینوپلاستی بعداز بارداری انجام شود که در ادامه این دلایل را بیان می کنیم.

بارداری و ابدومینوپلاستی روی هم تاثیر می گذارند. به این گونه که برای انجام جراحی زیبایی شکم عضله های شکم با کمک بخیه به هم فشرده و متصل می شود. در صورتی که پس از عمل فرد باردار شود عضلات مجددا از هم جدا شده و فرم شکم تحت تاثیر قرار می گیرد. حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی هیچ خطری برای سلامتی بیمار نداشته اما باعث می شود شکم به فرم قبلی خود بازگردد و نتایج عمل قبلی از بین برود.

یکی دیگر از دلایلی که باید جراحی ابدومینوپلاستی بعد از بارداری انجام شود این است که جراحی زیبایی پوست شکم باعث کشیده شدن پوست و تنگی عضلات دیواره شکمی می شود و این موضوع ممکن است در رشد و تولد کودک تاثیر بگذارد.

انجام ابدومینوپلاستی پس از بارداری چه فوایدی دارد؟

همانطور که گفتیم یکی از دلایل اصلی افزایش حجم شکم و افتادگی آن در بانوان، بارداری است. بنابراین انجام جراحی زیبایی شکم بعد از بارداری باعث حذف حجم چربی اضافه در بدن و تناسب اندام در بانوان می شود. زمانی که این عمل پس از تولد آخرین فرزند انجام شده و با رژیم غذایی و فعالیت ورزش مداوم همراه شود، می توان از نتیجه آن تا سال ها استفاده کرد.

آیا می توان ابدومینوپلاستی را همزمان با عمل سزارین انجام داد؟

یکی دیگر از سوالات متداول در زمینه عمل ابدومینوپلاستی و بارداری این است که آیا می توان عمل زیبایی شکم و سزارین را به صورت همزمان انجام داد. در جواب به این سوال باید بگویم انجام این دو عمل به هیچ وجه نباید همزمان با هم باشد. دلایل منع همزمانی سزارین و ابدومینوپلاستی را در ادامه بیان می کنیم. زمانی که بانوان باردار می شوند در سایز لگن آنها تغییراتی ایجاد شده و رحم آنها بیش از حد معمول پر خون خواهد شد. بنابراین بدن فرد در این زمان حالت عادی نداشته و آمادگی انجام یک عمل سنگین را ندارد. در حین انجام هر دو عمل امکان نفوذ میکروب ها در بدن وجود دارد. بنابراین اگر این دو عمل با هم انجام شود امکان وارد شدن میکروب به بدن و بروز عفونت شکم دو برابر می‌ شود و ممکن است مشکلاتی را برای بیمار ایجاد کند.

برای انجام این دو عمل به دو تخصص مختلف نیاز است. بنابراین مقداری دشوار است که دو جراح را برای این کار در یک جا جمع کرد. همچنین اگر بخواهیم پس از یک عمل بیمار را جابجا کنیم ممکن است به او فشار زیادی وارد شود. ابدومینوپلاستی و سزارین هر کدام به تنهایی عمل های سختی هستند و انجام این دو عمل با هم ممکن است خطر ساز باشد. توصیه می‌شود ابدومینوپلاستی و بارداری به فاصله دو سال از هم انجام شوند. به این گونه که حداقل یک سال پس از تولد نوزاد باید ابدومینوپلاستی را انجام داد.


به این محتوا رای دهید..

۱۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • صفری

  سلام. تنها راه از بین بردن چربی های شکم بعد از بارداری همین عمل ابدومینوپلاستیه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای از بین بردن چربی ها روش های زیادی هست که معروفترین و پرکاربردترینش لیپوساکشن هست. اما با توجه به اینکه بعد از بارداری به احتمال خیلی زیاد پوست شکم شل میشه و مرسوم ترین جراحی بعد از بارداری ابدومینوپلاستی هست. اما باید معاینه بشید که مشخص بشه.

  1
  0
 • اصغری

  سلام.مرسی از مجموعه جراحان. من عمل ابدو و لیپو رون انجام دادم پیش دکتر مروتی خیلی راضی هستم.

  مدیر سایت

  سلام به همراه عزیز جراحان. ممنونیم از اعتماد شما و خوشحالیم از اینکه به نتیجه مد نظرتون رسیدین

  0
  0

  مدیر سایت

  با سلام به همراه عزیز جراحان. ممنونیم از اعتماد شما و خوشحالیم که به نتیجه مد نظرتون رسیدین

  0
  0

  مدیر سایت

  با سلام به همراه عزیز جراحان. ممنونیم از اعتماد شما و خوشحالیم که به نتیجه مد نظرتون رسیدین

  0
  0
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081