مقالات ابدومینوپلاستی

گن عمل ابدومینوپلاستی چیست و چه مزایایی دارد؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

گن عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

گن ابدومینوپلاستی یکی از اصلی ترین مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم است. بعد از عمل جراحی برای تثبیت فرم جدید شکم پزشک به شما توصیه می‌کند که از گن استفاده کنید. حدود 4 تا 6 هفته بعد از عمل باید به صورت مداوم به شکم خود گن ببندید. اگر تا چند ساعت و در هنگام حمام کردن از گن استفاده نکنید، موردی ندارد، اما گن باید به صورت بیست و چهار ساعته استفاده شود.

 

بهترین مدل گن کششی برای عمل ابدومینوپلاستی کدام است؟

می توان گفت بهترین گن برای ابدومینوپلاستی گن شکم، پهلو شورتی سر شانه قزن دار است. این گن کششی مخصوص عمل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک و لیپوساکشن شکم و پهلو است. این مدل گن دارای دو لایه در جلوی گن است که گن را مستحکم و با دوام کرده و کشش سطحی پوست برای جمع شدن و جلوگیری از شلی و افتادگی پوست را تامین می کند. گن مخصوص ابدومینوپلاستی دارای سه ردیف قزن از جلو می باشد که امکان تغییر تا سه سانتی متر (یک سایز) را برای کاربر فراهم می کند. قزن های فلزی و بادوام در دوخت به کار رفته است که از نوع بهترین نوع قزن بوده و بدن را اذیت نمی کند.

گن شکم و پهلو برای عمل تامی تاک

گن کششی مخصوص برای ابدومینوپلاستی

قیمت گن کششی بعد از ابدومینوپلاستی

خرید گن شکم برای ابدومینوپلاستی

کاربرد گن بعد از ابدومینوپلاستی

استفاده از گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی دلایل زیادی دارد و به همین دلیل جزو دستورات مهم بعد از عمل است. در ادامه با کاربرد و فواید این گن ها آشنا می شویم.

جلوگیری از تجمع مایعات

زمانی که چربی های اضافی از بدن خارج می شوند، زیر پوست فضای خالی ایجاد شده و باعث تجمع خونابه می شود. زمانی که بعد از جراحی زیبایی شکم به طور مداوم از گن استفاده کنید، باعث می‌شود که فشار خارجی به ناحیه شکم وارد شده و در نتیجه پوست زودتر به بافت زیرین خود بچسبد و مایعات اضافی نیز تجمع نخواهند کرد.

بهبود شکل ظاهری و صافی سطح پوست

بعد از عمل امکان ایجاد چین و چروک هایی روی پوست وجود دارد و حتی ممکن است باعث تجمع چربی شود. استفاده از گن در دوران نقاهت، باعث می‌شود که پوست به طور کامل بر روی بافت های زیرین جوش بخورد و از ایجاد ناهمواری جلوگیری شود.

تسریع در التیام زخم ها

طی عمل ابدومینوپلاستی برش های نسبتا طولانی ایجاد می شود و برای بهبودی آن ها به زمان نیاز است. استفاده از گن کششی باعث می‌شود که فیبرهای کلاژن تحریک و با سرعت بیشتری از مکانیزم طبیعی بدن شما تولید شوند. در نتیجه روند بهبودی زخم بسیار سریع تر پیش می رود.

کاهش احتمال عفونت

بعد از عمل، مایعات تجمع می‌کنند و ممکن است موجب التهاب و ورم شود. استفاده از گن اجازه نمی دهد که شکم شما دچار التهاب شود.

به طور کلی استفاده از گن بعد از عمل زیبایی شکم باعث می‌شود که شما شکمی یکدست و صاف داشته باشید. همچنین باعث کمرنگ شدن سریع تر برش‌ها و عدم چین و چروک نیز می‌شود.

انواع گن بعد از عمل زیبایی شکم

گن های کششی که برای شکم مورد استفاده قرار می گیرند همگی با یک هدف استفاده شده ولی در مواردی با هم تفاوت دارند که در ادامه مطرح خواهد شد.

گن های مخصوص ابدومینوپلاستی

در کل گن ابدومینوپلاستی با هدف یکسانی با سایر گن ها استفاده می شود و ممکن است در برخی مدل ها اندکی تفاوت داشته باشد. شکم بندهای ابدومینوپلاستی پنل های جداگانه دارد و باعث می شود که به راحتی باز و بسته شوند. شکم بندهای ابدومینوپلاستی تک پنل کمی سخت تر  باز و بسته می شوند و به همین دلیل مدل های چند پنل ساخته شد که بستن آنها راحت تر است.

گن مخصوص لیپوماتیک شکم

این گن ها برای جراحی لیپوماتیک شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع مدل ها پاها و شکم و پهلو را کامل می پوشاند. بنابراین اگر به طور همزمان عمل پیکر تراشی را برای پا و شکم خود انجام دهید، می توانید از این نوع گن ها استفاده کنید.

گن جلیقه ای

گاهی ممکن است همراه با شکم خود عمل زیبایی بازو و یا سینه را نیز انجام دهید. گن جلیقه ای، بالا تنه ی شما را به خوبی می پوشاند. بنابراین می توانید از این گن ها بعد از عمل لیپوماتیک پهلو، لیپوماتیک شکم، جراحی انواع پروتز سینه و در برخی موارد جراحی بازو استفاده کنید.

گن یک سره

گاهی ممکن است شما به طور همزمان عمل پیکر تراشی را برای همه اندام های خود انجام دهید. مانند بازو، شکم، ران، سینه و .... گن هایی که یکسره هستند، همانطور که از اسم آنها پیداست تمام اندام شما را می پوشانند و برای این گونه عمل ها مناسب هستند.

تفاوت گن ابدومینوپلاستی با گن لیپوماتیک

مشاهده کردید که گن های لیپوماتیک و گن‌ های ابدومینوپلاستی باهم تفاوت‌های جزئی دارند. لیپوماتیک برای افرادی مناسب تر است که چاقی آنها موضعی است و باید به طور سرتاسری عمل پیکرتراشی را انجام دهند. بنابراین گن هایی که بعد از عمل لیپوماتیک استفاده می شود معمولا گن های یکسره هستند. به طوری که ران ها، بازو ها و دیگر اندامها را به خوبی بپوشاند. جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک برای افرادی مناسب است که شکم آویزان و پر از چربی دارند. بنابراین بعد از عمل ابدومینوپلاستی از گن‌هایی استفاده می‌شود که ناحیه شکم و پهلو را به خوبی پوشش داده و تا حدی لیفت شکم را نیز انجام دهد.

تفاوت گن ابدومینوپلاستی و گن مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی در نحوه برش شکم با ابدومینوپلاستی تفاوت دارد. در مینی ابدومینوپلاستی برش فقط در ناحیه زیر شکم زده می‌شود و کوچک تر است. در این نوع عمل گن هایی که مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت چندانی با گن‌های ابدومینوپلاستی ندارد. اما شما می توانید از گن هایی استفاده کنید که تنها محل زخم را به خوبی می پوشاند. از آنجایی که این عمل راحت‌تر از ابدومینوپلاستی انجام می‌شود، می‌توانید کمتر از گن خود استفاده کنید.

آیا پوشیدن گن بعد از عمل لاغری شکم ضروری است؟

اگر شما عمل لیپوساکشن، لیپوماتیک و یا انواع عمل های ابدومینوپلاستی را انجام داده اید، باید حتماً از گن استفاده کنید. استفاده از گن بعد از عمل بسیار ضروری است. پوشیدن گن کششی بعد از ابدومینوپلاستی باعث می شود تا ترمیم زخم ها سریع تر انجام شود، فرم جدید شکم و اطراف آن تثبیت شود، تورم و کبودی حاصل از عمل زودتر از بین رفته و همینطور بهبودی سریع تر حاصل شود.

خرید گن ابدومینوپلاستی

بعد از اتمام عمل جراحی شکم، بلافاصله به شکم شما گن بسته می‌شود. بنابراین قبل از عمل خود باید گن ها را تهیه کنید. در هنگام مشاوره، پزشک، شما را راهنمایی می‌کند تا از کجا گن خود را تهیه کنید. می توانید این کار را اینترنتی انجام دهید و به سایت‌های مربوطه مراجعه کنید و به راحتی و بدون وقت تلف کردن گن خود را تهیه کرده باشید. همچنین می توانید به فروشگاه های مربوط به لوازم پزشکی مراجعه کنید. فروشنده شما را با انواع گن ها با توجه به نیاز شما آشنا می‌کند.

قیمت گن عمل ابدومینوپلاستی

گن های تامی تاک بستگی به جنس و اندازه ای که مورد نیاز شماست، قیمت های متفاوتی دارند. همچنین گن ها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و برندهای مختلفی دارند. بنابراین نمی‌توان قیمت مشخصی برای گن ها تعیین کرد. قیمت گن ها از حدود پانصد هزار تومان شروع می‌شود.

بهترین برند های گن ابدومینوپلاستی

گن کششی ابدومینوپلاستی توسط کشورهای مختلفی ساخته می‌شوند و کیفیت های متفاوتی دارند. در این قسمت ما چند نوع از برندهای معروف را به شما پیشنهاد می کنیم.

برند MARENA محصول کشور آمریکا

این نوع گن ها سه ردیف قزن دارند و از جنس پارچه آنتی باکتریال هستند. همچنین ضد حساسیت و ضد تعریق نیز می باشند. این گن ها دارای تاییدیه از FDA آمریکا هستند.

برند VOE محصول اسپانیا

این نوع برند داری سه ردیف قزن است که در جلو بسته می شود و معمولا برای عمل ساکشن چربی مناسب اند. این گن ها از پارچه های lycra ساخته می شوند. ضد حساسیت و ضد تعریق بودن از ویژگی های این گن ها به شمار می رود. همچنین این گن ها دارای تاییدیه FDA آمریکا هستند.


به این محتوا رای دهید..

۶۶
۶
( امتیاز : ۹۲%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • مریم مسعودی

  گن شگم بعد از عمل جراحی شکم

  مدیر سایت

  سلام درصورت نیاز با ما تماس بگیرید.

  3
  0
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000