مقالات ابدومینوپلاستی

ورم و تجمع مایع بعد از ابدومینوپلاستی و آب آوردن شکم

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ایجاد ورم بعد از ابدومینوپلاستی کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. در روزهای اول این تورم به طور طبیعی دچار افزایش می شود اما پس از چند روز به مرور کم و کمتر می شود. بخش عمده‌ ای از این تورم طی هفته های اول جذب بدن شده و به طور کلی با گذشت چند ماه اثری از ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی به جا نمی ماند. راه های زیادی وجود دارد که باعث کاهش این تورم می شود. بیمار با رعایت مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی می ‌تواند تا حد چشمگیری باعث کاهش تورم شود. در صورتی که این ورم ها بیش از حد معمول باشد باید به پزشک مراجعه کرد.

راه های کاهش ورم عمل ابدومینوپلاستی

یکی از راه های کاهش تورم عمل ابدومینوپلاستی استفاده از گن مخصوص است. با استفاده از این گن ها می توان ورم و کبودی را تا حد چشمگیری کاهش داد. زمانی که خونابه و مایعات جمع شده زیر پوست خارج شود، ورم بعد از عمل لاغری شکم هم کاهش می‌ یابد. یکی از راه های دیگر داشتن تحرک است. به این منظور بیمار در روزهای اول می‌ تواند پیاده روی کند. در هفته های اول باید پیاده روی به حالت کمی خمیده باشد تا به شکم فشار وارد نشود. علاوه بر این جراح به منظور کاهش تورم، داروهایی را برای بیمار تجویز می‌ کند که باید تهیه و مصرف شوند. یکی دیگر از راه های کاهش ورم ابدومینوپلاستی، استفاده از میوه و سبزیجات تازه است. میوه جات، سبزیجات، فیبر و قلات تا حد چشمگیری باعث رفع تورم می شوند. همچنین باید از مصرف غذاهای شور، غذاهای فرآوری شده، نوشیدنی ‌های قندی، الکل، کافئین، سیگار و... خودداری کرد.

ورم جراحی زیبایی شکم چه زمانی برطرف می شود؟

تورم بعد از عمل زیبایی شکم به طور طبیعی در همه افراد دیده می شود. تا زمانی که این نشانه وجود دارد، نتیجه نهایی عمل مشخص نمی شود. درصد بالایی از ورم بعد از ابدومینوپلاستی در همان روزها و هفته های اول از بین می رود. اما به طور حدودی دو الی سه ماه زمان لازم است تا ورم به طور کامل از بین رفته و نتیجه عمل ابدومینوپلاستی مشخص شود. البته این مدت زمان به عواملی همچون سطح عمل، تغذیه بیمار، توجه به مراقبت های قبل و بعد از ابدومینوپلاستی و... بستگی دارد. بیمار می تواند با رعایت نکات خاص و داشتن تغذیه و تحرک مناسب، مدت زمان از بین رفتن ورم بعد از جراحی را کاهش دهد.

دلیل ایجاد تورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

دلیل به وجود آمدن ورم بعد از ابدومینوپلاستی برش‌ها و تغییراتی است که در حین عمل ایجاد می شود. بدن انسان حتی زمانی که دچار بریدگی های جزئی می شود در ناحیه برش دچار ورم و تجمع مایعات می شود. دلیل اصلی به وجود آمدن این تورم، جمع شدن مایعات در بافت های شکم و ایجاد فضای مناسب برای ترمیم بافتی است. بنابراین زمانی که این مایعات خارج شوند تورم تا حد چشمگیری کاهش می ‌یابد. به همین منظور استفاده از گن اکیدا توصیه می شود.

آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

پس از انجام ابدومینوپلاستی به طور طبیعی مقداری آب در زیر بافت شکم جمع می شود. در واقع زمانی که بافت های فوقانی و تحتانی شکم به هم جوش می خورند این مایعات جمع می شوند. وجود مایعات در شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی باعث ایجاد ورم می شود. آب آوردن شکم بعد از عمل زیبایی شکم به دلیل جراحت هایی است که در حین جراحی ایجاد شده‌ است. در صورت لزوم درن هایی در محل زخم شکم قرار داده می شود. مایعات زیر پوست با کمک این درن ها جمع شده و بیمار هر روز آن ها را تخلیه می کند.

دلیل آب آوردن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

همانطور که بیان کردیم در حین انجام ابدومینوپلاستی برش هایی ایجاد شده و چربی موضعی و همینطور پوست اضافی شکم جدا می ‌شود. بدن در پاسخ به این جراحت ها، مایعات را در این محل جمع می کند تا فضای مناسب برای روند ترمیم بافت ایجاد شود. در واقع دلیل اصلی به وجود آمدن ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی همین مایعات هستند. زمانی که جراحت به وجود می آید، مایعات در میان بافت های بدن قرار گرفته و در نهایت باعث تورم می شوند. بنابراین می توان گفت آب آوردن بعد از جراحی زیبایی شکم طبیعی بوده و دلیل اصلی آن برش های ایجاد شده و فضای خالی بین پوست ‌شکم و دیواره زیرین آن است.

تجمع مایع بعد از ابدومینوپلاستی

تجمع مایع بعد از جراحی ابدومینوپلاستی طبیعی بوده و در تمام بیماران رخ می ‌دهد. مقدار این مایعات به سطح عمل بستگی دارد. این مایعات به صورت ترشحات خونابه ای از بدن خارج می شود. تا قبل از این که دهانه زخم ها بسته شود این مایعات باید خارج شوند که استفاده از گن تأثیر زیادی بر این روند دارد. گن فشار یکنواختی را به شکم وارد کرده و باعث می ‌شود این ترشحات خارج شوند. در برخی موارد که تجمع مایع بعد از عمل زیبایی شکم زیاد باشد از درن های مخصوص برای خارج کردن مایعات استفاده می شود که روش خالی کردن مایعات جمع شده در این درن ها به بیمار آموزش داده می شود.


به این محتوا رای دهید..

۱۲۷
۱۸
( امتیاز : ۸۸%)
ارسال دیدگاه:
captcha
دیدگاه ها:
 • نازی سرائی

  من ۲۴ روز عمل لیپو ابدو انجام دادم الان ۲ روزه احساس مزکنم شکمم زیرش آبه و تجمع مایس ورمش زیاد شده دست میزنم مایع به اطراف میره ازن خون آبه مونده شده در بدنمه یا طبیعی؟؟

  مدیر سایت

  سلام. شما باید به پزشک مراجعه کنید.

  2
  1

  مدیر سایت

  سلام. شما باید به پزشک مراجعه کنید.

  4
  0
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000