مقالات ابدومینوپلاستی

عمل مینی ابدومینوپلاستی چیست و چه کاربردی دارد؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل مینی ابدومینوپلاستی یا مینی لیفت شکم چیست؟

مینی ابدومینوپلاستی یا عمل مینی لیفت شکم یکی از راه حل های جراحی برای از بین بردن بافت و پوست اضافی ناحیه شکم است. یکی از بزرگ ‌ترین دغدغه ‌های افراد در اکثر جوامع بزرگ‌ و پیشرفته چاقی و به ویژه چاقی قسمت شکم است. متاسفانه روز به روز به دلیل مصرف غذا های فست ‌فود و نا سالم اکثر افراد، با مشکلات مختلفی از جمله انواع بیماری‌ ها و چاقی مواجه می ‌شوند.

ممکن است فرد راه های مختلفی را برای جبران این معضل به کار گرفته و به نتیج دلخواه نرسیده باشد. برای لاغر کردن روش ‌های مختلفی وجود دارد که یکی از سریع‌ ترین و موثر ترین این روش‌ ها عمل جراحی است. از طرفی عمل‌ های جراحی بسیار متفاوتی به منظور لاغری وجود دارند که یکی از موثر ترین آن‌ها در حال حاضر عمل مینی ابدومینوپلاستی یا مینی لیفت شکم است. این نوع جراحی ویژگی‌ های زیادی دارد که آن را از سایر جراحی‌های مشابه مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن جدا می کند.

عمل مینی ابدومینو پلاستی در چه مواردی استفاده می شود؟

جراحی مینی ابدو یک روش جراحی برای از بین بردن چربی، پوست و چروک ‌های پوستی است که در اثر چاقی، افزایش وزن و بارداری روی شکم ایجاد شده ‌اند. اگر حجم بافت اضافی در قسمت تحتانی شکم متمرکز باشد می توان از ابدومینوپلاستی مینی که برش های محدودتری دارد استفاده کرد. افرادی که با چاقی شکم مواجه هستند اکثرا دارای پوستی شل و افتاده در اطراف شکم خود هستند که به دلیل کشیدگی بیش از حد پوست در این ناحیه چروک ‌هایی که ظاهری ناخوشایند دارند به وجود آمده است.

عمل مینی لیفت شکم تمامی این موارد را جبران کرده و از بین می‌ برد. در صورتی که بخواهید چاقی شکم خود را با ورزش کردن و رژیم گرفتن از بین ببرید، در صورتی که موفق شوید ممکن است با پوستی شل و افتاده که دارای چروک ‌های فراوان است رو به رو شوید که با ورزش کردن از بین نمی ‌رود.  در واقع لیفت شکم بدون جراحی ممکن نیست و حتما باید از روش‌ های جراحی موجود برای از بین بردن آن استفاده کرد.

روش جراحی مینی ابدومینو پلاستی

یکی از مزیت ‌های عمل مینی ابدومینو پلاستی شکم این است که نسبت به سایر جراحی های لاغری شکم مثل ابدومینوپلاستی کامل برش‌ های کوچکتری دارد. بنابراین جای زخم ناشی از جراحی مینی لیفت شکم کمتر بوده و سریع‌ تر ترمیم می‌ شود.

عمل مینی ابدومینوپلاستی بدین صورت است که ابتدا یک برش عرضی در زیر شکم و در خط بیکینی ایجاد می ‌شود. در روش مینی لیفت، عضلات شکمی دستکاری نشده و تنها به خارج کردن بافت اضافی اکتفا می شود. سپس پوست اضافی شکم بریده شده و برش را بخیه می ‌زنند. با کشش ایجاد شده در پوست به دلیل برداشتن بخش اضافه، چروک‌ های شکم نیز از بین می ‌رود.

هزینه مینی ابدومینو پلاستی در سال 1401

هزینه عمل مینی لیفت شکم به موارد بسیار متعددی وابسته است و همان ‌طور که می‌ دانید هزینه لازم برای جراحی‌ ها بر اساس مصوبه ‌ها هر ساله ممکن است تغییر کند. می‌ توان گفت که هزینه عمل مینی ابدو شکم در سال 1401 بین 8 الی 30 میلیون قابل تغییر است.

از جمله مواردی که قیمت عمل مینی ابدومینوپلاستی را تحت تاثیر قرار می دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • میزان چاقی فرد و حجم چربی ‌های اضافه در شکم که هرچه بیشتر باشد، هزینه عمل جراحی بیشتر خواهد شد.
 • بیمارستانی که می ‌خواهید در آن ‌‌جا عمل کنید که اگر این بیمارستان خصوصی یا نیمه خصوصی باشد هزینه جراحی زیبایی شکم بیشتر خواهد بود.
 • هزینه مواد مصرفی که در بیمارستان ‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. برای مثال ممکن است یک نفر به داروی خاصی حین عمل جراحی نیاز داشته باشد که دیگری به آن نیازی ندارد. بنابراین قیمت مواد مصرفی اعم از دارو و سایر لوازم بهداشتی بر هزینه نهایی ابدومینوپلاستی موثر است.
 • دستمزد پزشک. پزشک ‌های مختلف بسته به مهارت و تجربه ‌ای که دارند دستمزد های مختلفی برای عمل دریافت می کنند.
 • هزینه عمل مینی لیفت شکم در شهر های مختلف متفاوت است. بدین صورت که در شهر های بزرگ معمولا این هزینه بیشتر است.

 

عوارض عمل مینی ابدومینوپلاستی شکم

جراحی مینی لیفت شکم نسبت به ابدو کامل شکم عوارض کمتری دارد. از طرفی در صورتی که این جراحی توسط پزشک متخصص ماهر انجام شود و تمامی نکات مراقبتی و بهداشتی در قبل و بعد از عمل رعایت شود، فرد با کمترین میزان عوارض رو به رو خواهد شد. اما با این وجود از آن‌جا که هیچ عمل جراحی بدون عوارض وجود ندارد، عمل مینی ابدو شکم نیز دارای عوارض خاص خود است. از عوارض این عمل می‌ توان موارد زیر را نام برد.

یکی از اولین عوارض جراحی زیبایی شکم درد ناشی از آن است. درد ناشی از جراحی مینی لیفت شکم می ‌تواند بین 2 یا 3 روز تا یک هفته طول بکشد. البته این درد مانند درد روز های اول بعد از عمل نیست. بعد از عمل از مسکن های ساده برای تخفیف درد استفاده می شود.

از دیگر عوارض عمل مینی لیفت شکم می‌ توان عفونت زخم ناشی از عمل و یا نکروز بافتی را نام برد. در صورتی که فرد پس از جراحی نکات بهداشتی لازم را رعایت نکند و یا داروهای لازم را به موقع مصرف نکند ممکن است با چنین مشکلی نیز مواجه شود. از طرفی در صورتی که جراح نیز نکات بهداشتی لازم را حین عمل رعایت نکرده باشد این اتفاق ممکن است به وجود آید.

جای زخم نیز از دیگر عوارض جراحی مینی ابدو است. در صورتی که پزشک در کار خود ظرافت را رعایت کرده باشد و کار بخیه‌ زدن به شیوه صحیحی انجام شود به مرور زمان جای زخم ‌ها کمرنگ می‌ شود.

سه مورد گفته شده از مهم ‌ترین و شایع ‌ترین عوارض ناشی از عمل مینی ابدومینو پلاستی است. از دیگر عوارض این عمل که معمولا نادر است می ‌توان عدم قرینگی دو طرف شکم، آسیب به عصب، عوارض ناشی از بیهوشی و تورم نواحی پایین تنه را نام برد.

دوران نقاهت عمل مینی ابدومینوپلاستی

عمل مینی لیفت شکم دوران نقاهت خاص خود را دارد که باید حتما در این دوران نکات لازم رعایت شود. در غیر این صورت فرد ممکن است با مشکلات و عوارض جبران ناپذیری مواجه شود. طول دوره بهبودی و نکاتی که باید در این دوره رعایت کرد به سن، وزن و وضعیت عمومی بیمار بستگی دارد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر پزشک شما اجازه ترخیص از بیمارستان را بدهد بدین معنی نیست که می ‌توانید همانند روز های قبل از عمل جراحی، اعمال روزمره خود را انجام دهید.

 در واقع بخش مهمی از دوره نقاهت جراحی زیبایی شکم در خانه سپری می ‌شود.

بعد از عمل جراحی مینی ابدو در بیمارستان، ترشحات ناشی از عمل جراحی توسط لوله ‌هایی مخصوص به نام درن از شکم خارج می ‌شود تا از ایجاد عفونت جلوگیری کنند. معمولا پنج روز بعد از عمل درن ها خارج می شود.

پزشک معمولا دارو هایی چون آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد که حتما باید در دوره نقاهت خود آن ‌ها را به موقع و طبق دستور پزشک مصرف کنید. زیرا در صورتی که آنتی بیوتیک به موقع مصرف نشود تاثیر گذار نخواهد بود و عوارض و عفونت‌هایی را در پی خواهید داشت.

با توجه به نکاتی که پزشک به شما آموخته باید از محل زخم خود مراقبت کنید. در غیر این صورت ممکن است جای زخم ماندگار شود و یا عفونت کند.

از انجام اعمال و ورزش‌های سنگین، همچنین بلند کردن لوازم سنگین تا چند ماه خودداری کنید.

در دوره نقاهت بعد از عمل مینی لیفت شکم باید شکم خود را با پارچه یا گن ببندید تا دچار افتادگی نشود.

بهترین جراح مینی ابدومینو پلاستی

هر فرد برای انجام عمل جراحی و یا اقدامات درمانی مایل است نزد بهترین پزشک‌ ها و متخصصان برود. زیرا بعد از مراجعه به این افراد نتیجه بهتری را دریافت خواهند کرد. منظور از بهترین پزشک در واقع این است که او فردی با تجربه باشد، مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشد ( برای مثال فوق تخصص جراحی زیبایی نسبت به متخصص مدرک بالاتری دارد) و نیز سابقه درخشانی داشته باشد و اکثر مراجعین از عملکرد او راضی باشند.

در مورد عمل مینی ابدومینوپلاستی نیز به همین صورت است. در صورتی که می ‌خواهید برای این عمل جراحی خود نزد بهترین پزشک جراحی پلاستیک و زیبایی بروید باید به نکات زیر توجه کنید.

 • سعی کنید نزد پزشکی بروید که به صورت تخصصی در انجام این عمل مهارت دارد. برای مثال ممکن است یک پزشک متخصص جراحی زیبایی در اعمال مربوط به پروتز مهارت داشته باشد اما پزشک دیگر با همین مدرک بر عمل مینی ابدومینو پلاستی تمرکز داشته باشد.
 • سعی کنید با افرادی که نزد پزشک مورد نظرتان جراحی مینی لیفت شکم را انجام داده‌ اند ارتباط برقرار کرده و نظر آن ‌ها را در خصوص عمل جراحی و رضایت آن‌ها جویا شوید.
 • از پزشک خود بخواهید در صورت امکان تصاویر نمونه‌ های جراحی که انجام داده است را به شما نشان دهد.
 • بنابراین با توجه به نکات گفته شده می‌ توانید بهترین جراح مینی ابدومینو پلاستی موجود در شهر محل زندگی خود را انتخاب کرده و با خیال راحت این جراحی را انجام دهید.

اقدامات بعد از عمل مینی ابدومینوپلاستی

اقداماتی که باید بعد از عمل مینی ابدومینوپلاستی انجام دهید عبارتند از:

 • استفاده از مسکن‌ های تجویز شده برای کاهش درد بعد از عمل.
 • تا چند روز دوش گرفتن ممنوع است و بعد از خارج کردن درن ها می توان با آب ولرم شستشوی بدن را انجام داد.
 • استراحت کافی داشته باشید و از انجام اعمال سنگین جدا خودداری کنید.
 • محل زخم خود را دائما بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه کبودی، چرک یا خونریزی غیر طبیعی در محل زخم سریعا به پزشک خود مراجعه کنید.
 • محل جراحی مینی ابدو را گرم نگاه دارید تا از درد آن کاسته شود.
 •  بهتر است در روزهای اول به آرامی در منزل قدم بزنید تا جریان خون بهتر باشد.


به این محتوا رای دهید..

۱۰
۲
( امتیاز : ۸۳%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081