مقالات ابدومینوپلاستی

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی یکی از چالش‌هایی است فکر بسیاری از مردان و زنان متقاضی انجام این عمل جراحی زیبایی را درگیر خود کرده است. از آن جایی که فرد باید هزینه زیادی صرف این عمل زیبایی کند این سؤال برای او از اهمیت زیادی برخوردار است. همه انسان‌ها دارای نوسانات طبیعی وزن هستند اما آیا این افزایش وزن می‌تواند روی بزرگ شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی تأثیر بگذارد. این سؤالی است که ما در این مقاله می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم.

آیا جراحی ابدومینوپلاستی برگشت دارد؟

این سؤال که آیا جراحی ابدومینوپلاستی برگشت دارد یا نه، سؤال بسیاری از بیماران است و پاسخ آن مثبت است. باید بگوییم هیچ عمل زیبایی در این دنیا وجود ندارد که برگشت ناپذیر باشد. بعد از هر عمل زیبایی برای افزایش دوام و ماندگاری آن بهتر است به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پزشک خود به دقت توجه کرده و آن‌ها را به درست‌ترین شکل ممکن انجام دهید تا ماندگاری عمل جراحی زیبایی خود را بالا ببرید.

افزایش وزن چگونه بر روی نتایج ابدومینوپلاستی تاثیر می گذارد؟

اگر نوسانات وزنی شما کم باشند، می‌توانید نتایج جراحی ابدومینوپلاستی خود را حفظ کنید. پس افزایش وزن کم، تأثیر چندانی روی بزرگ شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی ندارد. با این حال باید مراقب افزایش وزن خود باشید، زیرا امکان برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی همچنان وجود دارد.

افزایش وزن بیش از حد، ممکن است باعث کشش پوست و عضلات شکم شود. در ادامه این افزایش وزن، شما ممکن است نیاز به اصلاح شکم داشته باشید. پس بهتر است با حفظ سبک زندگی سالم و داشتن رژیم غذایی مناسب به حفظ نتایج جراحی خود کمک کنید.

علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

در این بخش به طور مفصل دلایل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی را برای شما عزیزان شرح داده‌ایم:

رژیم غذایی نامناسب بعد از جراحی ابدومینوپلاستی:

تنها عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای داشتن شکمی صاف و تخت کافی نیست و شما باید در مصرف مواد غذایی نیز مراعات کنید تا نتیجه دلخواه شما ماندگارتر باشد.

پرخوری بعد از ابدومینوپلاستی و مصرف غذاهای چرب و فست فودی به بزرگ شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی بسیار کمک می‌کند. در نقطه مقابل مصرف میوه و سبزی و غذاهای سالم است که به عنوان یک رژیم غذایی درست در این دوران شناخته می‌شود.

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی:

قبل از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی، پزشک به شما توصیه می‌کند بعد از انجام این عمل نباید باردار شوید چون این کار باعث برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی خواهد شد. در صورت بارداری بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی، شما می‌توانید مجدداً این عمل را انجام دهید.

پزشک بی تجربه و غیرمتخصص:

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای گرفتن یک نتیجه عالی از عمل جراحی ابدومینوپلاستی، انتخاب یک پزشک باتجربه و متخصص است. انتخاب پزشکی با تجربه کم، ممکن است روند جراحی شما را تحت تأثیر قرار دهد و باعث بزرگ شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی نیز بشود.

عدم تحرک و ورزش نکردن بعد از ابدومینوپلاستی:

معمولاً پزشکان بعد از عمل ابدومینوپلاستی به بیماران خود توصیه می‌کنند ورزش و تحرک کافی داشته باشند زیرا عدم تحرک می‌تواند عاملی جدی برای برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی باشد.

عدم رعایت نکات قبل و بعد از ابدومینوپلاستی:

مهم‌ترین علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی عدم رعایت نکاتی است که پزشک قبل و بعد از عمل به شما توصیه می‌کند. این که شما تا چه حد این دستورالعمل‌ها را درست انجام دهید در گرفتن یک نتیجه ایده‌آل از عمل جراحی شما تأثیر بسیار پررنگی خواهد داشت.

پیشگیری از بزرگ شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

پیشگیری از بزرگ شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

برای پیشگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی بهتر است در وهله اول نکات و توصیه‌های قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی را به درستی انجام دهید. در وهله بعد ورزش را فراموش نکنید و در طول روز تحرک کافی را داشته باشید.

از طرفی دیگر، حفظ رژیم غذایی سالم و دوری از مصرف مواد غذایی چرب و مضر را در اولویت زندگی خود قرار دهید. بانوان عزیز هم در صورتی که قصد بارداری دارند بهتر است انجام این عمل جراحی زیبایی را به بعد از این دوران موکول کنند تا نتیجه بهتری را کسب کنند.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000