انواع روش های لیپوساکشن کدامند؟
انواع روش های لیپوساکشن کدامند؟
مقالات لیپوساکشن

لیپوساکشن قدرتی یا پال چیست و چه مزایایی دارد؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

لیپوساکشن به روش PAL چیست؟

لیپوساکشن قدرتی یا لیپوساکشن با روش پال یکی از روش های نوین جراحی پیکرتراشی است که باعث حذف چربی های موضعی و ایجاد تناسب ظاهری می شود. این روش دارای ویژگی هایی است که در این مقاله به آن ها می‌پردازیم. لیپوساکشن با دستگاه PAL این بستر را فراهم می ‌کند که جراح کنترل بیشتری روی عمل داشته و چربی ها را دقیق ‌تر و با ظرافت بیشتری استخراج کند. لیپوساکشن با روش پال تفاوت‌ های زیادی با لیپوساکشن معمولی دارد. عمل لیپوساکشن به این گونه است که جراح با استفاده از قدرت دست و حرکت دادن کانولا در بافت به تخریب چربی می پردازد. طبیعی است که این روش ایمنی کمتر و دقت پایین تری به همراه داشته باشد، زیرا باعث خستگی جراح و کاهش دقت جراحی او می شود. قبل از اینکه به بیان لیپوساکشن قدرتی بپردازیم باید درباره لیپوساکشن کلاسیک توضیحاتی را ارائه دهیم.

عمل لیپوساکشن چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است با استفاده از رژیم غذایی و ورزش نتوانند به اندام مورد علاقه خود برسند. در برخی موارد نیز ممکن است صبر و حوصله کافی برای رسیدن به تناسب اندام با ورزش و رژیم غذایی وجود نداشته باشد. این افراد می توانند به منظور کاهش چربی موضعی اندام های مختلف و پیکرتراشی بدن، به روش‌های جراحی نظیر لیپوساکشن روی بیاورند. با استفاده از لیپوساکشن و لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن می توان چربی ها را از بدن خارج کرد و فرم و حجم مناسب را برای ناحیه به ارمغان آورد.

لیپوساکشن با روش پال

همانطور که پیش تر اشاره شد در گذشته برای انجام لیپوساکشن از کانولای جراحی معمولی استفاده می شد و قدرت لازم برای تخریب چربی ها توسط نیروی فیزیکی جراح تامین می شد. بنابراین ممکن بود چربی ها به طور یکنواخت خارج نشده و سطح پوست دچار فرورفتگی و ناهمواری شود. اما در لیپوساکشن پال، این مشکلات مرتفع شده و با استفاده از نیروی مکانیکی کانولای لرزشی و ارتعاشات متناوب آن، می توان چربی ها را به صورت یکنواخت و بدون آسیب به عروق و اعصاب، تخریب و خارج کرد. در لیپوساکشن قدرتی لرزش های متناوبی توسط کانولا ایجاد می شود و همین باعث می شود چربی ها راحت تر تخریب و ساکشن شود. اکثر جراحان بر این باورند که لیپوساکشن به روش پال راحت تر و ایمن تر بوده و با استفاده از آن چربی‌های بیشتری را می توان از بدن خارج کرد.

تفاوت لیپوساکشن قدرتی با دیگر روش های پیکرتراشی

لیپوساکشن قدرتی با استفاده از یک کانولای مرتعش و متناوب انجام می‌شود. این نوع کانولا قابلیت حرکات رفت و برگشتی و حرکات لرزشی دارد. بنابراین فرق و مزیت اصلی لیپوساکشن قدرتی این است که نیازی نیست جراح کانولا را به طور مداوم در بافت چربی حرکت دهد. این موضوع باعث می شود که مقدار استخراج چربی از بدن در لیپوساکشن قدرتی افزایش پیدا کند. زمانی که نیاز به اعمال فشار نباشد، جراح می تواند با دقت و تمرکز بیشتری چربی های موضعی را تخریب و خارج کند.

مزایای لیپوساکشن قدرتی

برای اینکه مزایای لیپوساکشن با دستگاه پال را بیان کنیم باید به موارد زیادی اشاره کنیم. مزایای لیپوساکشن پاور یا قدرتی به شرح زیر می باشد.

  • برای انجام لیپوساکشن به روش پال نیازی به اعمال نیروی فیزیکی از جانب جراح نیست و این موضوع باعث تمرکز بیشتر وی بر موقعیت کانولا و ذخایر چربی شده و از آسیب به عروق و اعصاب محیطی جلوگیری می کند.
  • حجم چربی که در لیپوساکشن به روش PAL خارج می شود، حداقل 30 درصد بیشتر از روش های قدیمی است.
  • در این روش به دلیل دقت بیشتر عمل، کبودی کمتری ایجاد می‌شود.
  • دوره نقاهت این روش کمتر از روش های قدیمی است.
  • در عمل لیپوساکشن همیشه برای استخراج چربی ران و ناحیه شکم مشکلاتی وجود داشت. در لیپوساکشن قدرتی این مشکلات رفع شده و پیکرتراشی شکم و ران با دقت و تاثیر بیشتری انجام می شود.

عوارض لیپوساکشن قدرتی

لیپوساکشن به روش PAL دارای عوارضی می باشد که در این بخش به آن ها می ‌پردازیم. عوارض لیپوساکشن قدرتی در صورت مهارت و دقت کافی جراح به کمترین میزان خود می رسد. از عوارض محتمل لیپوساکشن قدرتی می توان به امکان ناهمواری سطح ناحیه، افتادگی و شل شدن پوست و ایجاد خون مردگی و بافت اسکار اشاره کرد.

هزینه لیپوساکشن به روش پال

هزینه لیپوساکشن به روش پال به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله عواملی که روی هزینه لیپوساکشن قدرتی تاثیر دارند می توان به مقدار بافت چربی، مهارت و تجربه جراح و مخارج بیمارستان یا مرکز جراحی اشاره کرد.


به این محتوا رای دهید..

۶۸
۶
( امتیاز : ۹۲%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081