مقالات لیپوساکشن

سوالات متداول در زمینه لیپوماتیک و لیپوساکشن

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

لیپوماتیک چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن این است که در عمل لیپوماتیک می‌ توان از چربی ‌های خارج شده مجددا استفاده کرد و با تزریق چربی به نواحی مورد نیاز، فرم مناسب بدنی را ایجاد کرد. در روش لیپوماتیک چربی ها با استفاده از کانولای لرزش و مرتعش تضعیف شده و این مسئله باعث می شود تا بافت آن ها آسیب زیادی ندیده و مجددا بتوان از این چربی ها برای تزریق به نقاط مختلف استفاده کرد. در روش های مختلف لیپوساکشن ممکن است از تزریق دارو، امواج اولتراسوند و یا لیزر برای تخریب چربی ها استفاده کرد و امکان آسیب رسیدن به بافت و سلول های چربی وجود دارد.

 

طریقه انجام لیپوماتیک سینه چگونه است؟

منظور از عمل لیپوماتیک سینه، خارج کردن ذخایر چربی در این قسمت می باشد. در ناحیه قفسه سینه می توان چربی ها را با این روش حذف نموده و فرم و سایز مناسب را برای سینه ها ایجاد کرد. لیپوماتیک روی بافت نرم سینه انجام می‌شود. در عمل لیپوماتیک سینه باید توجه داشت که استخراج چربی به میزان کافی بوده و فرم مناسبی برای سینه ها ایجاد شود. لیپوماتیک سینه تنها قادر به استخراج چربی های سینه است و برای برداشتن بافت و پوست اضافی این قسمت باید از جراحی ماموپلاستی استفاده شود. معمولا لیپوماتیک سینه برای افرادی کاربرد دارد که در ناحیه سینه افتادگی زیادی نداشته و پوستشان از قابلیت کششی مناسب برخوردار باشد.

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک را انجام دهند؟

تعیین کاندیدای مناسب برای عمل لیپوماتیک بر عهده جراح است. افرادی که چاقی مفرط دارند، نباید این عمل را انجام داده و لازم است قبل از آن وزن خود را به حد استاندارد برسانند؛ چرا که تمامی ذخایر چربی فرد با لیپوماتیک قابل حذف نیست و همینطور پوست و بافت اضافه بعد از عمل ممکن است ظاهر را تحت تاثیر قرار دهد. اساسا نباید به لیپوساکشن و لیپوماتیک به عنوان راهی برای کاهش وزن نگاه کرد. همچنین بیماران مبتلا به هموفیلی کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستند. فردی که جراحی لیپوماتیک انجام می‌دهد باید دارای سیستم ایمنی قوی بوده و به بیماری های عفونی مبتلا نباشد. در غیر این صورت احتمال بروز عوارض جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن قوت می گیرد.

آیا لیپوماتیک برای کوچک کردن سینه خانم ها موثر است؟

لیپوماتیک سینه تنها قادر به کاهش توده های چربی سینه بوده و نمی تواند معضل پوست آویزان و افتاده را برطرف کند. اگر سایز سینه بیش از حد بزرگ بوده و پوست شل داشته باشد، باید به عمل های جایگزین مثل ماموپلاستی فکر کرد. زیرا درصورت بزرگ بودن سینه و تخلیه حجم چربی زیاد ممکن است افتادگی سینه و افتادگی پوست اتفاد بی افتد. در هر صورت شما باید برای معاینه و انتخاب نوع جراحی به جراح مراجعه کنید.

چرا چربی‌ها پس از انجام لیپوساکشن باز می گردند؟

افرادی که با استفاده از روش هایی نظیر لیپوساکشن سایز خود را کاهش می دهند، به دلیل اینکه در مدت زمان کم به تناسب اندام می رسند، ممکن است سبک زندگی قبلی خود را ادامه دهند. این افراد معمولاً رژیم غذایی مناسب نداشته و کم تحرک هستند. بافت چربی در اثر سبک زندگی نادرست می تواند مجددا رشد کرده و نتایج لیپوساکشن را تحت تاثیر قرار دهد. این موضوع به بیمار و سبک زندگی وی بستگی دارد. فردی که لیپوساکشن انجام می‌ دهد باید ورزش را در برنامه خود قرار داده و رژیم غذایی مناسبی داشته باشد زیرا بدون ورزش و  رژیم غذایی مناسب نمی توان انتظار چندانی از نتیجه داشت. در چنین شرایطی می توان تضمین کرد که نتایج عمل لیپوساکشن دائمی خواهد بود.

لیپوساکشن برای کاهش چربی در چه نقاطی مناسب است؟

با استفاده از لیپوساکشن می توان چربی های موضعی را از بدن خارج کرد، این توده چربی می تواند در هر نقطه از بدن تجمع پیدا کرده باشد. استخراج چربی با استفاده از لوله های کانولا انجام می شود. از جمله نقاط بدن که می توان با استفاده از لیپوساکشن چربی های آنها را خارج کرد می توان به گونه، شکم، ران، بازو، چانه، غبغب، سینه، پهلو، کمر، باسن و ساق پا اشاره کرد.

در جراحی لیپوساکشن از کدام روش بیهوشی استفاده می شود؟

نوع بیهوشی مورد استفاده در عمل لیپوساکشن به شرایط بدنی فرد بستگی داشته و جراح تشخیص می دهد که از چه نوع بیهوشی برای فرد استفاده کند. در برخی از موارد ممکن است نیاز به بیهوشی عمومی باشد و گاهی اوقات ممکن است جراح به بیهوشی موضعی یا بی حسی همراه با آرام بخش وریدی بسنده کند. معمولا هرچه روند تهاجمی عمل جراحی بیشتر بوده و برش های طولانی تری ایجاد شود، از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

آیا لیپوساکشن عوارضی را به همراه دارد؟

همانند هر عمل دیگری انجام عمل لیپوساکشن نیز ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. این عوارض در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. بنابراین اکثر عوارض لیپوساکشن به سیستم بدنی فرد بستگی دارد. بروزمشکلاتی از قبیل کبودی، تورم و درد پس از عمل طبیعی بوده و با گذشت زمان از بین می رود. طی یک جلسه جراحی نباید بیش از 5 لیتر چربی از بدن خارج شود. در غیر این صورت احتمال بروز عوارض و مشکلات ناشی از جراحی افزایش می یابد. تا چند روز از ناحیه تحت جراحی ترشحاتی خارج خواهد شد که کاملا طبیعی بوده و ممکن است به این منظور از درن های آبکشی استفاده شود. 

آیا هزینه عمل لیپوماتیک تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

در اکثر موارد به دلیل جنبه زیبایی، هزینه عمل لیپوماتیک باید توسط خود فرد پرداخت شود. در تمام عمل‌های زیبایی بیمه دخالتی در پرداخت هزینه ‌ها ندارد. تنها در صورتی که چاقی باعث شود که سلامت بدن به خطر بیفتد و لیپوماتیک جنبه درمانی پیدا کند، بیمه ممکن است مقداری از هزینه را پرداخت کند. هرچند امسال که در سال 1401 هستیم ممکن است بیمه ها آپشن هایی را برای جراحی هایی که ممکن است جنبه زیبایی داشته باشند قرار دهند.

هزینه عمل لیپوماتیک چقدر است؟

هزینه جراحی لیپوماتیک را نمی توان به طور دقیق تعیین کرد. عوامل زیادی از قبیل دستگاه مورد استفاده در لیپوماتیک، مهارت جراح، حجم چربی، تعداد نقاطی که باید تحت جراحی قرار گیرد و تعداد جلسات مورد نیاز بر قیمت عمل لیپوماتیک تاثیر می گذارد. شما به منظور انجام جراحی و دانشتن هزینه آن باید حضوری به مطب جراح مراجعه کنید و پس از معاینه از هزینه دقیق جراحی خود مطلع شوید.


به این محتوا رای دهید..

۶
۳
( امتیاز : ۶۷%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081