مقالات لیپوساکشن

لیپوساکشن اولترازد

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

لیپوساکشن اولترازد چیست؟

لیپوساکشن اولترازد یکی از روش های لیپوساکشن است که برای رسیدن به تناسب اندام کاربرد دارد. در برخی از موارد اضافه وزن و حجم چربی بدن، بیش از حد معمول بوده و رسیدن به تناسب اندام با استفاده از ورزش و رژیم غذایی، سخت و زمان بر است. در چنین مواردی بهترین گزینه برای حذف چربی های موضعی استفاده از عمل لیپوساکشن است.

فرق اساسی روش اولترازد با سایر روش های لیپوساکشن در استفاده از امواج اولترازد برای در هم شکستن ساختار سلول های چربی و استخراج راحت تر آن است.

لیپوساکشن اولترازد روشی برای رسیدن به تناسب اندام و فرم بدنی مناسب بوده که غالبا نتایج سریع و محسوس در پی دارد. لیپوساکشن به روش اولترازد علاوه بر جنبه زیبایی به سلامت جسمی فرد هم کمک می کند.

مزایای لیپوساکشن اولترازد

امروزه لیپوساکشن به روش اولترازد در میان عمل های زیبایی اندام بسیار محبوب شده و افراد زیادی با این روش جراحی انجام می دهند. این محبوبیت به دلیل مزایای بالای این روش است. در ادامه به بیان مزایای لیپوساکشن اولترازد می پردازیم.

  • لیپوساکشن اولترازد روشی ایمن و غیر تهاجمی است.
  • لیپوساکشن اولترازد باعث می شود که بعد از عمل، پوست کشیده شده و حالت آویزان نداشته باشد. بنابراین احتمال نیاز به جراحی مکمل مانند ابدومینوپلاستی کاهش می یابد.
  • سرعت عمل بسیار بالا است و این موضوع باعث افزایش دقت جراحی می شود.
  • با استفاده از لیپوساکشن اولترازد می توان در زمان کمی حجم چربی بالایی را از بدن خارج کرد.
  • امکان به وجود آوردن شکم سفت و عضلانی در این روش وجود دارد.
  • در حین انجام این عمل آسیبی به پوست و عضله ها وارد نمی شود.
  • انجام عمل معمولا به همراه بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی خواهد بود.
  • لاغری به روش اولترازد برای تمام نقاط بدن قابل استفاده است.

معایب و عوارض لیپوساکشن اولترازد

عوارض لیپوساکشن به روش اولترازد بسیار ناچیز است. همه افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که دارای بیماری های خاص هستند، کاندید مناسبی برای این روش نیستند. یکی از مهم ترین معایب لاغری به روش اولترازد این است که در مناطقی مانند شکم نمی توان چربی های زیادی را خارج کرد. در صورتی که عادت های غذایی غلط دوباره تکرار شود، امکان بازگشت مجدد چربی وجود دارد. 

بهترین مناطق بدن برای انجام لیپوساکشن اولترازد کدامند؟

مناطق مختلف بدن برای انجام جراحی به روش اولترازد مناسب هستند. از جمله این جراحی ها می توان به لیپوساکشن شکم، ران، سینه، پهلو، لیپوساکشن صورت، بازو و غبغب اشاره کرد. اگر حجم چربی بدن فرد زیاد باشد، انجام لیپوساکشن برای هر کدام از اعضای بدن باید در یک جلسه جداگانه انجام شود. ممکن است در نواحی همانند شکم که حجم بالاتری از چربی را به خود اختصاص می دهند، نیاز به دو جلسه جراحی باشد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام لیپوساکشن اولترازد هستند؟

افرادی که قصد انجام لیپوساکشن به روش اولترازد را دارند، باید سن کمتر از 45 سال داشته باشند. همچنین افرادی که در ناحیه بازو، ران، باسن، شکم و پهلو چربی زیادی دارند، گزینه مناسبی برای انجام این عمل هستند.

سلامت کامل جسمی و روحی نیز از شرایط پیش نیاز برای انجام لیپوساکشن اولترازد می باشد. قابلیت کشسانی و قدرت مناسب پوست یکی از مهم ترین شرایط برای انجام لیپوساکشن اولترازد است تا ظاهر اندام بعد از عمل حالت افتاده و شل پیدا نکند.

ماندگاری لیپوساکشن اولترازد

در شرایط ایده آل نتایج و ماندگاری لیپوساکشن اولترازد مدت زمانی طولانی است. فردی که این عمل را انجام می دهد باید پس از عمل رویه زندگی خود را عوض کند. بهتر است فرد برنامه غذایی مناسبی داشته باشد. همچنین ورزش کردن و تحرک داشتن می تواند باعث ماندگاری تغییرات ایجاد شده در بدن شود. در غیر این صورت با گذشت زمان  فرد از لحاظ ظاهری دوباره به حالت قبلی باز می گردد. پیشنهاد می شود بعد از عمل لیپوساکشن اولترازد به متخصص تغذیه مراجعه و رژیم غذایی مناسب را برای نگهداری از نتایج این عمل طراحی و اجرا کرد.

خطرات لیپوساکشن به روش اولترازد 

در چند سال اخیر ثابت شده است که انجام لیپوساکشن خطراتی همانند مرگ را به همراه ندارد. پیشرفت در زمینه لیپوساکشن به حدی بالا بوده است که امروزه در مواردی با استفاده از بی حس کننده موضعی انجام می شود. خطرات لیپوساکشن اولترازد با کمک روش های نوین جراحی به حداقل رسیده است. مهارت و تجربه بالای جراح و پایبندی به دستورالعمل های بعد از لیپوساکشن نقش بسیار مهمی در پیشگیری از این خطرات ایفا می کند.


به این محتوا رای دهید..

۷
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000