مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی
مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات عمل بینی

آگاهی های قبل از عمل بینی گوشتی که باید بدانید

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل بینی گوشتی چیست و چه کسانی کاندید آن هستند؟

امروز عمل زیبایی بینی یا به اصطلاح تخصصی رینوپلاستی به یکی از محبوب ترین جراحی ها تبدیل شده و افراد زیادی به دنبال انجام آن هستند. با توجه به این نکته باید اطلاعات کاملی وجود داشته باشد تا افراد با خیال راحت بتوانند عمل جراحی بینی را انجام دهند. در کشور ما روزانه صدها عمل بینی گوشتی انجام می شود. در صورتی که بینی گوشتی دارید این مقاله را به طور کامل بخوانید تا اطلاعات کافی را به دست آورید.

عمل بینی گوشتی

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

منظور از بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی به نوعی بینی گفته می‌شود که دارای پوست ضخیم باشد. این بینی دارای غدد سبابه فراوان بوده و منافذ و سوراخ های پوست آن بازتر می باشد. به طور ساده تر بینی گوشتی دارای درصد کمی استخوان و غضروف بوده و درصد بالایی از ساختار آن را پوست و چربی تشکیل داده است. این نوع بینی اکثرا حالت افتاده داشته و سوراخ های آن بزرگتر است. به طور میانگین این بینی ها در مردان بیشتر از زنان شایع است. عمل زیبایی بینی گوشتی به دلیل ساختار استخوانی کم، سخت تر بوده و حالت دهی و فرم دهی به بینی دشوار تر و بازگشت نتیجه عمل هم محتمل تر است.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

بینی گوشتی دارای پوست قطور و بافت عضلانی زیاد است. استخوان بینی و غضروف های قسمت بالایی آن کوچک و نازک است. اما در قسمت پایینی بینی های گوشتی غضروف نرم و پوست ضخیم تری دیده می شود. از میان این بخش ها پوست قطور باعث سخت شدن شکل پذیری بینی می شود. در مقابل بینی استخوانی بیشتر از غضروف و استخوان تشکیل شده و برخلاف بینی گوشتی، قسمت فوقانی بینی بزرگتر است. قوز بینی بیشتر در مدل های استخوانی دیده می شود، زیرا علت قوز بینی به شکل استخوان و برآمدگی آن برمی گردد. همچنین عمل بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی راحت تر است.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

حالت پذیری بینی گوشتی پس از عمل

یکی از متداول‌ ترین سوالاتی که درباره عمل بینی گوشتی مطرح می شود این نکته است که آیا بینی دوباره بزرگ می شود یا خیر. در صورت ماهر بودن پزشک و در شرایط ایده‌آل، این اتفاق نمی‌افتد. البته لازم به ذکر است که نتیجه نهایی 6 ماه تا دو سال پس از انجام عمل بینی گوشتی مشخص می شود. این مدت زمان به دلیل ضخیم بودن پوست بینی است. ورم بینی گوشتی بعد از عمل ممکن است تا دوسال کاملا برطرف نشود.

در مواردی که بینی گوشتی باشد اکثرا عمل بینی به روش باز مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی بینی به روش بسته بیشتر برای بینی های استخوانی که نیاز به تغییرات کمتری دارند استفاده می شود. عمل بینی به روش بسته در صورتی انجام می شود که جزئیات اجزای داخل بینی از طریق سوراخ های بینی قابل مشاهده باشند.

دوره نقاهت جراحی بینی گوشتی

دوره نقاهت جراحی بینی در افرادی که دارای دماغ گوشتی هستند نسبت به افراد دارای بینی استخوانی بیشتر است. همچنین ممکن است مدت جراحی بینی گوشتی بیشتر باشد. بعد از عمل بینی گوشتی نیاز به گذشت زمان بیشتری است تا ورم بینی کاملا از بین رود که این موضوع به دلیل گوشتی بودن بینی است. بنابراین نتیجه عمل با گذشت زمان بیشتر مشخص می شود. به صورت میانگین افراد دارای بینی استخوانی می توانند نتیجه نهایی نیمرخ خود را پس از شش ماه و همچنین نتیجه نهایی زاویه روبرو را پس از یک سال مشاهده کنند. اما در افراد دارای بینی گوشتی این زمان بیشتر می شود. می توان گفت که طول دوره نقاهت عمل بینی گوشتی بین شش ماه تا دو سال خواهد بود.

هزینه عمل بینی گوشتی

کاندید مناسب برای عمل بینی گوشتی

در هر نوع بینی باید توجه شود که در صورتی جراحی بینی انجام شود که واقعا به آن نیاز باشد. بنابراین برخی از بینی ها ممکن است دارای جنس گوشتی بوده اما ظاهر خوبی داشته باشند. این بینی ها به عمل نیاز ندارد. به طور کلی فردی که قرار است عمل انجام دهد باید با پزشک خود به صورت کامل مشورت کرده و درباره روش جراحی بینی و شرایط پس از آن اطلاعات کافی را کسب کند.

هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی

یکی از اصلی ترین مسائلی که در انتخاب جراح مناسب بینی مورد توجه قرار می گیرد، هزینه و قیمت عمل بینی گوشتی است. همانطور که گفته شد عمل بینی گوشتی سخت تر از بینی استخوانی بوده و به دقت و مهارت جراح مناسب نیاز دارد که همین مسئله باعث افزایش قیمت عمل بینی گوشتی می شود. به طور کلی باید برای هزینه عمل بینی گوشتی بین 20 تا 40 درصد هزینه بیشتر در نظر گرفت.


به این محتوا رای دهید..

۶
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081