مقالات عمل بینی

قبل از جراحی بینی چه آزمایشهایی مورد نیاز است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

جراحی بینی یکی از عمل های شایع است که جنبه ی زیبایی دارد. این عمل در مواردی لازم است انجام شود که بینی از نظر ظاهری دارای مشکلات جدی باشد. این عمل جراحی با دو روش قابل انجام است. هر دوی این روش ها دارای تهاجم بالایی هستند. البته باید بیان کنیم که روش بسته نسبت به روش باز دارای تهاجم کمتری است. قبل از انجام این عمل لازم است آزمایش های مختلفی از بیمار گرفته شوند. انجام این آزمایش ها برای همه ی افرادی که قصد انجام این عمل را دارند واجب است. جراح باید همه ی این آزمایش ها را برای بیمار تجویز کند و از او بخواهد این آزمایش ها را انجام دهد. در این مطلب به همه ی این آزمایش ها می پردازیم و بیان می کنیم قبل از انجام این عمل چه آزمایش هایی باید انجام شوند.

قبل از جراحی بینی چه آزمایش هایی لازم است؟

قبل از انجام این عمل بیمار باید آزمایش هایی را انجام دهد. انجام این تست ها باید توسط بیمار و جراح جدی گرفته شوند و پشت گوش انداخته نشوند. برخی از این آزمایش ها برای بررسی وضعیت بیمار هستند. این آزمایش ها سطح سلامت بیمار را از همه نظر مشخص می کنند. برخی دیگر از آزمایش ها برای بررسی وضعیت بینی انجام می شوند. انجام این آزمایش ها باید توسط بیمار و جراح جدی گرفته شوند و پشت گوش انداخته نشوند. در صورتی که فرد بیماری یا مشکلی داشته باشد و این عمل را انجام دهد مشکلات جدی برای او به وجود می آیند. همچنین دوره نقاهت برای او افزایش می یابد. کمتر مشاهده می شود که یک جراح بدون انجام این آزمایش ها این عمل را انجام دهد. بیمار باید به محض این که این آزمایش ها را انجام داد نتایج آن ها را به جراح ارائه دهد. در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد ابتدا باید بیمار درمان شود سپس عمل انجام شود.

آزمایش خون قبل از عمل بینی

یکی از آزمایش هایی که قبل از انجام جراحی باید انجام شود آزمایش خون است. از طریق آزمایش خون می توان فاکتور های فراوانی را بررسی کرد. بستگی دارد که جراح چه اطلاعاتی را نیاز داشته باشد. در واقع آزمایش خون اطلاعات کاملی را از سطح سلامتی بیمار به ما می دهد. خون یک ماده سیال است که به سلول های مختلف بدن غذا رسانی می کند. همچنین سلول ها را از مواد زائد تصفیه می کند. این موضوع باعث می شود که با انجام آزمایش های مختلف بر روی خون نتایج وسیعی را به ما بدهد. با انجام این آزمایش می توان وضعیت سلامتی کل بدن را مورد بررسی قرار دهد. همچنین وضعیت عفونت بیمار را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین اگر فرد به یک بیماری مبتلا باشد آن را نشان می دهد. به همین دلیل است که جراحان قبل از انجام جراحی توصیه دارند که بیمار این آزمایش را انجام دهد.

آزمایش خون قبل از عمل بینی

آزمایش انعقاد خون برای عمل بینی

قبل انجام جراحی لازم است تست انعقاد خون هم انجام شود. این آزمایش میزان لختگی خون را مشخص می کند. لختگی خون در مواردی که پوست دچار آسیب می شود به وجود می آید تا از خونریزی جلوگیری کند. اما این حالت در جریان خون نباید به وجود آید. لختگی خون ممکن است آسیب های جدی را به همراه داشته باشد. در صورت انتقال لختگی خون به قلب، ریه و مغز مشکلات جدی برای بیمار به وجود می آیند. آزمایش انعقاد خون می تواند میزان انعقاد خون و مدت زمان آن را تعیین کند. این آزمایش باید حتماً انجام شود. حتی در مواردی که فرد قصد انجام عمل را ندارد بهتر است هر چه وقت یکبار این آزمایش را انجام بدهد. انجام این آزمایش سخت نبوده و عوارضی را هم برای بیمار به وجود نمی آورد. این آزمایش خود دارای انواع مختلفی است. قبل از انجام جراحی لازم است همه ی این تست ها انجام شوند تا وضعیت انعقاد خون مشخص شود. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد می توان جراحی زیبایی بینی را انجام داد.

آیا آزمایش ایدز قبل از عمل بینی ضروری است؟

قبل از انجام عمل بینی باید آزمایشات مختلفی انجام شوند. یکی از این آزمایشات آزمایش ایدز است. در واقع انجام تست HIV قبل از جراحی بینی ضروری است و حتماً باید انجام شود. ایدز HIV یک بیماری عفونی است که ایمنی بدن را ضعیف می کند. ممکن است افرادی باشند که به این بیماری مبتلا بوده اما نشانه ای در خود نداشته باشند. به همین دلیل است که انجام این آزمایش برای همه ی افرادی که قصد انجام این عمل را دارند ضروری است. نه تنها این عمل بلکه قبل از انجام هر جراحی دیگر لازم است که این آزمایش انجام شود. این بیماری بیش از هر چیزی به سیستم ایمنی بدن حمله می کند. این بیماری دارای سه مرحله است. در مراحل اول بیمار هیچ گونه علائمی از این بیماری ندارد اما می تواند آن را منتقل کند. چیزی که در انجام این جراحی به آن نیاز داریم سیستم ایمنی قوی است همان چیزی که در بیماران مبتلا به ایدز وجود ندارد. به همین دلیل انجام این جراحی برای این افراد می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. حتی در مواردی ممکن است باعث مرگ بیمار شود.

عکس برداری از سر و گردن قبل از عمل بینی

قبل از انجام عمل لازم است آزمایش های رادیولوژی هم انجام شوند. این آزمایش ها به جراح جزئیات دقیقی از بینی را می دهد. به این ترتیب جراح راحت تر می تواند روش انجام عمل را انتخاب کند. همچنین آمادگی بهتری را برای انجام جراحی خواهد داشت. یکی از کارایی های این آزمایشات پیدا کردن ایرادات احتمالی در بینی است. به این گونه که اگر در بینی مشکلاتی همچون پولیپ یا انحراف وجود داشته باشد جراح می تواند آن ها را تشخیص دهد. در چنین شرایطی دو عمل را با هم انجام می دهد. اگر این مشکلات رفع نشوند فرد پس از عمل دچار مشکلات تنفسی می شود. یک جراح کاربلد لازم می داند تا این آزمایشات را انجام دهد و جزئیات بیشتری را به دست آورد. انجام این آزمایشات کار سختی نیست. اما در صورت انجام ندادن آن ها ممکن است در مواردی مشکلاتی برای بیمار به وجود آیند. یک جراح خوب همه ی این کار ها را انجام می دهد و اجازه نمی دهد که هیچ گونه مشکل احتمالی به وجود آید.

عکس برداری قبل از عمل بینی

عکس آتیله ای برای عمل بینی

عکس برداری قبل از عمل بینی لازم است. قبل از انجام این عمل عکس هایی از بیمار گرفته می شوند. این عکس ها جزء آزمایشات قبل از عمل به حساب نمی آیند. معمولاً جراح یا دستیاران او این عکس ها را از بیمار می گیرند. این عکس ها از زوایای مختلف از بیمار گرفته می شوند. در این عکس ها باید بینی بیمار کاملاً مشخص باشد. این عکس ها همه مشکلات و ایرادات بینی را از زوایای مختلف نشان می دهند. جراح با استفاده از این تصاویر می تواند بهتر روش انجام عمل را انتخاب کند. همچنین ایرادات موجود در بینی را پیدا کرده و بهترین راه را برای درمان انتخاب می کند. بهتر است این عکس ها در شرایطی از بیمار گرفته شوند که هیچ گونه آرایشی نداشته باشند. آقایان هم بهتر است در هنگام عکسبرداری ریش و سبیل نداشته باشند. عکس ها باید به گونه ای گرفته شوند که تمام زوایا و ابعاد صورت قابل تشخیص باشند. پس از انجام این عمل هم عکس هایی از بیمار گرفته می شوند. در چنین شرایطی راحت تر می توان نتایج به دست آمده را با قبل از عمل مقایسه کرد. جراح با رضایت بیمار می تواند از این عکس ها برای تبلیغات استفاده کند.

نوار قلب قبل از عمل بینی

قبل از این که این جراحی انجام شود باید قلب بیمار به طور کامل بررسی شود. برخی از جراحان توصیه دارند که افراد بالای 50 سال این آزمایش را انجام دهند اما مشکلات قلبی ممکن است در هر سنی به وجود آیند. بنابراین توصیه ما این است که همه افراد قبل از انجام این جراحی این تست را انجام دهند. با انجام این آزمایش می توان کارکرد قلب را به خوبی سنجید. این آزمایش بسیار ساده بوده و دردی را به همراه ندارد. الکتروکاردیوگرام می تواند کارکرد قلب را به طور دقیق بسنجد. در صورتی که مشکل در این قسمت وجود داشته باشد این آزمایش آن مشکل را نشان می دهد. در صورت بروز هر گونه مشکل قلبی نباید این عمل انجام شود زیرا ممکن است مشکلات جدی به بار آیند. تنها در مواردی فرد می تواند این عمل را انجام دهد که مشکلات قلبی او رفع شده باشند.

چه مدت قبل از انجام عمل باید آزمایشات را انجام داد؟

پس از این که بیمار به جراح مراجعه کند و معاینه شود آزمایشاتی برای او تجویز می شوند. بیمار باید همان زمان برای انجام این آزمایشات اقدام کند. معمولاً افراد زمانی برای معاینه به جراح مراجعه می کنند که همان مدت زمان قصد انجام عمل داشته باشند. به عنوان مثال بیمار امروز برای معاینه به جراح مراجعه می کند و از او می خواهد که یک هفته بعد او را عمل کند. در چنین شرایطی بهتر است که هر چه زودتر آزمایشات انجام شوند. باید در نظر داشت که نتایج آزمایشات هم سریع به دست بیمار نمی رسند. به همین دلیل هر چه سریع تر این آزمایشات انجام شوند بهتر است. در این زمینه جراح هم بیمار را راهنمایی کرده و نکات لازم را به او می گوید.

آیا انجام همه آزمایش ها ضروری است؟

رینوپلاستی یک عمل تهاجمی است و فشار زیادی را به بیمار وارد می کند. در حین انجام این عمل بیمار خون زیادی را از دست می دهد. همچنین لازم است که فرد در حالت بی هوشی قرار گیرد. به همین دلیل فرد باید همه آزمایشات را انجام دهد. در واقع جراح باید تا جایی که می  این آزمایشات را برای فرد تجویز کند تا بتواند سطح سلامت او را مورد بررسی قرار دهد. همین آزمایش ها هستند که مشخص می کنند که چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام عمل بینی هستند. بیمار باید انجام این تست ها را جدی گرفته و برای انجام آن ها اقدام کند. نتایج این آزمایش ها می بایست قبل از جراحی به دست جراح برسد. انجام هر آزمایشی که جراح تجویز کرده است برای بیمار ضروری است.

بهترین زمان برای انجام آزمایش ها قبل از عمل جراحی بینی

بهترین زمان برای انجام این آزمایش ها دو هفته قبل از انجام جراحی است. معمولاً بیماران دو هفته قبل از تاریخی که برای جراحی در نظر دارند به جراح مراجعه می کنند. این افراد می بایست در همان زمان برای تست های تجویز شده اقدام کنند. برخی از جراحان از بیمار می خواهند که در روز عمل نتیجه این آزمایش ها را ارائه دهند. جراح باید چند روز قبل از انجام جراحی نتایج را مشاهده کند تا در صورت بروز هر گونه مشکلی آن را رفع کرده و عمل را کنسل کند. بنابراین این فرد باید بلافاصله پس از دریافت نتایج این آزمایش ها نتايج را به جراح ارائه دهد. در صورتی که بیمار در شهر دیگری اقامت داشته باشد و این آزمایش ها را در شهر خود انجام داده باشد باید نتایج را از طریق اینترنت برای جراح بفرستد.

در چه صورتی جراح از انجام عمل خودداری می کند؟

در صورتی که جراح آزمایشات را بررسی کرده و ببیند فرد دچار مشکل جدی باشد از انجام این عمل خودداری می کند. انجام این عمل برای افرادی که دارای بیماری های جدی هستند خطرناک است. در مواردی هم که جراح ببینید در روزهای قبل از انجام جراحی بیمار سرما خورده است و یا دچار حساسیت شده است انجام این عمل را به بعدا موکول می کند. در ادامه بیان می کنیم که در چه مواردی انجام این عمل کنسل می شود.

  •  افرادی که دچار بیماری های قلبی جدی هستند. تست نوار قلب به همین دلیل انجام می شود.
  •  در مواردی که فرد به ویروس HIV مبتلا باشد.
  •  در مواردی که فرد دارای سن بالای 60 یا کمتر از 18 سال باشد.
  •  در مواردی که فرد دچار دیابت شدید باشد.
  •  در مواردی که فرد به طور جدی دچار کلسترول، فشار خون و ...  باشد.

تست کرونا قبل از عمل بینی

یکی از آزمایشاتی که امروزه قبل از انجام هر عمل جراحی انجام می شود تست کرونا است. این آزمایش با استفاده از تست پی سی آر انجام می شود. وجود ویروس کرونا اواخر سال 1398در کشور ما به طور رسمی اعلام شده و اکنون که در سال 1401هستیم این بیماری تا الآن توانسته است جان افراد زیادی را بگیرد. این آزمایش هم برای حفظ سلامت بیمار و هم برای حفظ سلامت کادر پزشکی که او را عمل می کنند انجام می شود. زيرا کرونا یک بیماری است که از طریق تنفس خیلی راحت منتقل می شود. همچنین کادر پزشکی هم می‌ بایست به طور مداوم این تست را انجام دهند تا باعث درگیر شدن همکاران خود و بیمار نشوند. بیماری کرونا سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. در چنین شرایطی انجام عمل بینی می تواند برای فرد خطرناک باشد.


به این محتوا رای دهید..

۲۴
۱۰
( امتیاز : ۷۱%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000