مقالات جراحی پلاستیک

لیفت لب با نخ

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

لیفت لب با نخ یک جایگزین مناسب برای فیلرهای لب و روش‌های جراحی لیفت لب است، به خصوص اگر می‌خواهید به جای افزایش حجم کلی، شکل لب‌های خود را تغییر دهید. با این حال می‌توانید لیفت لب با نخ را با درمان‌هایی مانند فیلر به صورت ترکیبی استفاده کنید. یک پزشک متخصص و باتجربه می‌تواند شما را در انتخاب بهترین نوع درمان یاری کند.

نحوه انجام لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ یا سانترال لب با نخ، شامل یک نخ مینیاتوری است که از طریق لب‌ها از نقاط مشخصی عبور داده می‌شود تا پوست را سفت کند و به عبارتی لب را لیفت می‌کند. پزشک از یک لوله نازک که ظرافتی مشابه موی انسان دارند برای وارد کردن نخ‌ها استفاده می‌کند. این روش به شما این امکان را می‌دهد که فرم لب‌های خود را کامل و برجسته‌تر کنید.

کاندیدای مناسب لیفت لب با نخ

در این قسمت می‌خواهیم ویژگی‌های کاندیدای مناسب لیفت لب با نخ را برای شما عزیزان بیان کنیم تا اگر شما هم این خصوصیات را دارید برای افزایش زیبایی لب‌های خود به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 • از بین بردن چین و چروک‌های لب افراد سیگاری

 • مناسب برای افرادی که به صورت ارثی یا به دلیل افزایش سن لب‌های نازکی دارند.

 • جهت استاندارد کردن فاصله بین لب و بینی

مزایای لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ نسبت به حالتی که بر اثر استفاده از فیلرها در لب‌ها ایجاد می‌شود بسیار طبیعی‌تر بوده و از طرفی نیز این روش غیرتهاجمی باعث تحریک تولید کلاژن در اطراف ناحیه لب شما می‌شود که می‌تواند در آینده چین و چروک آن قسمت را کاهش دهد. همچنین قرینه سازی لب با نخ نییز امکان پذیر است.

خطرات و عوارض لیفت لب با نخ

خطرات و عوارض لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ می‌تواند عوارض بسیار جزئی مانند کبودی و تورم را برای شما در پی داشته باشد. اما اگر در انتخاب پزشک خود دقت کنید و پزشکی با مهارت و متخصص را برای خود انتخاب کنید، می‌توانید احتمال هر گونه خطر یا عوارضی را از خود دور کنید. اما در غیر این صورت ممکن است چنین عوارضی برای شما رخ دهد؛

 • عفونت

 • درد

 • مشکلات بعد از بیهوشی

 • مشکل و احساس کشش هنگام باز کردن دهان

 • حساسیت به نور زیاد

 • ناقرینگی لب‌ها بعد از عمل

اقدامات قبل از لیفت لب با نخ

در ادامه می‌خواهیم به چند نکته اقدامات قبل از لیفت لب با نخ بپردازیم؛

 • پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون

 • پرهیز از مصرف دخانیات

 • شرکت در جلسات مشاوره‌ای با پزشک

 • مطلع ساختن پزشک نسبت به بیماری‌های عفونی

 • در صورت مصرف دارویی خاص و یا حساسیت‌های دارویی پزشک خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از لیفت لب با نخ

بعد از انجام لیفت لب بالا با نخ یا سانترال لب با نخ شما به عنوان بیمار باید برخی نکات را رعایت کنید تا از بروز عوارض این عمل به طور جدی جلوگیری کرده باشید.

 • تا 2 هفته از مواد آرایشی مختص لب و اطراف آن پرهیز کنید.

 • تا دو هفته از مصرف دخانیات دوری کنید.

 • از کمپرس یخ برای از بین بردن کبودی و تورم‌ استفاده کنید.

 • بدون تجویز پزشک دارویی مصرف نکنید حتی داروهای مسکن.

 • تا 2 روز اول دهان خود را زیاد باز نکنید.

 • تا 10 روز بعد از انجام لیفت لب با نخ از رفتن به استخر و سونا جداً خودداری کنید.

 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

 • فعالیت بدنی سنگین نداشته باشید.

 • با استفاده از مسواک‌های مناسب کودکان، مسواک بزنید.

 • تا چند روز حتماً به پشت بخوابید.

 • از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا فشاری به زخم‌ها نیاید.

دوره نقاهت و مراحل بهبودی بعد از لیفت لب با نخ

در دوره نقاهت دو یا سه روزه بعد از لیفت لب با نخ، ممکن است ناحیه لیفت شده دچار کبودی و تورم شود که به توصیه پزشک بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید یا حتی گاهی نیاز به استفاده از پماد دارید که با تجویز پزشک می‌توانید آن را مصرف کنید. پس از گذشتن از این دوران می‌توانید شاهد روند بهبودی خود بوده و در صورت شاغل بودن به محل کار خود بازگردید.

میزان درد لیفت لب با نخ

با توجه به آستانه تحمل درد شما، ممکن است کمی درد را متحمل شوید، اما معمولاً پزشک شما از بی‌حس کننده‌های موضعی یا تزریقی استفاده می‌کند تا عمل لیفت لب با نخ نسبتاً بدون درد باشد. در هر حال این کار با کمی درد همراه خواهد بود.

تفاوت لیفت لب با نخ با تزریق ژل به لب

لیفت با نخ لب یک روش ساده است که در آن پزشک با استفاده از نخ‌هایی که معمولاً برای جراحی استفاده می‌شود به لیفت کردن پوست می‌پردازد. معمولاً خطرات یا عوارض کمی در این نوع عمل‌ها وجود دارد و بهبودی نسبتاً سریع است و نتایج 1 تا 3 سال باقی می‌ماند. اما در تزریق ژل به لب از تزریق موادی مانند اسید هیالورونیک (HA) استفاده می‌کنند. جراح یا متخصص پوست ژل را با سوزن تزریق می‌کند و نتایج 1 تا 2 سال باقی می‌ماند.

ماندگاری لیفت لب با نخ

یک هفته بعد از لیفت لب با نخ، بدن شما به نخ‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهد و کلاژن جدید تولید می‌شود. نتیجه نهایی معمولاً تا دو ماه بعد مشخص می‌شود. با این حال، مطالعات نشان داده است که تحریک کلاژن تا سه سال ادامه دارد. توجه داشته باشید که استعداد ژنتیکی و سبک زندگی نیز می‌تواند بر ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد.

هزینه لیفت لب با نخ

بسته به تعداد جلساتی که نیاز به حضور در مطب پزشک دارید و همچنین تعداد نخ‌های مورد نیاز برای لیفت و قرینه سازی لب با نخ و امکانات کلینیک مورد نظر هزینه لیفت لب با نخ می‌تواند متفاوت باشد.

چه مدت زمانی لازم است تا نتایج لیفت لب با نخ آشکار شوند؟

ممکن است تا دو هفته پس از درمان، مقداری کبودی، تورم یا عدم تقارن را در لب‌ها مشاهده کنید. همچنین ممکن است در ابتدا نخ‌ها کمی غیرعادی به نظر برسند و در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن متوجه یک احساس کشش بسیار جزئی شوید که این عارضه، پس از چند روز برطرف می‌شود.

آیا لیفت لب با نخ خطرناک است؟

آیا لیفت لب با نخ خطرناک است؟

مانند دیگر روش‌های زیبایی، میزان خطرناک بودن لیفت لب با نخ تا حد زیادی به میزان تخصص پزشک شما مربوط است. به همین دلیل، ضروری است که فقط از یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست دارای مجوز و باتجربه استفاده کنید تا نتیجه دلخواه را کسب کنید. در صورتی که این روش به درستی انجام نشود، ممکن است لب‌های شما بعد از سانترال لب با نخ کج به نظر برسند. همچنین ممکن است پس از اتمام مراحل، نخ‌ها قابل مشاهده باشند و جای زخم‌ها روی پوست باقی بماند.

لیفت لب با نخ چقدر زمان می برد؟

فرم دهی لب با نخ تقریباً 30 دقیقه زمان می‌برد که این 30 دقیقه شامل 15 دقیقه برای بی‌حس کردن ناحیه و 15 دقیقه برای خود عمل است.

آیا لیفت لب با نخ دائمی است؟

سانترال لب با نخ یک عمل ماندگار و دائمی نیست ولی می‌تواند به صورت بلند مدت برای شما باقی بماند. این ماندگاری هم به مراقبت‌های درست شما بعد از انجام لیفت لب با نخ صورت برمی‌گردد. با این شرایط ماندگاری این روش 1 تا 3 سال خواهد بود.

برای لیفت لب با نخ به چند جلسه درمان نیاز است؟

معمولا لیفت لب با نخ در یک جلسه و در زمان کوتاهی انجام می شود اما مراجعه مجدد شما به تشخیص پزشکتان مربوط است.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000