مقالات جراحی پلاستیک

بهترین روش ها برای بزرگ کردن باسن کدام اند؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

چه راه هایی برای افزایش حجم باسن وجود دارد؟

بزرگ کردن باسن و فرم دهی و تناسب آن با اندام بدن همواره امری بوده که  بسیاری بانوان به آن علاقه داشته و یکی از عوامل دخیل در اعتماد به نفس و زیبایی اندام آن ها است. بسیاری از بانوان از اینکه باسن کوچک، تخت یا شل دارند ناراضی هستند. برای افزایش حجم و بزرگ کردن باسن راه های مختلفی مثل عمل زیبایی باسن یا انجام حرکات ورزشی در کنار رژیم غذایی مخصوص وجود دارد. در ادامه به بررسی هر یک از این راه ها می پردازیم.

استفاده از تمرینات ورزشی برای بزرگ کردن باسن

یکی از روش های بزرگ کردن باسن انجام تمرینات ورزشی است که به طور طبیعی باعث خوش فرم شدن و سایز مناسب می شود. ولی باید توجه داشته باشید که این روش زمان بر بوده و در کنار انجام تمرینات ورزشی باید رژیم غذایی مخصوصی را نیز رعایت کرد و نیاز به پشتکار قوی دارد. انجام حرکات تمرینی مثل اسکات و لانگز پا و رژیم غذایی متعادل مثل سینه مرغ، ماهی، شیک های پروتئینی باید در دستور کار قرار گیرد.

عمل های زیبایی برای بزرگ کردن باسن

امروزه با پیشرفت و ظهور روش های مختلف عمل زیبایی باسن، گرایش افراد به بزرگ کردن باسن افزایش یافته است. عمل زیبایی افزایش حجم باسن روش های متعددی دارد که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. ما قصد داریم در این مقاله به بررسی تخصصی هر یک بپردازیم پس با ما همراه باشید.

عمل تزریق چربی به باسن

بهترین روش و پرطرفدارترین روش افزایش حجم باسن و فرم دهی آن، تزریق چربی به باسن است. در تزریق چربی به باسن ابتدا فرد باید عمل پیکرتراشی و تخلیه چربی از بدن انجام دهد. در این روش چربی موضعی خارج شده از بدن فرد خالص سازی شده و به مقدار مناسب به باسن تزریق می شود. پس در گام اول با لیپوماتیک شکم و پهلو و یا لیپوماتیک ران به برداشت و تخلیه چربی پرداخته و سپس همان چربی به باسن تزریق می شود.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به باسن

 • افرادی که میزان چربی مناسب و لازم برای تزریق به باسن را داشته باشند.
 • افرادی که پوست باسن سالم داشته باشند یعنی پوستشان خاصیت ارتجاعی و کششی مناسب را داشته باشد.
 • افرادی که توانایی رعایت و کمتر نشستن روی باسن در دوره نقاهت را داشته باشند.
 • افرادی که دخانیات مصرف نمی کنند.
 • افرادی که نمی خواهند کاشت ایمپلنت و پروتز انجام دهند.

نتایج عمل تزریق چربی به باسن

عمل تزریق چربی به باسن جای برش، زخم و بخیه روی بدن به جای نمی گذارد و سوراخ های کوچک برای ورود کانولا و محل تزریق به طور طبیعی بسته شده و محو می شود. در این عمل با خروج همزمان چربی های شکم و پهلو و تزریق به باسن، رسیدن به به فرم ساعت شنی بسار سریع انجام می شود.

عوارض عمل تزریق چربی به باسن

 • کبودی محل تخلیه و تزریق چربی
 • بی حسی محل تخلیه و تزریق چربی
 • تورم به مدت ده روز تا دو هفته بعد از عمل
 •  امکان ایجاد عفونت
 • آمبولی چربی در صورت مهارت ناکافی جراح و تزریق بیش از حد

ماندگاری عمل تزریق چربی به باسن

بعد از تزریق چربی به باسن مقدار کمی از چربی جذب بدن می‌شود و مابقی آن برای فرم دهی و شکل دهی باسن باقی می‌ماند. طول عمر و ماندگاری تزریق چربی به باسن با توجه به شرایط بدنی و سبک زندگی فرد متفاوت است ولی معمولاً از چند سال تا پایان عمر ماندگاری دارد به شرطی که فرد تمرینات ورزشی و رژیم غذایی متناسب را ادامه دهد.

هزینه تزریق چربی به باسن

هزینه عمل تزریق چربی به باسن به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. زیرا یک هزینه برای تخلیه چربی با لیپوماتیک و هزینه دیگر برای تزریق چربی به باسن در نظر گرفته می‌شود. قیمت عمل تزریق چربی به باسن و لیپوماتیک همزمان به طور میانگین بین 15 تا 20 میلیون تومان برآورد می شود.

عمل پروتز باسن

کاشت ایمپلنت یا پروتز داخل بافت‌های باسن روش دیگر افزایش حجم باسن است که باعث برجسته شدن و خوش فرم شدن باسن می شود. در این روش با ایجاد برش در چین های طبیعی و بافت چربی باسن، پروتز سیلیکونی زیر بافت چربی قرار می گیرد. پروتز ها خاصیت انعطاف پذیری دارند و در سایزهای مختلف عرضه می شود.

کاندیدای مناسب برای جراحی پروتز باسن

 • افرادی که لاغر هستند و چربی مناسب برای تزریق به باسن را ندارند.
 • افرادی که با جراحی و ایجاد برش چند سانتی متری روی پوست خود مشکلی ندارند.
 • افرادی که باسن کوچک و تخت دارند.
 • افرادی که دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نمی‌کنند.

نتایج عمل پروتز باسن

پروتز باسن با ایجاد برش و بخیه روی پوست همراه است زیرا برای جاگذاری پروتز به فضای چند سانتی نیاز است. در این روش برآمدگی بیشتری در قسمت باسن ایجاد می شود و باید از سایز مناسب و سطح پروجکشن و برجستگی مناسب پروتز استفاده کرد.

عوارض عمل پروتز باسن

 • احتمال جابجایی پروتز ها
 • پارگی پروتزها در اثر فشار حین نشستن
 • ایجاد درد، تورم و کبودی
 • خونریزی و تجمع خون زیر پوست و بافت های بدن
 • امکان ایجاد عفونت در ناحیه برش ها و بخیه ها
 •  عدم تقارن باسن ها

ماندگاری استفاده از پروتز برای بزرگ کردن باسن

ماندگاری پروتز باسن دائمی بوده و تا زمانی که پروتز ها و ایمپلنت ها داخل باسن دچار پارگی، شکستگی و جابجایی نشوند خاصیت خود را حفظ کرده و باسن فرم و سایز خود را حفظ می‌کند. به طور معمولا عمر 10 تا 20 ساله برای پروتز باسن عنوان می شود. از محدودیت های پروتز باسن می توان به فشار آمدن در حین نشستن و نیاز به رعایت کردن بیشتر است.

هزینه عمل پروتز باسن

قیمت عمل پروتز باسن در گام اول مربوط به خرید خود پروتز و ایمپلنت ها است که بر اساس جنس، کیفیت و انواع برندهای پروتز اختلاف قیمت دارند. سپس هزینه دستمزد جراح و هزینه کلینیک بیمارستان به آن اضافه می شود.

عمل لیفت باسن

عمل لیفت باسن یا جمع کردن پوست باسن یکی از روش های فرم دهی و بزرگ کردن باسن است. این روش برای افرادی که دچار شل شدگی و افتادگی پوست باسن هستند انجام شده و با کوچک کردن حجم ران و افزایش حجم باسن باعث تغییرات مد نظر می شود. عمل لیفت باسن برزیلی باعث برجستگی و فرم دهی و بزرگ شدن باسن می شود. در این روش معمولا در نقاطی که پوست فرد دچار چین خوردگی شده است برش ایجاد می‌شود. اگر فرد چربی اضافه نیز داشته باشد نیاز به تخلیه چربی به روش لیپوساکشن یا لیپوماتیک و یا بریدن بافت چربی است. در عمل لیفت باسن پوست اضافی کشیده شده و باعث خوش فرم شدن و زیبایی باسن می شود. افرادی که در ناحیه باسن خود بافت چربی کمی دارند می توانند همراه با عمل لیفت ران و بالا کشیدن چربی از ران و انتقال آن به باسن، برجستگی و حجم مطلوب برای باسن خود به وجود آورند.

کاندیدای مناسب عمل لیفت باسن

افرادی که دچار افتادگی و شل شدگی پوست باسن شده اند و بر اثر افزایش سن و کاهش وزن پوست باسن دچار چین و چروک شده است، کاندیدای مناسب برای لیفت باسن هستند. علاوه بر آن افرادی که بر اثر کاهش وزن شدید دچار بد فرمی و افتادگی باسن شده اند می توانند از این روش استفاده کنند. اگر پوست باسن حالت ارتجاعی مناسب را نداشته و افتادگی داشته باشد در این حالت عمل های پروتز باسن و تزریق چربی ممکن است با نتیجه ایده آل همراه نشده و نیاز به روش لیفت باشد.

نتایج عمل لیفت باسن

در عمل بالا کشیدن باسن چون برش در ناحیه چین و چروک باسن ایجاد می‌شود پس امکان به جای ماندن زخم و بخیه ها وجود دارد. ولی معمولاً جراحان این برش‌ها را زیر انحنای باسن و در قسمت داخلی ران استتار می کنند.

عوارض عمل لیفت باسن

 • امکان خونریزی در ناحیه برش ها و تجمع خون زیر بافت های چربی
 • احتمال عفونت زخم و بخیه
 • امکان از بین رفتن حس سطحی پوست
 • دوره نقاهت طولانی تر
 • به جا ماندن جای برش های جراحی

ماندگاری جراحی لیفت باسن

ماندگاری لیفت باسن در درجه اول به نحوه مراقبت افراد در دوره نقاهت و در مرحله دوم به مراقبت و رعایت رژیم غذایی و تمرینات منظم افراد بستگی دارد. ولی می‌توان گفت با رعایت این نکات عمل بالا کشیدن باسن ماندگاری طولانی مدت دارد.

هزینه جراحی لیفت باسن

هزینه لیفت باسن به تنهایی به دستمزد جراح، لوازم و تجهیزات استفاده شده، تیم جراحی و هزینه کلینیک و بیمارستان بستگی دارد. معمولا قیمت عمل لیفت باسن از 10 میلیون تومان آغاز می شود.

تزریق سیلیکون یا ژل به باسن

یکی از روشهای افزایش و بزرگ کردن حجم باسن، تزریق سیلیکون یا ژل به باسن است. خیلی از افراد به دلیل اینکه تزریق ژل روش غیرتهاجمی است و نیاز به جراحی نیست به این روش روی می‌آورند. در تزریق ژل به باسن ابتدا محل تزریق ضدعفونی شده، محل تزریق بی حس شده و در مرحله آخر با سرنگ مخصوص ژل به باسن تزریق می‌کنند. اگر میزان ژل تزریقی بیش از حد مجاز باشد باعث ایجاد توده سفت زیر پوست باسن می شود.

کاندیدای مناسب تزریق ژل به باسن

 •  افرادی که باسن کوچکی دارند.
 • افرادی که به دلیل عمل های قبلی یا دلایل دیگر دارای فرورفتگی در باسن هستند.
 •  اشخاصی که با انجام جراحی مشکل دارند و به روش های ساده تر علاقه دارند.
 • اشخاصی که برای تزریق چربی دارای بافت چربی کافی نیستند.

نتایج تزریق ژل به باسن

چون در تزریق ژل به باسن هیچ جراحی صورت نمی گیرد و برش و بخیه وجود ندارد پس جای هیچ زخم و اثری روی پوست به جای نمی گذارد. مقدار تزریق و محل درست آن بسیار مهم است تا فرم و حجم به طور یکسان در همه نقاط باسن تغییر کند.

عوارض استفاده از سیلیکون ژل برای بزرگ کردن باسن

عوارض تزریق ژل به باسن با وجود روش ساده آن بیشتر است و باید در انتخاب این روش دقت بسیاری کرد.

 • ایجاد حساسیت پوستی مثل خارش
 • احتمال عفونت بیشتر
 • احتمال ایجاد واکنش به ماده خارجی در بدن
 • امکان ایجاد توده متراکم زیر بافت پوست
 • ماندگاری کم و جذب سریع سیلیکون به بدن
 • نیاز به تزریق مجدد
 • ایجاد تورم و کبودی
 • جوش زدن و قرمزی پوست

ماندگاری تزریق ژل به باسن

ماندگاری تزریق ژل یا فیلر به باسن محدود بوده و بین 6 ماه تا 2 سال تخمین زده می شود. عمر این سیلیکون ها و ژل ها بسیار محدود بوده و در خوشبینانه ترین حالت تا دو سال در بدن فرد دوام می آورند.

هزینه تزریق ژل به باسن

عوامل متعددی در تعیین قیمت تزریق ژل یا فیلر به باسن نقش دارند که می ‌توان به مقدار ژل یا فیلر برای تزریق، برند و کیفیت ژل، دستمزد جراح و هزینه های کلینیک و بیمارستان اشاره کرد.

بهترین روش بزرگ کردن و فرم دهی باسن کدام است؟

برای مقایسه و انتخاب بهترین روش بزرگ کردن و افزایش حجم باسن می توان گفت رایج ترین و بهترین روش، تزریق چربی به باسن است. چون در روش تزریق چربی به باسن از چربی های اضافی بدن خود فرد استفاده می شود و سازگاری کامل با بدن فرد داشته و علاوه بر آن با عمل پیکرتراشی و تخلیه چربی، تناسب اندام در دیگر نقاط بدن فرد نیز ایجاد می‌ شود.

بعد از آن لیفت باسن مناسب ترین روش برای فرم دهی و بزرگ کردن باسن است. زیرا جسم و ماده‌ ای خارجی وارد بدن نشده و افتادگی و شل شدگی پوست از بین می‌رود. عمل لیفت باسن پوست و بافت اضافه را از بین برده و نتایج طبیعی به دنبال دارد.

در جایگاه سوم استفاده از پروتز، روش مناسب برای بزرگ کردن باسن است. ولی در انتخاب و خرید نوع پروتز باید احتیاط های لازم صورت گیرد تا از خطرات و اتفاقات احتمالی بعد از کاشت پروتز پیشگیری شود.

و در مرحله آخر تزریق ژل به باسن پیشنهاد می‌شود. همان‌طور که گفته شد سیلیکون ژل عمری محدود داشته و بر اثر ناسازگاری ژل با بدن فرد امکان ایجاد عوارض متعددی برای فرد وجود خواهد داشت.


به این محتوا رای دهید..

۴۹
۱۱
( امتیاز : ۸۲%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000