مقالات جراحی پلاستیک

آیا لیفت صورت با نخ درد دارد

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عده‌ی زیادی از زیباجویان به دلیل ترس از درد لیفت صورت با نخ، از انجام آن اجتناب می‌کنند، اما بهتر است بدانید این روش، یکی از کم‌دردترین روش‌های لیفت صورت محسوب می‌شود. پزشکان این حوزه، برای انجام لیفت صورت با نخ، از داروهای بی‌حسی استفاده می‌کنند. در هر صورت به دلیل ورود نخ به زیر پوست و ایجاد کشیدگی در آن باعث می‌شود، فرد مقداری درد را حس کند، گاهی نیز این روش، درد بعد از لیفت صورت با نخ را نیز به همراه دارد.

میزان درد لیفت صورت با نخ در حین جراحی و پس از آن چقدر است؟

درد لیفت صورت با نخ یا درد بعد از لیفت صورت با نخ تا حد زیادی طبیعی بوده و جای نگرانی برای شما به عنوان زیباجو در پی ندارد. ابتدا پزشک نواحی که قرار است سوزن در آن وارد شود را بی‌حس می‌کند اما نواحی دیگر نیز ممکن است دچار درد و کشیدگی و حتی سفت شدن شوند که این امر کاملاً طبیعی است که با گذشت 1 ساعت تقریباً درد لیفت صورت با نخ از بین می‌رود. پس از آن با استفاده از کمپرس یخ می‌توان تا حدودی از به وجود آمدن درد و تورم جلوگیری کرد.

علت درد بعد از لیفت صورت با نخ

علت درد لیفت صورت با نخ می‌تواند به چند مورد بستگی داشته باشد. مثلا افرادی که پوست‌های نازکی دارند نسبت به دیگر افراد درد بیشتری را تجربه خواهند کرد یا استفاده از نخ‌های ضخیم می‌تواند درد بیشتری برای بیمار در پی داشته باشد. استفاده از مواد بی‌حس کننده با کیفیت و همچنین انجام لیفت صورت با نخ توسط یک پزشک متخصص و با تجربه نیز می‌تواند به کاهش درد و عوارض پس از لیفت صورت با نخ کمک کند.

عوامل اثرگذار در درد لیفت صورت با نخ

درد لیفت صورت با نخ می‌تواند به عوامل مختلفی مرتبط باشد. از جمله این عوامل می‌توان به ناحیه لیفت شده و نوع نخ استفاده شده اشاره کرد. اگر نخ مورد استفاده ضخامت زیادی داشته باشد طبیعتاً فرد درد بیشتری را تجربه می‌کند. برای کاهش درد لیفت صورت با نخ بهتر است در حین عمل از کرم‌های بی‌حس‌کننده برای بیمار استفاده شود.

راه های کاهش درد بعد از لیفت صورت با نخ

راه های کاهش درد بعد از لیفت صورت با نخ

معمولا بعد از لیفت صورت با نخ و با از بین رفتن اثرات مواد بی‌حس کننده فرد در صورت خود مخصوصاً در اطراف دهان و چشم‌ها دردی را حس می‌کند که که کاملاً طبیعی است. بسته به نوع پوست و تجربه پزشک مربوطه، درد بعد از لیفت صورت با نخ، ممکن است1 تا 2 هفته طول بکشد. بهترین روش برای کاهش درد انجام مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ است.

راهکارهایی که منجر به کاهش درد بعد از لیفت صورت می‌شوند، در ادامه برای شما عزیزان بیان می‌کنیم:

  • استفاده از قرص‌های مسکن مثل استامینوفن تا دو روز بعد از لیفت صورت با نخ.

  • اجتناب از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین.

  • استفاده از 2 بالش در هنگام استراحت به دلیل بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به بدن.

  • و در نهایت به توصیه‌های پزشک متخصص خود درباره دوران نقاهت توجه کنید و به آن‌ها جامه عمل بپوشانید.

در صورت بروز درد بعد از لیفت صورت با نخ چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر به دلایل مختلفی درد بعد از لیفت صورت با نخ، کاهش نیافت بهتر است هر چه زودتر به پزشک خود مراجعه کرده و او را در جریان این مشکل قرار دهید. به طور کلی، در صورت مشاهده عوارض زیر حتماً به پزشک خود مراجعه کنید:

  • تورم و کبودی در ناحیه لیفت شده همراه با درد

  • درد در اطراف ناحیه لیفت شده

  • سرخ شدن بخشی از صورت همراه با درد

  • ایجاد تورم‌های نامتقارن در دو بخش صورت


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000