مقالات جراحی پلاستیک

نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت، یکی از مهم‌ترین مواردی است که بعد از انجام لیفت صورت باید به آن توجه کرد. از آنجایی که خواب مناسب و کافی می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی شده، بافت‌های آسیب دیده را ترمیم کند و التهاب و درد را کاهش دهد، پس بهتر است با ما در این مقاله همراه باشید تا بهترین حالت خوابیدن بعد از لیفت صورت را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

خوابیدن به پشت و روی کمر بعد از لیفت صورت

یکی از کارهای مهم بعد از انجام عمل لیفت، خوابیدن و استراحت است که فرد به آن نیاز دارد تا بهبودی کامل خود را به دست بیاورد. بهترین حالت خوابیدن بعد از لیفت صورت این‌گونه است که فرد باید به پشت بخوابد و سر خود را با استفاده از چند بالش در حالتی بالاتر از بدنش قرار دهد. این کار باعث از بین رفتن تورم‌ها و بالا بردن کیفیت خواب شما می‌شود. در صورتی که به این نوع خوابیدن عادت ندارید بهتر است چند هفته قبل از عمل لیفت صورت، نحوه خوابیدن خود را تغییر دهید.

استفاده از تکیه گاه هنگام خوابیدن بعد از لیفت صورت

استفاده از تکیه گاه هنگام خوابیدن بعد از لیفت صورت

شما می‌توانید با استفاده از چند بالش تکیه‌گاه مناسبی را هنگام خوابیدن بعد از لیفت صورت برای خود درست کنید. به این صورت که زیر سر شما تعدادی بالش باشد تا چانه شما بالاتر از حالت عادی قرار بگیرد و سر بالاتر از تنه باشد. همچنین دو بالش برای زیر دستان خود بگذارید تا از تکان‌های اضافی موقع خواب، جلوگیری کنید. توجه کنید که حتی بعد از دوره نقاهت نیز بهتر است همچنان نوع خوابیدن خود را تا مدت‌ها تغییر ندهید، زیرا این کار به بهبود خواب شما و تسکین دردهای شما کمک شایانی می‌کند.

خوابیدن به پهلو بعد از لیفت صورت

خوابیدن به پهلو یا شکم بعد از لیفت صورت می‌تواند باعث افزایش التهاب و تورم شده و روند بهبودی فرد را مختل سازد. همچنین خوابیدن به پلو می‌تواند باعث اصطکاک در صورت بیمار شده و بافت‌های در حال ترمیم را با مشکل روبرو کند.

نکات مهم طرز خوابیدن بعد از لیفت صورت

همانطور که گفتیم طرز خوابیدن بعد از لیفت صورت از جمله مراقبت‌هایی است که باید به آن توجه زیادی کرد. در ادامه می‌خواهیم به نکات مهم نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت اشاره کنیم:

  • حتما قبل از جراحی لیفت صورت محل استراحت خود را آماده کنید. مواد خوراکی و وسایل مورد نیاز را در دسترس خود قرار دهید. داروهایی که قرار است بعد از عمل مورد استفاده قرار دهید را نیز در نزدیکی محل خواب خود قرار داده تا بعد از عمل کم‌ترین میزان حرکت‌ را داشته باشید.

  • سعی کنید بعد از عمل با دیدن تورم و کبودی‌های صورت خود آرامش خود را حفظ کنید. بهتر است بدانید این تورم‌ها موقتی است و بعد از چند روز از بین می‌رود. سعی کنید برای این مورد فکر خود را مشغول نکنید تا استرس نگیرید. زیرا استرس می‌تواند خواب شما را دچار اختلال کند و از کیفیت آن بکاهد.

  • برای کاهش میزان تورم ها و التهابات بهتر است در صورت صلاحدید پزشک حداکثر 3 روز اول از کمپرس یخ استفاده کنید. حواستان باشد از قرار دادن یخ به طور مستقیم روی صورت خود پرهیز کنید. با این کار خواب بهتری را نیز تجربه خواهید کرد.

از چه زمانی بعد از لیفت صورت می توان به حالت عادی خوابید؟

بازگشت به زندگی عادی و نحوه خواب دلخواه شما به نوع پوست و میزان بهبودی عمل لیفت صورت شما بستگی دارد، اما بهتر است به مدت 4 هفته پس از عمل لیفت صورت به پشت خوابیده و تمام نکات مهم نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت را رعایت کنید تا از عمل خود نتیجه بهتری دریافت کنید. پس از گذشت این مدت می‌توانید روند عادی زندگی خود را پیش بگیرید. در هر صورت، هر چه طرز خوابیدن بعد از لیفت صورت شما مناسب‌تر باشد، صورت شما امکان آسیب‌پذیری کمتری خواهد داشت به همین دلیل می‌توانید تا مدت‌ها بعد از دوران نقاهت نیز نحوه خوابیدن خود را حفظ کنید.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000