مقالات جراحی پلاستیک

دوره نقاهت لیفت شقیقه

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

بعد از انجام عمل لیفت شقیقه بیمار پس از 3 ساعت می‌تواند به راحتی بایستد و بعد از حدود 6 ساعت ترخیص شده و به منزل برگردد. در دوره نقاهت لیفت شقیقه، بهتر است بیمار سر خود را همیشه بالا نگه دارد حتی در موقع خوابیدن نیز باید برای بالا نگه داشتن سر از چند بالش استفاده کند. این کار به کاهش تورم در صورت بیمار کمک قابل توجهی می‌کند. همچنین بیمار خود را در 3 روز ابتدایی نباید در معرض نور خورشید قرار دهد. این موارد تنها گوشه‌ای از کارهایی است که در دوره نقاهت لیفت شقیقه باید انجام شود.

بهبودی در دوره نقاهت لیفت شقیقه

برای اینکه روند بهبود بعد از لیفت شقیقه به سرعت طی شود انجام مراقبت های بعد از لیفت شقیقه را در اولویت قرار دهید. مثلاً حالت صورت خود را طوری تغییر ندهید که به بخیه‌ها فشار وارد شود. دوره نقاهت لیفت شقیقه معمولا تا 2 ماه به طول می‌انجامد اما بعد از چند روز فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازد. در این دوران شاهد بهبودی روز به روز جای بخیه‌ها و از بین رفتن کبودی و تورم‌های ایجاد شده خواهید بود.

بخیه های جراحی لیفت شقیقه چه زمانی کشیده می شوند؟

پزشک با چند بخیه برش کوچکی که در قسمت بالای گوش ایجاد می‌شود را به هم متصل می‌کند. بخیه های جراحی لیفت شقیقه که در زیر مو مخفی شده است یک هفته تا 10 روز بعد از جراحی کشیده می‌شوند.

نتایج جراحی لیفت شقیقه بعد از چه مدتی قابل مشاهده است؟

معمولا دو هفته اول دوره نقاهت لیفت شقیقه محسوب می‌شود و فرد روز به روز شاهد تغییرات صورت خود است. پس از گذشت دو هفته ابتدایی، روند بهبود بعد از لیفت شقیقه کاملاً مشهود خواهد بود. در این مدت تورم‌ها و کبودی‌های ایجاد شده از بین می‌روند و صورت فرد به طور چشم‌گیری لیفت شده است. البته این بازه زمانی حدودی است و ممکن است در فردی با فرد دیگر متفاوت باشد.

نتایج لیفت شقیقه و ماندگار، علاوه بر تخصص پزشک به نوع پوست شما نیز بستگی دارد. اگر شما پوستی نازک یا معمولی داشته باشید می‌توانید از اثرات بلند مدت نتایج لیفت شقیقه بهرمند شوید اما اگر ساختار پوست شما از ضخامت بیشتری برخوردار باشد نتایج عمل لیفت عمر کوتاه‌تری خواهد داشت. برای اطلاع از نوع پوستتان و این که آیا شما کیس مناسبی برای انجام لیفت شقیقه هستید یا خیر می‌توانید با یک جراح متخصص مشورت کنید.


به این محتوا رای دهید..

۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000