مقالات جراحی پلاستیک

اقدامات قبل از انجام لیفت صورت

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

اقدامات قبل از انجام لیفت صورت برای حصول نتیجه بهتر و پیشگیری از خطرات و عوارض بعد از جراحی جدی گرفته شوند. در ادامه به مهم‌ترین این موارد اشاره می‌کنیم.

  • استحمام قبل از انجام عمل، زیرا ممکن است تا چند روز نتوانید به حمام بروید.

  • چند ساعت قبل از عمل لیفت صورت از خوردن و آشامیدن پرهیز شود؛ به دلیل استفاده از مواد بیهوشی.

  • از چند روز قبل از عمل لیفت استفاده از مواد آرایشی را برای خود قدغن کنید.

  • بهتر است به جای استفاده از لنزهای طبی، در روز عمل از عینک استفاده کنید.

  • لباس‌های راحت و گشاد بپوشید.

انجام آزمایش قبل از لیفت صورت

از آنجایی که مصرف برخی داروها و وجود برخی بیماری‌ها می‌تواند در روند انجام لیفت صورت تاثیرگذار باشد، پزشک از شما می‌خواهد آزمایشاتی را قبل از عمل لیفت انجام دهید. این آزمایشات نشان دهنده وضعیت جسمانی شماست. زیرا بیماری‌هایی همچون دیابت یا فشار خون می‌تواند در انجام عمل لیفت صورت اختلال ایجاد کرده و مشکلاتی را برای بیمار به وجود بیاورد.

تنظیم داروهای مصرفی قبل از عمل لیفت صورت

از آنجایی که استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون می‌تواند باعث اختلال در روند انجام لیفت صورت شود و خونریزی برای بیمار درپی داشته باشد، بهتر است درباره مصرف آن پیش از انجام لیفت با پزشک خود مشورت کنید. گاهی پزشک داروی مصرفی بیمار را از 2 یا 3 هفته قبل از انجام عمل لیفت صورت، قطع یا کنترل می‌کند تا خللی در روند عمل ایجاد نشود. همچنین استفاده از مکمل‌های گیاهی قبل از عمل لیفت ممکن است عوارضی را برای فرد در پی داشته باشد. پس بهتر است قبل از انجام عمل لیفت صورت با پزشک خود درباره داروهای مصرفی خود مشورت نمایید.

عدم مصرف سیگار و محصولات دارای تنباکو قبل از لیفت صورت

عدم مصرف سیگار و محصولات دارای تنباکو قبل از لیفت صورت

اگر برای انجام عمل لیفت صورت آماده می‌شوید، احتمالاً این جمله را از پزشک خود شنیده‌اید که باید قبل از عمل، از کشیدن سیگار و مصرف هر گونه مخدری پرهیز کنید. علت این امر وجود نیکوتین موجود در سیگار است که می‌تواند باعث محدود شدن جریان خون شده و عوارض خطرناکی را در طول عمل جراحی یا حتی پس از آن برای بیمار ایجاد کند. یادتان باشد از 6 هفته قبل از عمل لیفت صورت تا حداقل 6 هفته پس از آن نباید به هیچ دخانیاتی لب بزنید!

مراقبت از پوست قبل از لیفت صورت

یکی از مهم‌ترین مراقبت های قبل از لیفت صورت، مصرف آب کافی در طول روز و آبرسانی به پوست خود است که باید به بهترین شکل انجام شود. هرگز طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار نگیرید و حتماً از کرم‌های ضد آفتاب با spf بالا استفاده کنید. از پوست خود به خوبی مراقبت کنید و حتی الامکان از مصرف محصولات تحریک کننده و آسیب زننده به پوست، خودداری کنید.

برنامه ریزی برای مرخصی قبل از جراحی لیفت صورت

به این نکته توجه کنید که شما نمی‌توانید بلافاصله بعد از انجام لیفت صورت به محل کار خود برگشته و کار خود را آغاز کنید. حداقل 2 هفته زمان نیاز است تا آثار ظاهری عمل لیفت مثل ورم و کبودی‌های ایجاد شده، از روی صورت شما پاک شود. به طور کلی این مورد به شرایط جسمی شما بسیار وابسته است اما قبل از انجام عمل، حتماً راه چاره‌ای برای آن بیاندیشید.

آماده سازی محل استراحت قبل از جراحی لیفت صورت

از آنجایی که فرد پس از انجام لیفت صورت نباید حرکت زیادی داشته باشد بهتر است از قبل، محل استراحت خود را تعبیه کرده و از اعضای خانواده یا دوستان خود کمک بخواهد. بیمار معمولاً از روز عمل تا چند روز بعد از عمل به کمک آن‌ها نیاز دارد. همچنین محیطی که قرار است در آن به استراحت بپردازد را از نظر شرایط تهویه هوا در بهترین حالت قرار داده و ترجیحاً در طی دوران نقاهت از ملحفه‌های کتان برای خواب استفاده کند و محیطی امن با دسترسی مناسب به وسایل مورد نیاز را برای خود مهیا نماید.

آماده سازی مواد غذایی قبل از لیفت صورت

تقریبا 6 هفته قبل از انجام لیفت صورت باید رژیم غذایی مناسب خود را شروع کنید. از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهید محدودیت مصرف الکل و نوشیدن زیاد آب در طول روز است. سعی کنید در این دوران از مواد غذایی تازه و سالم استفاده کنید.

رژیم غذایی مناسب در دوره نقاهت عمل لیفت صورت نیز می‌تواند در روند بهبودی بیمار، تاثیر مثبت زیادی داشته باشد. حتما قبل از عمل چند وعده غذایی را آماده کرده تا در طول استراحت پس از عمل نیازی به آشپزی و جنب و جوش فراوان نداشته باشید.

آماده شدن برای روز جراحی قبل از عمل لیفت صورت

اقدامات قبل از انجام لیفت صورت، می‌تواند شامل معمولی‌ترین کارها برای آماده شدن برای روز جراحی قبل از عمل لیفت صورت باشد، از جمله پوشیدن لباس مناسب. شاید برایتان عجیب باشد اما استفاده از لباس مناسبی که زیپ یا دکمه‌ای از جلو داشته باشد، می‌تواند از آسیب رسیدن به صورت شما پس از عمل لیفت جلوگیری کند.

در این شرایط بهتر است به دلیل عوارض پس از عمل، یک نفر به عنوان همراه، قبل و بعد از عمل حضور داشته و مسئولیت شما را بر عهده بگیرد. به خاطر داشته باشید بهتر است به توصیه‌های پزشک خود قبل از روز عمل توجه کرده و تمام وسایل مورد نیاز خود را برای روز عمل به همراه داشته باشید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود و روند جراحی شما سریع تر انجام شود.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000