مقالات جراحی پلاستیک

خارش بعد از لابیاپلاستی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

یکی از عوارض انجام جراحی لابیاپلاستی، خارش بعد از لابیاپلاستی است که افراد زیادی را درگیر خود می‌کند. خارش بعد از لابیاپلاستی در دو هفته ابتدایی بعد از عمل، یعنی زمانی که ناحیه در حال بهبود است، بسیار شایع است. در صورتی که به طور مداوم احساس خارش می‌کنید، ضروری است که با جراح خود مشورت کنید و او را در جریان وضعیت خود قرار دهید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با علت خارش بعد از لابیاپلاستی و روش‌های پیشگیری و درمان آن بیشتر آشنا کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

علت خارش بعد از لابیاپلاستی

خارش بعد از لابیاپلاستی یکی از شاخص‌ترین نشانه‌های بهبود بیمار است که بسیاری از افراد آن را تجربه می‌کنند. با این وجود که این خارش نشانه‌ای از بهبود زخم‌های ناحیه تناسلی شما است اما می‌تواند بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده باشد. فراموش نکنید به هیچ عنوان نباید در این دوران ناحیه جراحی شده را بخارانید و خراشی ایجاد کنید. همچنین، در بدترین حالت، این خارش می‌تواند نشان دهنده عفونت قارچی یا باکتریایی باشد یا حتی ممکن است نشان دهنده پاسخ آلرژیک بدن به یک دارو باشد.

پیشگیری از خارش بعد از لابیاپلاستی

برای پیشگیری از خارش بعد از لابیاپلاستی، پزشکان توصیه‌هایی را به بیماران خود می‌کنند که ما در این قسمت به تعدادی از مهم‌ترین این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

  • لباس گشاد و قابل تنفس تولید شده از جنس الیاف طبیعی بپوشید.

  • عدم استفاده از پارچه‌هایی از جنس الیاف مصنوعی زیرا می‌توانند خارش را تشدید کنند.

  • ناحیه جراحی شده را خشک نگه دارید زیرا رطوبت می‌تواند خارش را تشدید کند.

  • پس از دوش گرفتن، ناحیه مورد نظر را به آرامی با یک حوله تمیز خشک کنید.

  • از خاراندن و خراشیدن ناحیه تناسلی خود، خودداری کنید. زیرا ایجاد خراش در ناحیه جراحی شده می‌تواند منجر به عفونت شده و سرعت روند بهبودی را آهسته کند.

  • اگر نمی‌توانید از خاراندن ناحیه جراحی شده جلوگیری کنید، در هنگام خواب دستکش بپوشید یا ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارید.

درمان خارش بعد از لابیاپلاستی

برای درمان خارش بعد از لابیاپلاستی در یک هفته ابتدایی که زخم‌ها در حال بهبود هستند با توصیه پزشک خود می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. از طرف دیگر استفاده از تکنیک‌های حواس پرتی در این روزها کمک زیادی به شما خواهد کرد. برای مثال می‌توانید در فعالیت‌هایی شرکت کنید که به توجه نیاز دارند و دستانتان را مشغول نگه می‌دارند.

همچنین برخی درمان‌های خانگی مانند استفاده از ژل آلوئه ورا یا کمپرس چای بابونه نیز جهت تسکین خارش بعد لابیاپلاستی مؤثر است. فراموش نکنید برای انجام تمام این امور در ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید و طبق نظر او پیش روید.

خارش بعد از لابیاپلاستی پس از چه مدتی برطرف می شود؟

همانطور که گفته شد، خارش بعد از لابیاپلاستی در هفته ابتدایی پس از عمل بسیار شایع است و نشانه‌ای از بهبود زخم‌های ناحیه لابیای فرد است. در صورتی که بیمار با گذشت یک هفته همچنان احساس خارش داشته باشد، ممکن است یکی از نشانه‌های عفونت قارچی یا آلرژی به یک داروی خاص باشد و فرد نیازمند مراجعه به پزشک متخصص است.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000