مقالات جراحی پلاستیک

تورم بعد از لیفت لب

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

لیفت لب یکی از روش‌هایی است که با کم‌ترین عوارض باعث حجیم‌تر شدن لب‌ها می‌شود. انتخاب یک پزشک خوب و باتجربه به کم‌تر شدن هر چه بیشتر این عوارض کمک می‌کند. وجود اندکی تورم بعد از لیفت لب امری طبیعی است و بسته به شرایط فیزیکی فرد این تورم می‌تواند کم‌تر یا بیشتر باشد. پس تورم بعد از لیفت لب ممکن است برای شما به عنوان متقاضی لیفت لب نیز اتفاق بیفتد.

آیا تورم بعد از لیفت لب طبیعی است؟

ممکن است بلافاصله بعد از جراحی مقداری ورم داشته باشید، به حدی که فکر کنید لب شما خیلی بزرگ است، اما بعد از حدود یک هفته همه چیز به حالت عادی باز می‌گردد. پس از جراحی نیز کمی احساس سفتی خواهید کرد. ممکن است سه تا چهار هفته طول بکشد تا ورم بعد از لیفت لب کاملاً برطرف شود.

علت ایجاد ورم بعد از لیفت لب

به طور کلی عملهای زیبایی که با استفاده از برش و بخیه انجام میشوند با عوارضی هم همراه خواهند بود که گاهی کوتاه مدت و گاهی بلند مدت هستند. پزشکان برای انجام لیفت لب پوست بالای لب را برش می‌دهند و به بینی نزدیک می‌کنند. حال اگر جراح شما از مهارت کافی برخوردار نباشد یا بدن شما به هر دلیلی به ماده بیهوشی یا مواد استفاده شده در حین عمل حساسیت نشان دهد ممکن است دچار ورم بعد از لیفت لب شوید.

تفاوت ورم بعد از لیف سانترال لب و انواع دیگر جراحی های لیفت لب

لیفت سانترال لب با دیگر جراحیهای لیفت لب تفاوت چندانی ندارد مگر در نوع و موقعیت برشهای ایجاد شده آن‌ها و به همین ترتیب ما تفاوتی در نوع ورم بعد از سانترال لب نیز مشاهده نخواهیم کرد. مگر این که تفاوت‌های فیزیکی هر فرد باعث ایجاد تفاوت در تورم او پس از انجام لیفت لب باشد. علاوه بر این‌ها، انتخاب یک پزشک خوب و باتجربه میتواند باعث کم‌تر شدن تورم بعد از لیفت لب شود.

تورم بینی بعد از لیفت لب

از آن جایی که پوست لب بالایی و قاعده بینی به هم بسیار نزدیک هستند اگر پزشک شما از مهارت و تجربه کافی برخوردار نباشد، لیفت لب می‌تواند ظاهر بینی، به ‌ویژه پایه و سوراخ‌های بینی را متورم کند. در نتیجه، تورم بینی بعد از لیفت لب زمانی اتفاق میافتد که لیفت لب به خوبی انجام نشده باشد.

روش های کاهش ورم بعد از لیفت لب

همان طور که گفته شد بروز تورم بعد از لیفت لب یک پدیده طبیعی است که ممکن است برای زیباجویان عزیز اتفاق بیفتد. استفاده از کمپرس سرد با تجویز و دستور پزشک می‌تواند در کنترل ورم بعد از لیفت لب تأثیر مثبت داشته باشد اما این نکته را فراموش نکنید که نباید کمپرس سرد را مستقیماً روی لب‌ها قرار داد.

تورم بعد از لیفت سانترال لب تا چه مدت زمانی ادامه دارد؟

ورم بعد از لیفت سانترال لب، یک یا دو روز پس از عمل قابل مشاهده خواهد بود. قبل از شروع فعالیتهای روزمره باید حداقل 24 ساعت صبر کنید. بیشتر تورمها در عرض یک هفته محو می‌شوند، اما مقداری تورم ممکن است تا چهار هفته باقی بماند. گاهی نیز به دلایلی تورم آن قدر شدید است که ممکن است 3 تا 6 ماه زمان برای از بین رفتن آن زمان نیاز داشته باشید.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000