مقالات جراحی پلاستیک

بوتاکس گونه

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

داشتن گونه‌های سفت یکی از نشانه‌های جوانی است. این گونه‌ها را می‌توان با استفاده از بوتاکس گونه به دست آورد. با افزایش سن، پوست کلاژن خود را از دست می‌دهد، شروع به "افتادگی" می‌کند و شل‌تر می‌شود. در نتیجه گونه دچار افتادگی می‌شود.

با چند بار تزریق بوتاکس به گونه این ظاهر جوان و البته طبیعی برای شما ایجاد می‌شود. پس از این کار، پزشکان به شما توصیه می‌کنند تا یک هفته بعد، مراقبت بیشتری از پوست خود داشته باشید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب و رفتن به سونا خودداری کنید تا نتیجه تزریق بوتاکس گونه یک سال باقی بماند.

کاربرد بوتاکس گونه

انقباض مکرر عضلات صورت باعث فرسودگی پوست و ایجاد چین و چروک در آن می‌شود. کاری که تزریق بوتاکس گونه انجام می‌دهد این است که ماهیچه‌های زیرین صورت را فلج می‌کند و از انقباض مکرر و چروک شدن مجدد جلوگیری می‌کند. وقتی فردی بوتاکس گونه تزریق می‌کند، صورت او صاف می‌شود و ماهیچه‌ها برای مدتی نمی‌توانند منقبض شوند. این فلج شدن بافت ماهیچه‌ای برای مدت طولانی از تجزیه بیشتر پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. این مکانیسم باعث کاهش روند پیری در انسان می‌شود.

فواید و مزایای بوتاکس گونه

فواید و مزایای بوتاکس گونه

انجام بوتاکس گونه از فواید و مزایایی برخوردار است که باعث شده عده‌ای زیادی از افراد تمایل زیادی برای انجام آن داشته باشند. از جمله فواید و مزایای بوتاکس گونه عبارتند از؛

 • غیرتهاجمی بودن

 • ایمن بودن این روش

 • دوره نقاهت خاصی ندارد

 • از بین رفتن افتادگی گونه و چروک‌های زیر چشم

چگونگی عملکرد بوتاکس گونه

تزریق بوتاکس به گونه با مسدود کردن پیام‌های عصبی به عدم انقباض عضلات گونه‌ها کمک می‌کند. در واقع عضلات نه کاملاً ولی تا حدودی فلج می‌شوند. تأثیر بوتاکس گونه در برخی افراد از روز دوم آشکار می‌شود و در برخی دیگر بعد از دو هفته در فرد ظاهر می‌شود. فاکتورهای سن، نوع ماهیچه‌های صورت و میزان چین و چروک در این مسئله دخیل بوده و افراد را از هم متمایز می‌کند.

نحوه تزریق بوتاکس گونه

بوتاکس گونه با استفاده از یک سوزن نازک و توسط یک پزشک حاذق انجام می‌شود. به این صورت که مقدار مشخصی از سم بوتولینم را وارد پوست گونه شما می‌کنند به طوری که منجر به از کار افتادن عضلات ناحیه گونه و زیر چشم می‌شود و بعد از گذشت دو روز تا دو هفته پوست این نواحی صاف شده و جوان‌تر به نظر می‌رسد و عاری از هرگونه چین و چروک خواهد شد.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس گونه

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس گونه شخصی است که تا حدودی از سلامت فیزیکی برخوردار است و پزشک طی انجام معاینات و بررسی بیمار تزریق بوتاکس گونه را برای فرد تجویز کند. در غیر این صورت شما نباید به صورت خودسرانه و یا به اجبار اقدام به تزریق بوتاکس به گونه خود کنید.

ماندگاری بوتاکس گونه

از 10 روز تا دو هفته زمان لازم است تا افراد تأثیر تزریق بوتاکس گونه را مشاهده کنند. نتایج تزریق بوتاکس باید حداقل برای سه ماه باقی بماند و در برخی موارد ممکن است تا شش ماه نیز باقی بماند. هنگامی که اثرات بوتاکس گونه از بین برود، گونه فرد به حالت قبل از تزریق بوتاکس برمی‌گردد و تغییر دیگری در صورت او رخ نخواهد داد.

مراقبت های بعد از بوتاکس گونه

پس از تزریق بوتاکس گونه، ممکن است مقداری تورم یا کبودی در محل تزریق ایجاد شود که ظرف چند روز تا یک هفته برطرف خواهد شد. حتی اگر ناحیه مورد نظر متورم یا دردناک باشد، بیماران نباید حداقل تا 24 ساعت پس از عمل، آن ناحیه را ماساژ دهند یا فشاری به قسمت بوتاکس شده وارد کنند.

همچنین باید در 24 ساعت اول پس از تزریق از فعالیت‌های شدید خودداری کرد. جابه‌جایی مواد بوتاکس در زیر پوست می‌تواند باعث خارج شدن آن‌ها از محل تزریق و فلج شدن سایر قسمت‌های صورت شود که این اتفاق نتیجه‌ای جز نامتقارن شدن صورت فرد در پی نخواهد داشت.

عوارض تزریق بوتاکس گونه

عوارض تزریق بوتاکس گونه

بوتاکس گونه در کنار مزایا و فواید مناسب خود ممکن است برای برخی افراد با عوارضی همراه باشد. از جمله این عوارض احتمالی؛

 • سردرد

 • حالت تهوع

 • ضعف عضلانی

 • سخت صحبت کردن

 • کبودی و تورم

 • سخت نفس کشیدن

 • در صورت عدم رضایت، حداقل تا 3 ماه نباید بوتاکس را از گونه‌های فرد خارج کرد.

برای جلوگیری از بروز هر یک از این عوارض، بهتر است قبل از انجام بوتاکس گونه در مورد پزشک خود تحقیقات کاملی انجام دهید زیرا یک پزشک خوب با استفاده از مرغوب‌ترین مواد و تجربه زیاد خود از بروز چنین عوارضی پیشگیری خواهد کرد.

هزینه بوتاکس گونه

هزینه بوتاکس گونه مانند جراحی‌های زیبایی دیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله؛ میزان مواد مصرفی، مهارت و تجربه پزشک، موقعیت کلینیک زیبایی و مواردی از این دست.

آیا انجام بوتاکس گونه و لب به صورت همزمان ممکن است؟

پزشکان زیادی توصیه کرده‌اند انجام بوتاکس گونه و لب بهتر است به صورت همزمان انجام نشود زیرا می‌تواند سلامتی بیمار را به خطر اندازد. بوتاکس لب و گونه باید حداقل در فاصله یک هفته‌ای از هم انجام شوند. اما در مواقع خاص می‌توانید این دو را با هم تزریق کنید با این شرط که اول تزریق لب و سپس تزریق بوتاکس به گونه صورت گیرد. در نهایت شما می‌توانید با مشورت با پزشک خود بهترین راه‌حل را دریافت و عملی کنید.

چند واحد بوتاکس برای تزریق به گونه ها لازم است؟

تعداد واحد بوتاکسی که یک پزشک باید برای شما در نظر بگیرد به عوامل مختلفی مانند سابقه تزریق، میزان چین و چروک های ناحیه گونه و مسائلی از این دست بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000