مقالات جراحی پلاستیک

بوتاکس دور چشم

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

بوتاکس دور چشم برای افرادی انجام می‌شود که به دلیل برخی حرکات صورت مانند خندیدن دور چشمانشان خطوطی ایجاد شده است. این خطوط ایجاد شده در کنار چشم را خطوط پنجه کلاغی نیز می‌گویند. صرفاً خندیدن یا تغییر حالات چهره نمی‌تواند باعث بروز چین و چروک شود، افزایش سن نیز نقش مهمی در شکل‌گیری این خطوط دارد.

کاربرد بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس دور چشم یک روش درمانی ایمن و مؤثر برای از بین بردن خطوط پنجه کلاغی است. بوتاکس خطوط پنجه کلاغی می‌تواند با صاف کردن خطوط و چین و چروک‌ها ظاهری جوان‌تر برای فرد ایجاد کند.

بوتاکس دور چشم، ماهیچه‌های اطراف گوشه چشم و شقیقه را شل می‌کند و سیگنال‌های عصبی را برای محدود کردن انقباضات مسدود می‌کند. برای دریافت نتیجه بهتر در این پروسه، بهتر است به یک پزشک باتجربه برای تزریق بوتاکس مراجعه کنید.

چگونگی تزریق بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس دور چشم یک درمان نسبتاً ساده برای درمان خطوط پنجه کلاغی است. از آن جایی که هدف هر پزشکی جلب رضایت بیمار است پس او در وهله اول نتایج مد نظر شما را مورد بررسی قرا می‌دهد و در قدم بعدی از نظر پزشکی شما را ارزیابی خواهد کرد. اگر شما واجد شرایط لازم برای انجام بوتاکس دور چشم باشید پزشک این کار را برای شما انجام می‌دهد.

پزشک از یک بی‌حس کننده موضعی برای کاهش درد در ناحیه تزریق استفاده می‌کند. دور چشم بیمار به طور کامل تمیز می‌شود و و پزشک با استفاده از یک سوزن نازک و استریل شده اقدام به تزریق بوتاکس خواهد کرد. بوتاکس خطوط پنجه کلاغی معمولاً به چندین تزریق نیاز دارد، و حدوداً 10 تا 20 دقیقه طول می‌کشد.

کاندیدای مناسب بوتاکس دور چشم

همان طور که گفته شد، اگر دارای خطوط پنجه کلاغی دور چشم هستید، کاندیدای مناسبی برای بوتاکس دور چشم محسوب می‌شوید. خطوط و چین و چروک‌های قابل توجه در گوشه چشم نشان دهنده مناسب بودن این درمان برای شما خواهد بود. اما اگر از نظر جسمانی دچار ضعف هستید، باردار یا شیرده هستید و نسبت به سم بوتاکس آلرژی دارید بهتر است از انجام بوتاکس زیر چشم جداً خودداری کنید.

عوارض بوتاکس دور چشم

عوارض بوتاکس دور چشم

مانند هر درمان تزریقی، کبودی یا تورم می‌تواند یک عارضه جانبی برای تزریق بوتاکس دور چشم باشد. برخی از بیماران بعد از انجام بوتاکس دور چشم احساس سوزش یا بی‌حسی خفیفی در ناحیه تزریق خواهند داشت که این امر این کاملاً طبیعی است و باید در عرض 24 ساعت از بین برود. گاهی ممکن است نقاط قرمز کوچکی در ناحیه تزریق دیده شوند که مانعی برای انجام امور روزمره شما نخواهند بود.

اقدامات قبل از بوتاکس دور چشم

در اولین قدم بهتر است شما یک پزشک متخصص و باتجربه را برای انجام بوتاکس دور چشم انتخاب کنید. انتخاب یک پزشک خوب می‌تواند از بروز عوارض احتمالی پس از تزریق بوتاکس دور چشم پیشگیری کند. در وهله بعدی باید از چند روز قبل از انجام بوتاکس دور چشم از مصرف سیگار و مشروبات الکلی فاصله بگیرید. قبل از بوتاکس دور چشم بهتر است داروهای رقیق کننده خون به هیچ عنوان مصرف نشوند زیرا باعث بروز خونریزی در فرد می‌شوند. حتماً اصلاح صورت یا بند انداختن را به روزهای دیگری موکول کنید و قبل از بوتاکس چیزی میل کنید و گرسنه نباشید.

دوران نقاهت و مراقبت های بعد از بوتاکس دور چشم

دوران نقاهت و مراقبت های بعد از بوتاکس دور چشم

بعد از انجام بوتاکس دور چشم بهتر است نکاتی را مد نظر قرار داده و در انجام آن‌ها کوتاهی نکنید. از جمله:

  • در 2 هفته اول درمان‌های دیگری در صورت خود، مانند لیزر درمانی یا لایه برداری انجام ندهید.

  • به مدت 2 هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.

  • در 24 ساعت اول از مصرف سیگار و الکل دوری کنید.

  • تا 24 ساعت از انجام ورزش و فعالیت بدنی سنگین خودداری کنید.

  • در 2 هفته اول، رفتن به سونا، آبگرم و حمام آب داغ ممنوع است.

  • در 4 ساعت اول به پشت دراز نکشید و تحت هیچ شرایطی خم نشوید.

ترمیم بوتاکس دور چشم

بسته به نوع پوست، میزان چین و چروک‌ها و سن و سال شخص، زمان ترمیم بوتاکس دور چشم در افراد مختلف متفاوت است. از 3 تا 6 ماه فرد می‌تواند برای ترمیم بوتاکس خطوط پنجه کلاغی به پزشک مراجعه کند.

هزینه بوتاکس دور چشم

هزینه بوتاکس دور چشم به میزان بوتاکس مصرفی و برندی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. علاوه بر این‌ها هر پزشک در کلینیک با توجه به میزان تجربه و تخصص خود، برای تزریق بوتاکس هزینه متفاوتی دریافت می‌کند.

مدت زمان لازم برای اثرگذاری بوتاکس دور چشم چقدر است؟

تقریباً در 3 روز اول نتیجه تزریق بوتاکس دور چشم دیده می‌شود. اما نتیجه نهایی طی دو هفته پس از انجام بوتاکس خطوط پنجه کلاغی مشخص خواهد شد. بعد از حدود 3 تا 6 ماه، اثر بوتاکس از بین می‌رود و می‌توانید درمان را تکرار کنید. هرچه درمان بیشتر انجام شود، مدت بیشتری طول می‌کشد تا اثر شل کننده عضلانی از بین برود.

چند واحد بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی چشم مورد نیاز است؟

این که هر شخص نیازمند تزریق چند واحد بوتاکس است به عوامل مختلفی بستگی دارد و از شخصی به شخص دیگر متفاوت است، از جمله؛

  • چندمین بار است که بوتاکس استفاده می‌کنید.

  • شدت خطوط و چین و چروک چقدر است.

  • ساختار صورت شما به شکلی است.

  • اندازه منطقه درمان چه میزان است.

معمولا پزشکان توصیه می کنند 12 واحد بوتاکس در هر چشم، برای گرفتن نتایج مطلوب مناسب است. برخی از بیمارانی که به تازگی تزریق بوتاکس دور چشم را شروع کرده اند، ممکن است با واحدهای کم تر، حدود 10 واحد در هر چشم، شروع کنند تا از نتایج طبیعی با کم ترین عوارض برخوردار شوند. یک پزشک متخصص می تواند با استفاده از تجربه خود ارزیابی دقیقی از میزان دوز مورد نیاز هر شخصی داشته باشد.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000