مقالات جراحی پلاستیک

شستن صورت بعد از بوتاکس

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

یکی از مسائلی که افراد بعد از تزریق بوتاکس درگیر انجام دادن یا ندادن آن هستند، شستن صورت بعد از بوتاکس است. بی‌شک نمی‌توان بدون شست و شوی صورت روز را سپری کرد. پس بهتر است با رعایت برخی نکات که توسط پزشک به شما توصیه می‌شود، شستشوی صورت بعد از بوتاکس خود را انجام دهید. ما نیز در این مقاله تلاش کرده‌ایم این نکات کلیدی را به شما عزیزان آموزش دهیم تا اثرگذاری بوتاکس برای شما افزایش یابد.

چه زمانی بعد از بوتاکس می توانیم صورت خود را بشوییم؟

فرآیند شستن صورت شامل پایین آوردن سر و خم کردن گردن به سمت پایین برای شستن صورت است. این خم کردن گردن در ساعات اولیه تزریق بوتاکس، باعث جابه‌جایی سم بوتاکس و گسترش آن به نواحی دیگر صورت می‌شود. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند حداقل تا 4 ساعت، از شستن صورت بعد از بوتاکس اجتناب کنید. اما به صورت کلی اگر بتوانید صبور باشید بهتر است تا 24 ساعت از شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید، تا نتیجه بهتری از تزریق بوتاکس خود بگیرید.

بعد از بوتاکس چگونه پوست خود را تمیز کنیم؟

در صورت امکان، تا 24 ساعت بعد از تزریق از شستن صورت یا حمام کردن بعد از بوتاکس خودداری کنید. اما اگر به هردلیلی می‌خواهید این کار را انجام دهید، به هیچ عنوان در 4 ساعت ابتدایی تزریق بوتاکس نباشد. برای حمام کردن بعد از بوتاکس، در وهله اول دمای آب پایین باشد زیرا آب گرم یا داغ می‌تواند باعث تورم، کبودی یا افتادگی پلک شود. در مرحله بعد با لمس‌ ملایم اقدام به پاکسازی پوست صورت خود کنید و به هیچ عنوان از ابزارهایی مانند برس شست و شو برای شستن صورت بعد از بوتاکس استفاده نکنید. در نهایت با استفاده از یک حوله بسیار نرم، بدون هرگونه فشاری به صورت، آهسته آن را خشک کنید.

نحوه شستشوی صورت بعد از بوتاکس

نحوه شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس به این صورت است که در وهله اول باید با آب سرد یا ولرم آن هم به صورت ملایم و بدون هیچ فشاری انجام شود، انجام این کار بیشتر به خاطر جلوگیری کردن از بروز عفونت در پوست بیمار است.

معمولاً پزشک به بیمار توصیه می‌کند که حداقل 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از ماساژ قسمت تزریق شده و اعمال فشار به ناحیه تحت درمان خودداری کند. ماساژ یا اعمال فشار به ناحیه تحت درمان می‌تواند باعث گسترش سم در سایر مناطق پوست شود. فشار نیاوردن به صورت از افتادگی پلک و سایر عوارض جانبی ناخواسته به طور چشمگیری جلوگیری می‌کند. تنها به همین دلیل است که پزشکان تأکید دارند که بیماران نباید هنگام شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس از فشار زیاد استفاده کنند.

در صورت شستن صورت یا حمام بعد از بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

اگر در کمتر از 4 ساعت اقدام به دوش گرفتن بعد از بوتاکس کنید، ممکن است عوارضی، سلامتی شما را تحت تأثیر قرار دهد. از آن‌جایی که در ساعات ابتدایی تزریق بوتاکس با حرکات ناگهانی سر یا پایین انداختن آن امکان جابه‌جایی سموم بوتاکس وجود دارد، بهتر است تا جای ممکن از حمام کردن بعد از بوتاکس خودداری کنید، زیرا این کار علاوه بر ایجاد تورم و کبودی در ناحیه تزریق شده، می‌تواند به افتادگی پلک شما نیز منجر شود.

نکاتی که برای شستن صورت بعد از بوتاکس باید رعایت کنیم:

رعایت برخی نکات هنگام شستشوی صورت بعد از بوتاکس را برای شما به صورت خلاصه بیان کرده‌ایم:

  • ابتدا دست‌های خود را بشویید.

  • پوست را به هیچ عنوان ماساژ ندهید.

  • از برس‌های تمیزکننده برای پاکسازی صورت به هیچ وجه استفاده نکنید.

  • از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید که حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی نباشد.

  • از آب گرم اجتناب کنید، به جای آن از آب خنک یا ولرم استفاده کنید.

  • هنگام شستشو، سر خود را خم نکنید و حرکات ناگهانی انجام ندهید.

  • در نهایت صورت خود را به آرامی با حوله خشک کنید.

زمان مناسب برای حمام کردن و دوش گرفتن بعد از بوتاکس

بهترین زمان برای دوش گرفتن بعد از تزریق بوتاکس از نظر متخصصان زیبایی 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس است. زیرا قبل از آن امکان جابجایی سم بوتاکس به دلیل حرارت آب یا حرکات سر وجود دارد. بعد از گذشت 24 ساعت نیز نباید زمان طولانی را زیر دوش قرار بگیرید. حتی الامکان با شستن با ملاحظه سر و صورت خود به حمام خود خاتمه دهید تا عوارض بوتاکس گریبان‌گیر شما نشود.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000