مقالات جراحی پلاستیک

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس یکی از مواردی است که اگر به درستی انجام نشود می‌تواند سلامتی فرد را تحت تأثیر خود قرار دهد. نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس یکی از کارهایی است اگر بعد از تزریق بوتاکس انجام شود، می‌تواند ماندگاری آن را تضمین کند. در ادامه نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس را برای شما عزیزان شرح داده‌ایم.

برای خوابیدن بعد از بوتاکس باید چه مدت زمانی بگذرد؟

از آنجایی که بوتاکس، برای جا افتادن نیاز به زمان دارد بهتر است تا 4 ساعت بعد از بوتاکس به هیچ عنوان نخوابید و موارد زیر را رعایت کنید.

سر خود را در چند ساعت اول بالا نگه دارید و از فعالیت زیاد یا ورزش خودداری کنید. به هیچ عنوان یخ را به منطقه تزریق شده نمالید و قسمت مورد نظر را ماساژ ندهید. بهترین کاری که می‌توانید در چهار ساعت اول پس از بوتاکس انجام دهید این است که در خانه استراحت کنید و صاف بنشینید.

خوابیدن به پهلو بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن به پهلو بعد از تزریق بوتاکس یکی از کارهایی است پزشک برای شما منع خواهد کرد. حداقل 4 تا 6 ساعت بعد از انجام بوتاکس نباید به ناحیه بوتاکس شده فشاری وارد شود. به پهلو خوابیدن می‌تواند عضلات صورت را تحت فشار بگذارد و باعث شود که نتیجه مورد نظر حاصل نشود.

بهترین حالت برای خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

بهترین روش خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس، خوابیدن به پشت است، طوری که سر بالاتر قرار گیرد. برای خوابیدن درست، بهتر است یک بالش زیر سر و یک بالش زیر شانه خود بگذارید تا حالت بالا قرار گرفته سر، برای شما حفظ شود یا حتی می‌توانید شب اول و دوم بعد از بوتاکس را روی صندلی یا تخت قابل تنظیم بخوابید تا سر شما بالا نگه داشته شود.

نکات مهم در خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

در این قسمت می‌خواهیم به صورت کلی‌تر مواردی که بعد از تزریق بوتاکس حتماً باید رعایت کنید را برای شما عزیزان بیان کنیم، زیرا طرز خوابیدن بعد از بوتاکس به ماندگاری آن کمک خواهد کرد:

  • تا 2 روز فقط برای خوابیدن، مدل خوابیدن به پشت را انتخاب کنید تا به محل تزریق شده فشاری وارد نشود.

  • اگر نمی‌توانید در خواب، خود را کنترل کنید برای جلوگیری از هر تکانی اطراف خود را بالش بگذارید.

  • برای جلوگیری از نفوذ باکتری‌ها به محل تزریق بوتاکس حتماً روی ملحفه تمیز بخوابید.

  • تا حداقل 1 روز بعد از تزریق بوتاکس هیچ‌گونه کرمی به محل تزریق نزنید، زیرا ماساژ صورت در این دوران ممکن است برای شما خطراتی در پی داشته باشد.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000