مقالات بلفاروپلاستی

گود شدن زیر چشم بعد از بلفاروپلاستی

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

یکی از عوارضی که بعد از جراحی بلفاروپلاستی برای برخی بیماران ایجاد می‌شود، گود شدن چشم بعد از جراحی زیبایی پلک است. علت بروز چنین اتفاقی ممکن است برداشتن بیش از اندازه چربی از زیر چشم است. با حذف زیاد چربی از زیر چشم، فرد از نظر ظاهری بسیار لاغر به نظر می‌رسد. به همین دلیل در روش‌های جدیدتر عمل بلفاروپلاستی، حفظ بافت زیر چشم به خصوص میزان چربی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تیرگی دور چشم بعد از بلفاروپلاستی

یکی دیگر از عوارض عمل بلفاروپلاستی، بروز تیرگی دور چشم است. تا چند روز بعد از بلفاروپلاستی سیاهی و تیرگی دور چشم که می‌تواند ناشی از کبودی باشد، طبیعی است. اما گاهی ممکن این عارضه به دلیل تورم و التهابی باشد که بعد از عمل جراحی در زیر چشم ایجاد می‌شود و می‌تواند به دید چشم تا حدودی آسیب بزند. در صورت مشاهده چنین وضعیتی در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کرده و درصدد درمان آن باشید. پزشک شما معمولاً راه‌حل‌های مختلفی برای درمان شما پیشنهاد می‌دهد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

علت گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

علت گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی از علت‌های مختلفی برخوردار است و علاوه بر پزشک موارد شخصی بیمار را نیز شامل می‌شود، اما به طور کلی می‌توان دلایل زیر را برای گودی زیر چشم بعد از جراحی زیبایی پلک در نظر گرفت:

  • مصرف سیگار

  • آلرژی و حساسیت رگ‌های خونی زیر چشم به برخی مواد

  • بالا بودن سن

  • کاهش تولید کلاژن در پوست

  • اختلال در خواب

  • تجربه ناکافی جراح

  • برداشتن چربی زیاد توسط جراح

پیشگیری از گود شدن زیر چشم بعد از جراحی زیبایی پلک

برای پیشگیری از بروز عارضه گودی زیر چشم بعد از بلفاروپلاستی می‌توانید به انجام امور زیر آن هم با مشورت پزشک بپردازید.

استفاده از کمپرس یخ برای پیشگیری از ایجاد گودی چشم بعد از عمل پلک: برای از بین بردن گودی زیر چشم بعد از بلفاروپلاستی می‌توانید یک تکه پارچه خیس را داخل پلاستیک گذاشته و در فریزر قرار دهید تا کاملا یخ بزند، سپس آن را روی تیرگی‌های زیر چشم قرار دهید تا به از بین رفتن آن کمک کند.

مراقبت از چشم ها برای پیشگیری از گود شدن زیر چشم بعد از عمل پلک: در دوران بعد از عمل بلفاروپلاستی باید مراقب بروز عفونت در چشمان خود باشید، به همین منظور باید قبل از دست زدن به چشم، دستان خود را به خوبی ضدعفونی کنید و حتی الامکان در این دوران از آرایش چشم جدا پرهیز کنید.

مصرف داروهای ضد التهابی برای کاهش گودی زیر چشم بعد از بلفاروپلاستی: استفاده از داروهای ضدالتهابی همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست باعث کاهش التهاب و تیرگی در زیر چشم بیمار خواهد شد.

خواب کافی برای پیشگیری از گود شدن چشم بعد از جراحی زیبایی پلک: خواب و استراحت کافی به از بین بردن گودی چشم بعد از بلفاروپلاستی تا حد زیادی کمک می‌کند. بعد از جراحی بلفاروپلاستی به هیچ عنوان فعالیت بدنی سنگین نداشته باشید و بیشتر وقت خود را به استراحت اختصاص دهید. همچنین در هنگام خواب نیز سر خود را طوری روی بالش قرار دهید که خون به سمت چشم شما حرکت کند.

درمان گود شدن زیر چشم بعد از جراحی پلک

برای درمان گود شدن زیر چشم بعد از جراحی پلک پزشک به شما توصیه‌های مختلفی می‌کند. از جمله:

جراحی پیوند چربی برای درمان گودی زیر چشم بعد از جراحی زیبایی پلک: از آنجایی که گود شدن زیر چشم بعد از بلفاروپلاستی به دلیل حذف نامناسب چربی‌های زیر چشم اتفاق می‌افتد، برای بازگشت به حالت عادی برخی پزشکان عمل پیوند چربی را به این ناحیه برای بیمار توصیه می‌کنند.

درمان گودی زیر چشم بعد از بلفاروپلاستی با فیلر: با تزریق فیلر یا چربی و انواع پرکننده‌ها می‌توان تا حدودی گودی چشم بعد از جراحی پلک را از بین برد.

تمرین دادن به چشم برای درمان گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی: با حرکت دادن چشم به چپ و راست و بالا و پایین و ماساژ چشم می‌توان به از بین بردن گودی چشم بعد از جراحی پلک کمک قابل توجهی کرد.

درمان گودی زیر چشم ها با مصرف برخی داروها: با تجویز پزشک شما می‌توانید برخی داروهای تقویت کننده بافت مانند کلاژن‌سازها و ویتامین E را برای از بین بردن عارضه گود شدن چشم بعد از جراحی پلک استفاده کنید.

درمان گود شدن زیر چشم بعد از جراحی زیبایی پلک با استفاده از لنز: استفاده از برخی لنزهای تماسی ممکن است به از بین بردن گودی زیر چشم بعد از بلفاروپلاستی کمک کند، ولی حتماً با مشورت پزشک این کار را انجام دهید.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000