مقالات بلفاروپلاستی

کارهایی که قبل و بعد از بلفاروپلاستی باید حتما انجام شود

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

اقدامات قبل و بعد از بلفاروپلاستی

عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی یک از بهترین و رایج ترین راه حل ها برای درمان افتادگی پلک، کیسه زیر چشمی و بازگرداندن جوانی و نشاط به چشم ها می باشد. روش ساده جراحی و دوره نقاهت کوتاه باعث محبوبیت بسیار زیاد برای عمل بلفاروپلاستی شده است. در این فرصت قصد داریم درباره اقدامات قبل و بعد از این عمل و موارد قابل انتظار صحبت کنیم. ابتدا بهتر است بیشتر با این عمل آشنا شویم. عمل بلفاروپلاستی به دو نوع کلی تقسیم می شود.

 

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا

با گذشت زمان و افزایش سن، پوست، چربی و ساختار عضلانی  پلک  ها سست و افتاده شده که باعث تجمع بافت اضافی در پلک بالا می شود. این مسئله هم ظاهر چشم و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد و هم این پوست اضافی می تواند باعث سنگینی پلک ها و کاهش قدرت دید موثر فرد شود. بلفاروپلاستی پلک بالا به منظور حذف پوست اضافی و اصلاح ساختار عضلانی ضعیف پلک که باعث افتادگی آن می شود، طراحی شده است.

بلفاروپلاستی پلک پایین

چربی های اضافی و شلی پوست در پلک پایین باعث ایجاد چشمان پف کرده و کیسه های زیر چشمی می شود که ظاهری تحت فشار و خسته را برای فرد ایجاد می کند. برای دستیابی به ظاهر سر حال تر و جوان تر، عمل بلفاروپلاستی پلک پایین با جابجایی چربی های برجسته و کشیدگی و سفت کردن پوست انجام می شود. این عمل باعث حذف کیسه های زیر چشمی و دایره های تیره اطراف آن می شود.

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

روش انجام عمل بلفاروپلاستی

تکنیک به کار رفته در بلفاروپلاستی به تغییرات مد نظر فرد و ساختار چهره ی وی بستگی دارد. برای بهبود ظاهر پلک بالا برش هایی در ناهمواری های طبیعی پلک ایجاد شده و از این طریق می توان به ذخایر چربی که باید برداشته شود و عضلاتی که نیاز به تقویت دارند، دسترسی پیدا کرد. پوست اضافی برداشته شده و مقدار باقیمانده کشیده و سفت می شود. برش های ایجاد شده با بخیه های بسیار ظریف و مینیاتوری بسته می شود. جراحی زیبایی پلک عمل ساده ای است و پس از انجام آن می توان به منزل بازگشت.

اقدامات مورد نیاز قبل از عمل بلفاروپلاستی

همانند کلیه عمل های جراحی باید اقدامات و نکات خاصی قبل ز عمل توسط فرد انجام شده و مد نظر قرار گرفته شود تا روند جراحی به صورت استاندارد و بدون هیچ گونه مشکلی طی شود. اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی شامل موارد زیر است.

 • از مصرف آسپیرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و سایر داروهای ضد التهابی، ویتامین E، داروهای گیاهی و ... به مدت دو هفته قبل از عمل بلفاروپلاستی خودداری کنید.
 • از مصرف سیگار و دخانیات به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی خودداری کنید. نیکوتین و ترکیبات تنباکو باعث تاخیر در بهبودی بعد از عمل شده و امکان ایجاد بافت اسکار را تقویت می کند.
 • به مدت دو هفته قبل از عمل از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. حتما از عینک آفتابی استاندارد و مناسب استفاده کنید.
 • از مصرف آب و هرگونه غذا بعد از نیمه شب قبل از روز عمل خودداری کنید.
 • از فردی بخواهید که روز عمل در کنار شما بوده و در رسیدن به منزل شما را یاری کند. چرا که رانندگی به مدت 24 ساعت بعد از بلفاروپلاستی ممنوع است.
 • از به کار بردن لوازم آرایشی چشم در روز عمل بلفاروپلاستی خودداری کنید.

اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

از اصلی ترین فاکتورهایی که باعث بهبود نتایج عمل و پیش گیری از بروز عوارض می شود، مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی است. این مراقبت ها در قالب دستورالعمل هایی در روز مشاوره یا قبل از عمل به اطلاع شما می رسد. مراقبت ها و نکاتی که بعد از عمل بلفاروپلاستی باید مد نظر قرار گرفته شود شامل موارد زیر است.

 • دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی بین 10 تا 14 روز به طول می انجامد، بنابراین بهتر است برای دو تا نهایتا چهار روز از آن را به استراحت در منزل اختصاص دهید.
 • قرمزی و تورم بعد از بلفاروپلاستی در ناحیه اطراف چشم بسیار محتمل است و می توان برای کاهش آن از کمپرس سرد استفاده کرد.
 • برای تسکین تورم و کبودی در چند روز اول پس از عمل و در حین خواب باید سر را تا حد امکان بالا نگه داشت و از خم شدن به طرفین پرهیز کرد.
 • حساسیت به نور خورشید بعد از بلفاروپلاستی طبیعی است و حداقل به مدت 4 هفته بعد از عمل باید از عینک آفتابی در محیط بیرون از منزل استفاده کرد.
 • خشکی چشم بعد از بلفاروپلاستی رخ می دهد و به این منظور می توان از پمادهایی که جراح تجویز می کند، استفاده کرد.
 • در صورت داشتن لنز تماسی لازم است تا برای یک هفته از آن استفاده نشود.
 • برخی قطره های چشمی به صلاح دید جراح تجویز می شود که باید به طور کامل استفاده شود.
 • بعد از عمل به مدت حداقل 10 روز از خم شدن، فعالیت های شدید و ورزش خودداری کنید. چرا که این فعالیت ها باعث افزایش جریان و فشار خون در چشم می شود.
 • در هفته اول و شاید 3 تا 4 هفته پس از عمل لازم است از هرگونه فعالیتی که منجر به خستگي چشم می شود، خودداری کنید. اين فعالیت ها شامل خواندن، تماشای تلویزیون و استفاده از رایانه و موبایل برای طولانی مدت است.
 • طبق نظر برخی از پزشکان بهتر است بعد از عمل بلفاروپلاستی برای یک تا دو هفته از گریه کردن خودداری کرد چرا که می تواند مقدار تورم را افزایش دهد.
 • کبودی و حلقه سیاه دور چشم برای چند روز بعد از بلفاروپلاستی طبیعی است و برطرف می شود.
 • در صورت استفاده از بخیه های عادی، 5 تا 7 روز بعد از عمل توسط جراح کشیده می شود.


به این محتوا رای دهید..

۳۷
۲
( امتیاز : ۹۵%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000