مقالات جراحی پلاستیک

کرم بعد از بوتاکس(بهترین کرم بعد از بوتاکس)

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

در حالی که بوتاکس می‌تواند به طور موقت ظاهر خطوط و چین و چروک‌های پوست را کاهش دهد، اما فرد را از آسیب‌های اساسی پوست، مانند آسیب اشعه آفتاب و خشکی پوست محافظت نمی‌کند. بنابراین، یک روتین خوب مراقبت از پوست می‌تواند به افزایش اثرات بوتاکس کمک کند و نتایج طولانی مدت را افزایش دهد. یکی از این مراقبت‌ها، استفاده از انواع کرم بعد از بوتاکس است که پزشک با توجه به تشخیص خود برای شما تجویز می‌کند.

بهترین کرم بعد از بوتاکس کرم‌هایی است که حاوی آنتی اکسیدان‌ها، پپتیدها و اسید هیالورونیک هستند و باعث آبرسانی به پوست شما می‌شوند و از پیری زودرس جلوگیری می‌کنند.

بعد از انجام بوتاکس چه زمانی می توان از کرم استفاده کرد؟

بعد از انجام بوتاکس، تا 24 ساعت نباید به هیچ عنوان محل تزریق بوتاکس را ماساژ دهید، زیرا ماساژ محل تزریق بوتاکس می‌تواند باعث گسترش سم بوتاکس به سایر عضلات شما شود. پس از گذشت این 24 ساعت می‌توانید  استفاده از کرم بعد از بوتاکس را برای حفظ سلامت پوست خود آغاز کنید. اما برای استفاده از کرم‌های لایه بردار بهتر است زمانی حدود 1 هفته را صبر کرده و پس از آن به استفاده از آن بپردازید.

از چه کرم هایی بعد از انجام بوتاکس می توانیم استفاده کنیم؟

یکی از انواع کرم‌های مورد استفاده بعد از بوتاکس پمادی است که پزشک برای کاهش کبودی و تورم به شما معرفی می‌کند. از دیگر کرم‌های مورد استفاده در این دوران می‌توان به کرم‌های مراقبت از پوست اشاره کرد، که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. مراقبت از پوست، باعث تولید و افزایش مواد مغذی ضروری پوست و محافظت از آن در برابر آسیب‌های محیطی می‌شود. به عنوان مثال، استفاده از کرم بعد از بوتاکس که با آنتی اکسیدان و SPF همراه است، به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های خورشید کمک کند، این امر می‌تواند از پیری زودرس جلوگیری کند. استفاده از کرم بعد از بوتاکس به عنوان مرطوب کننده‌ها نیز می‌توانند به آبرسانی و حجیم شدن پوست کمک کرده، اثرات بوتاکس را تقویت کرده و بافت پوست را بهبود بخشند.

استفاده از ضدآفتاب بعد از تزریق بوتاکس

استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از بوتاکس یکی از مهم‌ترین اموری است که شما باید آن را انجام دهید. زیرا نور خورشید می‌تواند تورم و قرمزی‌های بعد از بوتاکس را افزایش دهد. برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش، استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 به صورت روزانه ضروری است، حتی اگر قصد گذراندن وقت در خارج از منزل را ندارید، استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید. در صورت نیاز به انجام ورزش شنا یا افزایش تعریق نیز، بهتر است از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

استفاده از لایه بردار ها پس از تزریق بوتاکس

مراقبت از پوست همچنین می‌تواند اثرات بوتاکس را به وسیله تحریک بازسازی سلول‌های پوست و بهبود بافت پوست افزایش دهد. به عنوان مثال، استفاده از محصولات حاوی لایه‌بردارها می‌تواند به حذف سلول‌های مرده پوست و افزایش تکثیر سلولی کمک کند و در نتیجه پوستی صاف‌تر و جوان‌تر داشته باشد. اما همان‌طور که قبلاً گفته شد، استفاده از این کرم‌های لایه بردار را به 1 هفته پس از تزریق بوتاکس موکول کنید.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000