مقالات لیپوساکشنمقالات لیپوماتیک

مقایسه دو روش لیپوساکشن و لیپوماتیک

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مقایسه عمل لیپوساکشن و لیپوماتیک

لیپوساکشن و لیپوماتیک دو روش جراحی هستند که برای از بین بردن چاقی موضعی و استخراج چربی ها به کار می روند. این دو عمل از نظر روش انجام با هم متفاوت هستند هرچند هر دو به یک هدف انجام می ‌شوند. در این مقاله قصد داریم تفاوت ‌های این دو عمل را بیان کنیم تا متقاضیان بتوانند راحت تر روش مناسب برای خود را انتخاب کنند.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

تفاوت عمل لیپوساکشن و لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

این دو عمل در زمینه روش انجام، عوارض، مزایا، دوره نقاهت و... تفاوت هایی با هم دارند. در عمل لیپوساکشن بیشتر مراحل به صورت دستی و با نیروی فیزیکی جراح انجام می شود. به این گونه که جراح فشار لازم را برای جدا کردن چربی ها وارد می کند. در این روش ممکن است جراح خسته شده و دقت عمل کمتر شود. البته لیپوساکشن با استفاده از روش ‌های مختلفی قابل انجام است که هر کدام با تغییرات جزئی انجام می شود. در مقاله مربوط به روش های لیپوساکشن به کلیه این روش ها و جزئیات آن ها پرداخته ایم.

اما روش انجام لیپوماتیک به اینگونه است که کانولا ارتعاشات و حرکات متناوب لازم را در تمام جهات ایجاد کرده و چربی ها را خورد و گسسته می کند. در نتیجه این حرکات لایه های چربی حالت مایع گرفته و به صورت یکنواخت خارج می شود. این موضوع باعث می‌ شود که عمل و استخراج چربی با دقت بالاتری انجام شده و به دیگر اعضای بدن آسیبی وارد نشود.

نمونه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

مزایای روش لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن

برخی از محدودیت ها و عوارض روش لیپوساکشن باعث ابداع روش لیپوماتیک شده است. در این روش عوارض احتمالی به حداقل میزان ممکن رسیده و نتایج عمل تا حد زیادی بهبود پیدا کرده است. در روش لیپوماتیک لایه های چربی به حالت مایع تبدیل شده و سپس با نیروی مکش خارج می شود. این روند باعث می شود تا بعد از عمل ناهمواری و تورفتگی در سطح پوست دیده نشود. از دیگر مزیت های روش لیپوماتیک می توان به کاهش احتمال آسیب رسیدن به اعصاب و عروق خونی اشاره کرد. چرا که این عمل با ارتعاشات کنترل شده کانولا انجام می شود. افزایش دقت عمل و کانتور و پیکرتراشی ظرف تر باعث رضایت بیشتر بیمار از عمل لیپوماتیک می شود و همین دلیل باعث رواج بالای این عمل است.

مقایسه هزینه عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن

نمی توان گفت هزینه عمل لیپوساکشن بیشتر است یا لیپوماتیک چرا که لیپوساکشن با استفاده از روش ‌های متعددی انجام می ‌شود. ممکن است برخی از روش های جدید لیپوساکشن با هزینه بیشتری انجام شوند و پروسه پیچیده ای داشته باشند. اما به طور کلی می توان گفت هزینه لیپوماتیک بیشتر از هزینه لیپوساکشن به روش های قدیمی است. قیمت عمل لیپوماتیک از حدود 7 تا 8 میلیون تومان آغاز شده و حداقل هزینه لیپوساکشن 4 تا 5 میلیون تومان است. عضوی که باید عمل شود نقش اصلی را در هزینه این دو روش ایفا می کند. اگر بخواهیم هزینه هر کدام از این روش ها را به طور دقیق تعیین کنیم باید حتماً بیمار توسط جراح معاینه شود و وسعت عمل و روش مناسب برای وی انتخاب شود.

قبل و بعد عمل لیپوساکشن

مقایسه درد عمل لیپوماتیک با لیپوساکشن

به طور کلی درد لیپوساکشن از لیپوماتیک بیشتر است. اما بیمار در حین عمل به دلیل استفاده از داروی بیهوشی و بی حسی دردی را احساس نمی کند. لیپوماتیک با استفاده از داروی بی ‌حسی قابل انجام است اما برای انجام لیپوساکشن لازم است از داروی بیهوشی استفاده شود. بیمار برای تخفیف این درد ها باید پس از هر دو عمل از مسکن های تجویز شده استفاده کند.

مقایسه عوارض عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن

به طور کلی عمل های زیبایی دارای تعدادی عوارض مشترک هستند و در عین حال هر کدام از روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک می تواند عوارض یا خطرات منحصر به فرد نیز داشته باشد که در ادامه ذکر می شود.

عوارض عمل لیپوساکشن

  • امکان افتادگی پوست بعد از برداشت زیاد چربی در روش لیپوساکشن وجود دارد.
  • به طور طبیعی در ناحیه عمل شده کبودی، تورم، درد و... به وجود می آید.
  • ایجاد لخته خون یکی از عوارض نادر لیپوساکشن است.
  • امکان به وجود آمدن عفونت پس از لیپوساکشن وجود دارد.
  • در مواردی ممکن است به اعصاب مجاور آسیب برسد.

عوارض عمل لیپوماتیک

  • همانند هر عمل دیگری لیپوماتیک هم با ورم، کبودی و مقداری درد همراه است.
  • در زیر پوست مقداری آب جمع می شود که با استفاده از گن رفع می شود.
  • در صورت رعایت نکردن توصیه ‌های پزشک عفونت به وجود می آید.

لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن؟

مقایسه دوره نقاهت عمل لیپوماتیک با لیپوساکشن

دوره نقاهت لیپوماتیک مقداری کمتر از لیپوساکشن است. پس از لیپوساکشن لازم است بیمار بین 2 تا 5 روز استراحت کند. اما این مدت زمان در عمل لیپوماتیک به یک تا سه روز می رسد. چند ساعت پس از انجام هر دو عمل بیمار مرخص می ‌شود. در موارد نادر ممکن است به یک شب بستری و تحت نظر بودن نیاز باشد. چهار هفته پس از لیپوماتیک بیمار به طور کلی بهبود می ‌یابد. این مدت زمان در لیپوساکشن ممکن است تا 6 هفته به طول انجامد. پس از گذشت این زمان بیمار می تواند به انجام حرکات ورزشی بپردازد. البته نباید به انجام ورزش های خیلی سنگین پرداخت زیرا ممکن است محل عمل آسیب ببیند.

عمل لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان

از اصلی ترین تفاوت های لیپوساکشن و لیپوماتیک می توان به این نکته اشاره کرد که در روش لیپوماتیک چربی های خارج شده آسیب زیادی ندیده و می توان از آن ها برای تزریق مجدد به اندام هدف و فرم دهی و افزایش حجم استفاده کرد. در حالی که لیپوساکشن باعث آسیب به دیواره سلول های چربی شده و امکان استفاده مجدد از آن ها را از بین می برد. در نتیجه برای انجام عمل تزریق چربی باید حتما از لیپوماتیک استفاده کرد و چربی ها را به حالت سالم از بدن خارج کرد.


به این محتوا رای دهید..

۲۰
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081