مقالات لیپوساکشن

گن لیپوساکشن چیست و چه انواعی دارد؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

گن بعد از عمل لیپوساکشن چیست؟

جراحان همواره توصیه دارند که افراد بعد از انجام عمل هایی مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن، در محل تحت جراحی از گن کششی استفاده کنند. ممکن است برخی افراد این توصیه‌ را نادیده بگیرند، اما اگر از مزایای گن های لیپوساکشن مطلع باشند در می یابند که استفاده از این گن ها تا چه اندازه می تواند نتایج جراحی را تغییر دهد. پوشیدن این گن ها باعث توزیع فشار یکنواخت در ناحیه مد نظر می شود. این فشار باعث صاف شدن سطح بدن و ایجاد چسبندگی بیشتر بین پوست و بافت زیرین آن می شود. توصیه می شود در هفته اول به طور تمام وقت از گن استفاده شود. در حین دوش گرفتن باید آن را جدا کرده و پس از آن دوباره پوشیده شود. به طور میانگین در تمام عمل های لیپوساکشن باید به مدت 8 الی 10 هفته از گن استفاده شود. فرد می تواند پس از گذشت چند هفته به طور موقت لباس مخصوص لیپوساکشن را با دیگر لباس ها تعویض کند اما باید دقت داشت که زمان استفاده نکردن از گن ها طولانی نشود. در هنگام خواب بهتر است این لباس بر تن باشد. گن مخصوص لیپوساکشن باعث خروج ترشحات اضافی از طریق برش های جراحی می شود. استفاده از گن بعد از لیپوساکشن باعث تحریک کلاژن سازی در پوست شده و در نتیجه بهبود زودتر زخم ها می شود. تجربه ثابت کرده است افرادی که در دوره نقاهت خود از گن بعد از عمل استفاده کرده اند، دارای پوست صاف و یکنواخت هستند.

گن کششی عمل لیپوساکشن

به چه دلیل از گن استفاده می شود؟

مزایای بسیاری برای استفاده از گن وجود دارد و به همین دلیل این مسئله یکی از الزامات و مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن محسوب می شود. در ادامه به ضرورت استفاده از گن کششی می پردازیم.

کاهش تورم

پس از انجام عمل زیبایی، تورم و کبودی به وجود می‌آید. در عمل لیپوساکشن استفاده از گن کششی بعد از لیپوماتیک و لیپوساکشن باعث کاهش مقدار تورم و تسریع در بهبودی می شود. فشار ناشی از گن با خارج کردن مایعات از زیر پوست، باعث کاهش ورم می شود.

چسبندگی بین پوست و بافت های بدن

استفاده از گن کششی بعد از لیپوساکشن باعث می شود پوست به صورت یکنواخت به بافت زیرین خود بچسبد و دچار چروک و ناهمواری سطحی نشود.

بهبود زخم های ناشی از عمل

استفاده از گن لیپوماتیک و لیپوساکشن باعث بهبود سریع ‌تر زخم‌ ها می شود. همچنین استفاده مداوم از این لباس ها در محو شدن جای زخم کمک بسزایی می کند.

استفاده از گن به عنوان یکی از مراقبت های بعد از انجام عمل لیپوساکشن

همان ‌طور که انتخاب جراح و شرایط بدنی بیمار در نتیجه عمل تاثیر زیادی دارد، مراقبت های پس از عمل لیپوساکشن هم می تواند در نتیجه عمل تاثیر مستقیم داشته باشد. یکی از مراقبت ‌های مهم بعد از عمل لیپوساکشن، استفاده از گن است. در موارد زیادی مشاهده شده است که عدم استفاده از این گن ها نتیجه مطلوب جراحی را از بین برده است. جراح در جلسه مشاوره به بیمار توضیح می دهد که چه نوع گن کششی برای او مناسب است. این محصولات توسط شرکت های مختلف تولید شده و دارای کیفیت های متفاوتی هستند. توصیه می شود برای رسیدن به نتیجه مطلوب از محصولات با کیفیت استفاده شود. تا 3 الی 4 هفته باید به صورت مداوم از این لباس ها استفاده کرده و پس از این مدت می توان در ساعات خاصی از روز از آن استفاده کرد. استفاده از گن مخصوص لیپوساکشن باعث می ‌شود که سطح پوست در نواحی تحت جراحی صاف و یک دست بوده و همچنین جای برش جراحی تا حد زیادی مخفی و نامرئی شود.

گن شکم و پهلو

مزایای استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن

دلیل اصلی استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن، مزایای چشمگیر و فایده قابل توجه آن برای بدن است. تاثیر استفاده از این لباس ها روی بدن و بافت عمل شده کاملا محسوس است و تمام جراحان توصیه دارند پس از عمل تهیه و استفاده شود.

جلوگیری از تجمع مایعات

پس از انجام عمل لیپوساکشن زیر پوست خالی شده در چنین حالتی محل مناسبی برای جمع شدن مایعات و خونابه می باشد. در صورتی که تا قبل از بسته شدن سوراخ ها این مایعات خارج نشود بدن دچار عفونت می شود. با استفاده از گن های بعد از عمل، فشار به بدن وارد شده و این مایعات به راحتی خارج می ‌شود.

بهبود جای زخم

طی عمل لیپوساکشن، برای نفوذ لوله کانولا سوراخ هایی در سطح بدن ایجاد می شود. این برش ها بسیار کوتاه و در حد سه الی چهار سانتی متر هستند. اگر بعد از عمل از گن مخصوص استفاده نشود، لبه های این زخم باز شده و ممکن است دیرتر بهبود یافته یا دچار بافت اسکار و قرمزی شود. اگر از گن مخصوص لیپوساکشن استفاده شود، جریان خون در اطراف محل برش افزایش می یابد، زخم ها سریع تر بهبود یافته و در حین ترمیم بافت اضافه ای اطراف آن تشکیل نمی شود. درنتیجه امکان مخفی شدن آثار جراحی بیشتر خواهد بود.

کاهش تورم

پس از انجام لیپوساکشن، تورم در ناحیه جراحی شده طبیعی و قابل انتظار است. این تورم به دلیل اعمال فشار و برش های ایجاد شده به وجود می ‌آید. استفاده از گن بعد از عمل باعث می ‌شود فشار به طور یکنواخت به اندام مورد نظر وارد شود. این فشار باعث می شود مایعات بین بافتی به رگ‌ ها بازگشته و جذب آن راحت تر انجام شود و همین موضوع باعث کاهش تورم می ‌شود. بنابراین با استفاده از این محصولات نتیجه نهایی عمل و ظاهر جدید زودتر نمایان می شود.

کاهش عفونت

استفاده از گن مخصوص لیپوساکشن احتمال ایجاد عفونت را به حداقل می رساند. استفاده از این محصولات باعث خروج خونابه و مایعات از زیر پوست شده و از تجمع و بروز عفونت جلوگیری می شود.

عوارض احتمالی استفاده از گن کششی پس از عمل

در صورتی که از محصولات بی کیفیت استفاده شده و یا روش استفاده درست نباشد، ممکن است در حین استفاده از گن جراحی مشکلاتی ایجاد شود. انتخاب سایز گن از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در نتیجه عمل تأثیر بسزایی دارد. تنگی بیش از حد گن باعث فشار زیاد و اختلال در سیستم گردش خون شده و سایز های گشاد هم تاثیر مد نظر را ایجاد نخواهد کرد. از جمله عوارض محتمل استفاده از گن می ‌توان به نکروز، ایجاد ادم لنفاوی، یکنواخت نبودن پوست و ایجاد سروما اشاره کرد. در صورتی که اصول لازم در استفاده این محصولات رعایت شده و همچنین کیفیت این لباس مناسب باشد نمی توان به جز مزیت انتظار دیگری از این گن ها داشت.

انواع گن لیپوساکشن

برای هر بخش از بدن گن های مخصوص طراحی و عرضه شده است. به این ترتیب افراد می ‌توانند پس از جراحی هر کدام از اعضای بدن، محصول مخصوص آن را تهیه و استفاده کنند.

گن مخصوص صورت، چانه و فک

پس از انجام لیپوساکشن صورت و غبغب باید از گن مخصوص آن استفاده کرد. این محصول در ناحیه زیر چانه و بالای سر قرار می گیرد و باید تا دو الی سه هفته به طور مداوم از آن استفاده شود. فشاری که این لباس وارد می کند باید متعادل و موثر باشد.

گن مخصوص شکم و پهلو

این لباس پس از انجام لیپوساکشن و یا انجام لیپوماتیک شکم و پهلو استفاده شده و فشار مناسبی را به میان تنه وارد می کند. با استفاده از این گن ها فشار یکنواختی به شکم و پهلو وارد شده و این موضوع باعث فرم گرفتن این اندام ها می ‌شود. این لباس از قسمت زیر سینه تا بالای زانو ها را پوشش می دهد.

گن تمام بدن

این نوع گن ها برای استفاده همزمان در سراسر بدن طراحی شده است و در مواردی که چند ناحیه به طور همزمان تحت جراحی قرار می گیرد، مناسب و موثر است. در چنین مواردی منطقی است به جای چند گن از یک گن تمام بدن استفاده شود. این لباس در تمام نقاط بدن فشار یکسانی را وارد کرده و باعث می شود تا سطح پوست صاف و یک دست شود.

گن مخصوص بازو

پس از انجام لیپوساکشن بازو باید از گن‌ های مخصوص بازو استفاده شود. این لباس ها به طور کامل بازوها و شانه ها را پوشش می‌ دهد. فرد می تواند روی این لباس ها لباس های دیگری هم بپوشد.

گن مخصوص ران

این گن ها ظاهری شبیه شلوار داشته و تمام قسمت پایین تنه را پوشش می دهد. از این محصولات معمولاً برای لاغری و همچنین برای دوران بعد از عمل لیپوساکشن و لیپوماتیک استفاده می شود. این لباس فشار یکنواختی را به بدن وارد کرده و از بروز عفونت و ایجاد چروک در پوست جلوگیری می کند.

گن مخصوص سینه

این گن اطراف سینه را پوشش داده و برای لاغری و همچنین پس از جراحی لیپوساکشن استفاده می شود. استفاده از این لباس ها باعث ایجاد گرما در بدن می ‌شود. بنابراین بدن دچار تعریق شده و به لاغری کمک می کند. همچنین پس از عمل استفاده از این محصولات به فرم دهی سینه و التیام جای زخم کمک می کند. تا چند هفته بعد از عمل باید به طور مداوم از این لباس استفاده کرد.


به این محتوا رای دهید..

۷
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000