مقالات پروتز سینه

بهترین جنس پروتز سینه کدام است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

بهترین جنس پروتز سینه کدام است؟

پروتزها اجسام خارجی هستند که برای فرم دهی و برجسته کردن سینه بانوان استفاده می ‌شود. رایج ترین و پرطرفدار ترین روش بزرگ کردن سینه، عمل پروتز سینه است. انواع پروتزی که برای بزرگ کردن سینه استفاده می شود از نظر جنس، کیفیت، حجم و سایز با هم تفاوت دارند. در این مقاله قصد داریم انواع جنس و بهترین پروتز سینه را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

لطفا صبور باشید. این شماره پزشک مشاور است. در صورت عدم پاسخگویی با شما تماس حاصل می شود.

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

جنس های مختلف پروتز سینه 

جنس روکش و غشای بیرونی همه پروتزها از جنس سیلیکون است. ولی ماده پر کننده و داخلی آنها با یکدیگر فرق دارد. پروتز سینه از نظر جنس به دو نوع سیلیکونی و آب نمکی یا سالین تقسیم می شود. این دو جنس پروتز از نظر قیمت، دوام، حس لمس و برش مورد نیاز برای جاگذاری با یکدیگر متفاوت هستند. کاندید این عمل بعد از آشنایی کامل با نوع و جنس پروتز می تواند با انتخاب بهترین دکتر پروتز سینه با خیالی آسوده و راحت عمل خود را انجام دهد.

نمونه جراحی پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سیلیکونی از پرطرفدارترین انواع پروتز سینه است. مواد داخلی و تشکیل دهنده آن از جنس سیلیکون بوده که شباهت زیادی به ژل چسبنده دارد. این ژل ها با تراکم بالا داخل محفظه اصلی پروتز پر می شود. پروتزهای سیلیکونی شباهت زیادی به بافت های طبیعی سینه داشته و حس لمس بسیار نرم و طبیعی دارد.

برای جاگذاری پروتز سینه سیلیکونی نیاز به برش های بزرگتر در قسمت زیرین سینه است. اگر پروتز سینه سیلیکونی دچار پارگی شود مواد داخلی پوسته و ژل ها قوام خود را حفظ کرده و مانند چسب باقی می ماند و این نکته که در صورت پارگی پروتز سیلیکونی، ژل به بیرون نشت می کند، صحت ندارد. پارگی پروتز سینه سیلیکونی با تغییر فرم سینه و با عکسبرداری قابل تشخیص است. افرادی که از پروتز سینه سیلیکونی استفاده می‌کنند بهتر است به طور منظم و دقیق توسط پزشک متخصص ویزیت شوند تا از سلامت پروتزها اطمینان حاصل شود.

پروتز سینه سیلیکونی بهتر است یا سالین؟

مزایای پروتز سینه سیلیکونی

 • پروتزهای سیلیکونی لمس طبیعی‌ تر و بافت نرم تری دارند
 • احتمال چین خوردگی آن زیر پوست کمتر است
 • خطر و احتمال پارگی و خالی شدن ناگهانی بسیار کم است
 • مقاومت بالا در برابر دما و رطوبت بدن دارند

به این نکته توجه داشته باشید که مزایای پروتز های سینه سیلیکونی وقتی نمایان می شود که مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه به درستی رعایت و دوره نقاهت بدون مشکل طی شود.

 عوارض پروتز سیلیکونی

 • ایجاد برش های بزرگتر روی پوست سینه برای جاگذاری
 • پارگی بدون علامت مشخص پروتز سیلیکونی
 • قیمت بیشتر پروتز سیلیکونی سینه
 • نیاز به معاینه دوره ای توسط پزشک

 قیمت پروتز سینه سیلیکونی

قیمت پروتز سینه سیلیکونی صرف نظر از برند از 15 میلیون تومان شروع می شود. پروتزهای سیلیکونی از نظر برند، برجستگی، نرمی و سفتی، سایز و حجم متفاوت هستند. این فاکتورها باعث تفاوت هزینه انواع پروتز سیلیکونی می ‌شود. همچنین باید در نظر داشت که پروتزهای سیلیکونی گران ‌تر از پروتزهای سالین یا آب نمکی هستند.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

لطفا صبور باشید. این شماره پزشک مشاور است. در صورت عدم پاسخگویی با شما تماس حاصل می شود.

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

پروتز آب نمکی (سالین)

پروتز سینه آب نمکی نوعی دیگر از پروتز است. همانطور که از نام این پروتز مشخص است مواد تشکیل دهنده آن، آب نمک استریل شده یا سرم است. پوسته و دیواره این پروتز از جنس سیلیکون بوده و دیواره های چندلایه سفت و ضخیمی دارد که قابل نفوذ نیستند.

پروتز سالین سفت تر از پروتز سیلیکونی بوده و بیشتر ظاهری گرد دارد. پروتز آب نمکی به دو شکل استفاده می شود. در نوع اول ابتدا پوسته پروتز داخل بافت سینه قرار گرفته سپس با محلول آب و نمک استریل پر می شود. نوع دوم از قبل پر شده و به همین صورت داخل سینه قرار می گیرد. در صورت پارگی پروتز سالین، آب نمک داخل پوسته آن خارج شده و جذب بدن می ‌شود و از این نظر هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. توجه داشته باشید پروتزهای سینه آب نمکی به دلیل سفت تر و گردتر بودن ظاهری مصنوعی تر به سینه های فرد می دهد.

پروتز سیلیکونی یا آب نمکی؟

مزایای پروتز سینه آب نمکی

 • برای جاگذاری پروتز نیاز به برش های کوچک تری دارد
 • نیاز کمتر برای معاینه و مانیتورینگ دارد
 • قیمت کمتری نسبت به پروتز سیلیکونی دارد

معایب پروتز آب نمکی

 • احتمال چین خوردگی زیر پوست بیشتر است
 • احتمال پارگی ناگهانی و خود به خودی زیاد است
 • امکان دارد روی بافت سینه تاثیر منفی بگذارد
 • از نظر ظاهری و هنگام لمس غیرطبیعی به نظر می‌رسد

قیمت پروتز سینه آب نمکی

قیمت پروتز سینه آب نمکی نسبت به پروتز سیلیکونی کمتر است و به مارک پروتز، حجم پروتز، دستمزد جراح و هزینه‌های کلینیک یا بیمارستان بستگی دارد.

عمل پروتز سینه سیلیکونی قبل و بعد

پروتز سینه سیلیکونی بهتر است یا سالین؟

سوال خیلی از افراد است که پروتز سیلیکونی بهتر است یا سالین؟ بیشتر جراحان بر این باورند که پروتز سیلیکونی طبیعی تر و نرم تر بوده که زیبایی بیشتری ایجاد می کند. هر دو نوع پروتز کم خطر بوده ولی پروتز سالین به دلیل جذب بعد از پارگی کم عارضه تر است. در مجموع استفاده از پروتز سیلیکونی برای عمل های پروتز سینه رواج بیشتری دارد و علت آن لمس طبیعی تر، ظاهر بهتر، ماندگاری بالا و خرید آسان تر است.


به این محتوا رای دهید..

۷
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081