مقالات پروتز سینه

طول عمر و ماندگاری پروتز سینه چند سال است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

طول عمر و ماندگاری یک پروتز سینه چقدر است؟

دوام و ماندگاری پروتز سینه به طور میانگین بین 12 تا 25 سال است که در اکثر موارد این مدت بیشتر هم می شود. طول عمر و دوام پروتز سینه دقیقا مشخص نیست؛ اما معمولا از ماندگاری بالای ایمپلنت های سینه یاد می شود و این موضوع صحت دارد. همانند هر وسیله دیگری این ایمپلنت ها طول عمر مشخصی دارند؛ اما نمی توان تاریخ انقضای پروتز سینه را به طور دقیق مشخص کرد. در مواقعی که پروتز با مشکل جدی روبرو شود مجبور به تعویض آن می شویم و در غیر این صورت ممکن است فرد به صورت مادام العمر هم از پروتز خود به خوبی استفاده کند. در واقع شانس پاره شدن و آسیب رسیدن به پروتز های باکیفیت امروزی هر سال به میزان یک درصد بیشتر می شود و این یعنی بعد از ده سال هنوز 90 درصد شانس پاره نشدن برای پروتز وجود دارد.

طول عمر و ماندگاری پروتز سینه چقدر است؟

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

چند سال پس از جاگذاری نیاز به تعویض پروتز سینه است؟

درباره زمان تعویض پروتز سینه نمی ‌توان مدت زمان دقیقی را تعیین کرد. معمولاً زمانی پروتزهای سینه تعویض می‌ شوند که دچار مشکل جدی شده و سلامتی فرد را تهدید کند. اگر پروتز به درستی در سینه‌ ها جاگذاری نشده باشد لازم است فرد دوباره عمل شود‌. در این صورت پروتز در جای مناسب خود قرار گرفته و یا تعویض می شود. در مواردی که پروتز دچار مشکل شود در ناحیه سینه علائمی همچنان درد، تغییر شکل سینه ها، التهاب بافت سینه ها و... به وجود خواهد آمد. توصیه ما این است که بیمار برای اطمینان از سالم بودن پروتز سینه حداقل سالی یک بار برای معاینه به پزشک خود مراجعه کند.

طول عمر پروتز سیلیکونی و آب نمکی و مقاومت آن ها چه تفاوتی دارد؟

اکثر پزشکان توصیه دارند که بیماران از پروتزهای سیلیکونی استفاده کرده و این مدل ها را نسبت به پروتز های آب نمکی بهتر می دانند. هزینه پروتز سینه سیلیکونی بیشتر از  پروتز های آب نمکی است. معایب و عوارض عمل پروتز سینه در ایمپلنت های آب نمکی بیشتر است. پروتزهای سیلیکونی پس از انجام عمل فرم طبیعی تری داشته و طول عمر آن ها بیشتر از ایمپلنت های آب نمکی است. به طور کلی استحکام و مقاومت پروتزهای سیلیکونی نیز بیشتر استو در صورت پارگی قوام خود را حفظ کرده و به بهیرون نشت نمی کند. البته نکته قوت پروتز آب نمکی یا سالین این است که در صورت پارگی محتویات سرم به راحتی توسط بدن جذب می شود و مشکل ساز نخواهد بود.

ماندگاری پروتز سینه سیلیکونی

سایز پروتز سینه چه تاثیری در ماندگاری طول عمر آن دارد؟

هیچگونه شواهدی وجود ندارد که بتواند ثابت کند که طول عمر و ماندگاری پروتز سینه به سایز پروتز وابسته است. معمولاً پروتز های یک برند در سایز های مختلف دارای مقاومت یکسانی هستند و در شرایط ایده آل همه آن ها عمر یکسانی دارند. این شرایط دیگر هستند که بر طول عمر سایز های مختلف پروتز تاثیر می گذارند. سایز مناسب پروتز سینه برای فرد با توجه به ابعاد قفسه سینه و اندازه گیری های دیگر مشخص می شود و اگر سایزی بزرگتر از میزان مناسب انتخاب شود احتمال آسیب به پروتز هم بیشتر می شود و باید این نکته را مد نظر قرار داد. در صورتی که عمل در شرایط خوبی انجام شود و بیمار به توصیه‌ های جراح توجه کند طول عمر سایزهای مختلف پروتز طولانی خواهد بود.

چه مواردی باعث نیاز به عمل تعویض پروتز سینه می شود؟

مواردی وجود دارند که در صورت رخ دادن هر کدام از آن ها ممکن است لازم باشد تعویض پروتز سینه انجام شود. در این موارد جراحی سینه مجدد انجام شده و پروتز خارج و تعویض می شود.

پارگی پروتز

ممکن است پروتز سینه به دلایل مختلف مانند وارد شدن فشار دچار پارگی شود. همچنین پارگی در پروتز ممکن است به دلیل به پایان رسیدن طول عمر آن رخ دهد. در چنین شرایطی پروتز باید تعویض شود.

انقباض کپسولی

زمانی که پروتز که یک ماده خارجی است وارد بدن می شود در اطراف آن لایه ای نازک ایجاد می شود. این شرایط کاملاً طبیعی بوده و در همه افراد به وجود می ‌آید. اما در مواردی که این انقباض زیاد بوده و به سینه فشار زیادی وارد شود لازم است سینه مجددا عمل شده، مشکل رفع و پروتز تعویض شود.

درد قفسه سینه

به دلایل مختلفی ممکن است پس از انجام پروتز سینه فرد در ناحیه سینه ها احساس درد داشته باشد. در صورتی که این درد ها به صورت طولانی مدت باشد باید تست های لازم انجام شده و در صورت نیاز عمل ترمیمی پروتز سینه و یا تعویض آن انجام شود. درد مداوم در ناحیه سینه ممکن است به دلیل جاگذاری بد پروتز، پارگی پروتز و... رخ دهد.

تغییر فرم پروتز سینه

معمولاً زمانی که عمر پروتز رو به اتمام باشد این مشکل رخ می دهد. در مواردی هم که پروتز دچار جابجایی شده باشد و یا فشار به سینه ها وارد شود ممکن است سینه ها تغییر شکل داشته باشند.

ماندگاری انواع برند های پروتز سینه

مارک های مختلف پروتز سینه با کیفیت های مختلفی تولید می شوند. این موضوع باعث می ‌شود که برند های مختلف تولید پروتز با هم تفاوت داشته باشند. یکی از این تفاوت ها در طول عمر و ماندگاری پروتز سینه است و همین امر باعث تفاوت در قیمت و هزینه خرید پروتز سینه برند های مختلف می شود.

طول عمر پروتز سینه منتور

ماندگاری پروتز سینه منتور

ماندگاری پروتز سینه منتور علاوه بر برند تولید کننده به عوامل دیگر هم بستگی دارد. این کمپانی تمام سعی خود را به کار گرفته تا بتواند بهترین محصولات را تولید کند و پوشش سیلیکونی چندلایه اطراف پروتز باعث مقاومت بیبشتر آن ها می شود. کمپانی منتور ادعا دارد که محصولات آن در شرایط ایده‌ آل حتی در مواردی ماندگاری مادام العمر دارند.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

ماندگاری پروتز سینه ناگور

می ‌توان گفت ماندگاری عمل پروتز سینه در بهترین برند ها تقریباً یکسان است. یکی از بهترین برند های تولید پروتز در جهان ناگور است. ماندگاری و طول عمر پروتز سینه ناگور در شرایط خوب می تواند به بیش از 20 سال هم برسد. فناوری Nagotex به کار رفته در پوسته این پروتز باعث افزایش مقاومت و طول عمر آن می شود.

ماندگاری پروتز سینه ناگور

ماندگاری پروتز سینه موتیوا

برند موتیوا آمریکا دارای محصولاتی با کیفیت عالی می باشد. یک مسئله مهم برای متقاضیان عمل پروتز سینه ماندگاری پروتز های سینه برند موتیوا است. باید بگویم که محصولات این برند با گارانتی 10 ساله ارائه می شوند. سطح خارجی پوشاننده پروتز موتیوا از فناوری SmoothSilk بهره می برد که طبق ادعای سازندگان باعث کاهش عکس العمل بدن شده با کاهش احتمال ایجاد انقباض کپسولی ماندگاری عمل پروتز را افزایش می دهد.

ماندگاری پروتز سینه پلی تک

ماندگاری پروتز سینه پلی تک

طول عمر پروتز سینه پلی تک طولانی و در بیشتر موارد مادام العمر است. برند پلی تک یکی از اولین برند های تولید ایمپلنت سینه بوده و همواره در زمینه کیفیت بهترین محصولات را تولید کرده است. استفاده از پوشش میکروپلی اورتان در پروتز های برند پلی تک باعث شده است تا طبق تحقیقات احتمال ایجاد انقباض کپسولی تا 30 درصد کاهش پیدا کند.


به این محتوا رای دهید..

۱۰
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081