مقالات پروتز سینه

بالاخره پروتز سینه باعث سرطان می شود یا خیر؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

آیا پروتز سینه باعث سرطان سینه می شود؟

هیچ گونه گزارشی وجود ندارد که تائید کند فردی به علت استفاده از پروتز سینه دچار سرطان شده است و این موضوع را نمی‌ توان جزو عوارض عمل پروتز سینه دانست. این آمار تنها مربوط به کشور ما نبوده و آمار کلی است و در ایالات متحده آمریکا دستخوش تحقیقات زیادی بوده است، بنابراین در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست. حتی در مواردی که سینه ها به علت سرطان تخلیه شده ‌اند می توان با استفاده از پروتز حجم از دست رفته را جبران کرد. البته ممکن است افرادی که دارای پروتز سینه هستند دچار سرطان شوند اما دلیل آن استفاده از پروتز نیست. طبق تحقیقات و نتایج اعلام شده تنها اثری که پروتز سینه بر سرطان سینه می گذارد احتمال به تعویق افتادن تشخیص آن است و در صورتی که فرد طبق برنامه و به طور منظم در برنامه های غربالگری و معاینه سالیانه شرکت کند از این بابت نگرانی نخواهد داشت.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

ارتباط پروتز سینه و سرطان سینه

پارگی پروتز سیلیکونی چه تاثیری در ابتلا به سرطان دارد؟

در صورتی که از برند های پروتز سینه معتبر و باکیفیت استفاده شود امکان پارگی پروتز بسیار کم است. در مواردی هم که این اتفاق بیفتد نمی ‌تواند باعث سرطان شود. پارگی پروتز سینه سیلیکونی هیچ ربطی به سرطان ندارد زیرا در صورت پارگی همه لایه های پوسته پروتز، باز هم سیلیکون قوام خود را حفظ کرده و به بیرون نشت نمی کند.

در اکثر موارد پس از پارگی پروتز سینه علائمی به وجود می ‌آیند. همچنین برای اطمینان از سالم بودن پروتز باید هر سال آزمایش MRI انجام شود. در صورتی که احساس کردید پروتز دچار پارگی شده است سریعاً به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا پروتز سینه در تشخیص سرطان اختلال ایجاد می کند؟

ماموگرافی سینه در مواردی که پروتز به صورت زیر عضله ای قرار داده شده است هیچ محدودیتی نخواهد داشت. انجام دقیق ماموگرافی بستگی زیادی به مهارت و دقت رادیولوژیست دارد. در روش های جدید، ماموگرافی از چند ناحیه و با جابجایی مختصر پروتز صورت می گیرد تا هیچ نقطه ای از دید خارج نماند. در مواردی نیز تشخیص سرطان با استفاده از معاینه فیزیکی است که پروتز سینه در پروسه این گونه تشخیص ‌ها اختلالی ایجاد نمی کند.

سرطان سینه و ایمپلنت سینه

وجود پروتز چه تاثیری در تشخیص سرطان سینه دارد؟

پروتز ها معمولاً روی عضله یا زیر آن قرار می ‌گیرند. در گذشته و در تکنیک های عکس برداری قدیمی ممکن بود تشخیص تومور و دیدن آن با مشکل مواجه شود اما امروزه و با گسترش تکنیک های عکسبرداری این مورد تا حد زیادی برطرف شده است. در هر شرایط باید علائم سرطان سینه را جدی گرفت و جدا از چک آپ سالیانه و غربالگری سینه، بیمار در صورتی که دارای علائم باشد لازم است حتما به پزشک مربوطه اطلاع دهد که از پروتز استفاده کرده است.

آیا تزریق چربی به سینه باعث ایجاد سرطان می شود؟

تا کنون مشاهده نشده و نمی توان تایید کرد که تزریق چربی به سینه باعث به وجود آمدن سرطان می شود. عمل تزریق چربی یک عمل طبیعی به حساب می ‌آید زیرا در آن جسم یا ماده خارجی وارد بدن نشده و از چربی‌ های بدن خود بیمار استفاده می‌ شود. می ‌توان در عوارض تزریق چربی به سینه امکان بروز عفونت را قرار داد اما امکان ابتلا به سرطان در این میان جایی ندارد. چربی های بیمار با بدن او سازگاری داشته و مشکلات جدی را برای او به وجود نمی ‌آورند.


به این محتوا رای دهید..

۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081